Aktualności

60 sekund na wspólny gest

dodano: 2015-05-13 09:39:09

Logo akcji 60 sekund. Link otwiera powiększoną wersję.ODEZWA  SPOŁECZNOŚCI PaT

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

czytaj więcej » 60 sekund na wspólny gest

Zapraszamy na turniej brydżowy

dodano: 2015-05-13 09:23:47

Karty do gryIV OTWARTY TURNIEJ PAR W BRYDŻU SPORTOWYM

o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

 

 

czytaj więcej » Zapraszamy na turniej brydżowy

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

dodano: 2015-05-11 20:41:00

Plakat Dzień Osób Niepełnosprawnych. Więcej informacji w tekście.

DZIEŃ GODNOŚCI OSOB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. STOWARZYSZENIE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH „SERDUSZKO” ZAPRASZA DO UDZIAŁU W NOWOGARDZKICH ODCHODACH DNIA GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 MAJA 2015 r.

  • 10.00-10.30 MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ulicami miasta z ul. K. J. Poniatowskiego 2a 10.30 -11.00 Przywitanie gości - Plac Szarych Szeregów
  • 11.00-14.00 Część artystyczna, gry i zabawy integracyjne, dodatkowe atrakcje!

CELEM OBCHODÓW JEST ZMIANA POSTAW SPOŁECZNYCH WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. KTÓRYM NALEŻY SIE GODNE MIEJSCE W SPOŁECZEŃSTWIE POPRZEZ:

  • POKAZANIE POZYTYWNEGO WIZERONKO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  • STWORZENIE IM MOŻLIWOŚCI ZAZNACZENIA SWEJ OBECNOŚCI W ŻYCIU SPOŁECZNYM.
  • INTEGRACJE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z PEŁNOSPRAWNYMI CO WPŁYNIE NA OSWOJENIE STRACHU PRZED INNOŚCIĄ I UMOŻLIWI DOTKNIĘCIE SIEBIE NAWZAJEM.

czytaj więcej » Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

ZAWODY WĘDKARSKIE Z LGR Zalew Szczeciński

dodano: 2015-05-11 11:31:47

Port w Stepnicy. Link otwiera powiększoną wersję.Liczna grupa wędkarzy zebrała się w pierwszomajowy poranek na Kanale Młyńskim w Stepnicy. Zawody wędkarskie odbyły się zgodnie z programem, za który odpowiedzialny był Jan Brzozowski Prezes stepnickiego Koła PZW.  Po trzygodzinnych zmaganiach nastąpiło ważenie ryb, obliczanie wyników i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zdobył Zdzisław Piwoński łowiąc łącznie ponad 3,5 kg ryb. Drugie miejsce zajął Ireneusz Jaworski, a trzecie Robert Szabat. W kategorii juniorów pierwsze miejsce wywalczył Jakub Tomczyk, drugie Piotr Kaliski, a trzecie Łukasz Sieniuć.

czytaj więcej » ZAWODY WĘDKARSKIE Z LGR Zalew Szczeciński

" Wybieram Bibliotekę"

dodano: 2015-05-11 10:30:15

Logo akcji Wybieram BibliotekęGminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy i Filia w Racimierzu 

Zaprasza na XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem " Wybieram Bibliotekę" 

 

 

czytaj więcej » " Wybieram Bibliotekę"

11 maja - Dzień bez Śmiecenia

dodano: 2015-05-10 09:38:25

Plakat akcji Dzień bez śmiecia. Link otwiera powiększoną wersję plakatuW badaniu świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski przeprowadzonym przez TNS Polska na zlecenie Ministerstwa Środowiska w 2014 roku 68% Polaków zadeklarowało, że regularnie segreguje odpady. To wzrost 14 % względem poprzedniego roku. Z pewnością jest to pozytywny trend, jednak wraz ze wzrostem ilości selektywnie zbieranych odpadów nastąpił znaczny spadek ich jakości, a zanieczyszczenie niektórych partii surowców wtórnych sięga nawet kilkudziesięciu procent.  Jest to istotny problem, który skutkuje obniżeniem wartości surowca i może spowodować jego nieprzydatność do recyklingu.

czytaj więcej » 11 maja - Dzień bez Śmiecenia