UKS Zalew w III lidze tenisa stołowego

aktualizacja: 2015-11-25 19:25:53

Drużyna UKS Zalew. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Rozpoczyna się nowy sezon tenisistów stołowych Zalewu Stepnica. Młodzi zawodnicy we wrześniu rozpoczynają Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne w poszczególnych kategoriach wiekowych a w październiku ruszają rozgrywki ligowe, w których wystartują dwie drużyny. Pierwsza w III lidze, druga w IV lidze. Poprzedni sezon - 2014/15, był bardzo udany. Świetnie w rozgrywkach IV ligi zaprezentowali się zawodnicy pierwszej drużyny UKS Zalew Stepnica, którzy zwyciężyli w rozgrywkach IV ligi i uzyskali awans do III ligi. Jest to ogromny sukces, zważywszy, że nasza drużyna jest najmłodsza w całej lidze (średnia wieku – 15,5 lat).

W całych rozgrywkach pierwszy zespół rozegrał 18 meczy, z czego 14 wygrał, 3 zremisował i tylko 1 przegrał. Skład zespołu: Saładajczyk Oskar (30 zwycięstw), Kosiński Dawid (27), Blatkiewicz Bartosz (26), Kania Karolina (24). Drugi zespół dzielnie walczył do końca i zajmując 7 miejsce zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze. W 18 meczach Zalew II odniósł 4 zwycięstwa, 2 remisy i 11 porażek. Skład zespołu: Ignaciuk Mateusz (18 zwycięstw), Rezmer Sebastian (15), Babicz Krzysztof (10), Gil Kajetan (5), Jagodziński Roman (2), Merta Jan (1).

10. II UKS Chrobry Międzyzdroje      0         spadek do V ligi

W rozgrywkach indywidualnych w kategorii kadetów, nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni, zajmując w rankingu końcowym trzy pierwsze miejsca: 1. Saładajczyk Oskar (229 pkt.), 2. Kosiński Dawid (202 pkt.), 3. Blatkiewicz Bartosz (178 pkt). Cała trójka brała udział w Mistrzostwach Polski kadetów, gdzie nasza drużyna zajęła 9 miejsce, tak samo jak debel Saładajczyk-Kosiński. W kategorii młodzieżowców Kania Karolina wywalczyła awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (33 miejsce). W wielu wojewódzkich turniejach byliśmy na czołowych miejscach i zdobyliśmy łącznie 11 medali Mistrzostw Województwa (6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe).

W ogólnym podsumowaniu wszystkich rozgrywek indywidualnych, drużynowych i ligowych, nasz klub został sklasyfikowany na III miejscu w województwie (sklasyfikowano 27 klubów). Klasyfikacja końcowa 1. UKS Chrobry Międzyzdroje – 14194pkt., 2. UKS Champion Police – 7642 pkt., 3. UKS Zalew Stepnica – 7262 pkt., 4. LUKS Fala Trzebiatów – 6091 pkt. Za nami zostały takie potęgi sportu tenisowego, jak LUKS TOP Wierzbięcin, KTS Koszalin, ATS Stargard, Stal Szczecin, Wielim Szczecinek, LUKS Gryfice i wiele innych klubów. Puchary za III miejsce we współzawodnictwie i zwycięstwo w III lidze z rąk wiceprezesa Zachodniopomorskiego Związku Tenisa Stołowego Piotra Bochnackiego, odebrał Burmistrz Miasta I Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski. W nowym sezonie życzymy młodym zawodnikom wielu sukcesów i przynajmniej podobnych wyników.