Aktualności

Owocolandia w przedszkolu

dodano: 2015-04-22 08:48:19

Dzieci w przedszkolu. Link otwiera powiększoną wersję.21.04 ( wtorek) Jak co roku przedszkolaki  wraz z rodzicami wykonały owocowe puzzle. Z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością dzieci wykonały zadanie. Wspólne nasze dzieło możemy podziwiać na ogrodzeniu obok przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólną pracę.

czytaj więcej » Owocolandia w przedszkolu

Szyjemy patchworki

dodano: 2015-04-21 14:03:26

Przykładowe praceW Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy rozpoczął się kurs szycia patchworków. W każdą środę spotykają się panie  w celu zapoznania się z ciekawą sztuką jaką jest szycie patchworków. I tak krok po kroku, od początku do końca dokonuje się wycinanie kwadratów na twardym papierze, następnie kredą krawiecką odrysowanie na materiale i wycięcie. Wycinanie odbywa się za pomocą nożyc do cięcia tkanin, niektóre panie odważyły się wycinać na macie samogojącej się, krawieckim nożem krążkowym służącym do wycinania na tkaninie motywów niezbędnych do zszycia tychże patchworków. Na realizację zadania publicznego pod nazwą "Zajęcia rękodzielnicze - szycie patchworków" środki finansowe uzyskano z budżetu Gminy Stepnica.

Barbara Sandecka.

czytaj więcej » Szyjemy patchworki

Pieszy rajd do Machowicy

dodano: 2015-04-21 13:23:10

Uczestnicy rajdu na trasie. Link otwiera powiększoną wersję.11 kwietnia odbył się pierwszy pieszy rajd do Machowicy. Organizatorem rajdu była sołtys Żarnowa Bogusława Podowa. Przewodnikiem rajdu był pan Marek Prüffer.  Frekwencja dopisała 27 osób wyruszyło o godz. 10 rano w kierunku Machowicy. Było super, piękna pogoda i dobre humory sprawiły, że nikt nie odczuwał zmęczenia. Pan Marek poprowadził nas do „Orlikowa” i opowiedział bardzo ciekawą historię tego miejsca. W drodze powrotnej zawitaliśmy do Dworku Ostęp, gdzie czekała na nas pyszna grochóweczka, było również pieczenie kiełbasek.

czytaj więcej » Pieszy rajd do Machowicy

ZAWODY WĘDKARSKIE

dodano: 2015-04-20 18:51:26

Wędkarze łowiący ryby. Link otwiera powiększoną wersję. Koło nr 52 Polskiego Związku Wędkarskiego w Stepnicy oraz Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” zapraszają na zawody wędkarskie, które odbędą się 1 maja 2015 r. na Kanale Młyńskim w Stepnicy.  Rozpoczęcie zawodów godzina 7.00

czytaj więcej » ZAWODY WĘDKARSKIE

I część charytatywnej zumby - relacja

dodano: 2015-04-20 08:40:58

I tak o to I część charytatywnej zumby za nami!

Uczestnicy na grupowym zdjęciu. Link otwiera powiększoną wersję.17 kwietnia o godz. 17.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Racimierzu odbył się I Charytatywny Maraton Zumby. Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą dla osób poszkodowanych w wyniku pożaru w miejscowości Żarnowo. Frekwencja dopisała, na sali zebrało się wiele osób z całej Gminy Stepnica, ale i nie tylko. Maraton trwał dwie godziny i  były to dwie godziny mega pozytywnej energii !!! Podczas trwania zabawy można było zakupić ciasta, popcorn i napoje przygotowane przez Rade Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Racimierzu. Na uczestników zabawy czekały również niespodzianki w postaci szczęśliwie wylosowanych nagród. Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy wyjątkową gminą, w której mieszkańcy potrafią się jednoczyć. Na zapowiedziany cel udało się zebrać kwotę 1 572,60 zł.  

czytaj więcej » I część charytatywnej zumby - relacja

Ragaty Stepnica 2015 - zapowiedź

dodano: 2015-04-19 12:07:49

Logo regat Stepnica 2015

Zapraszamy do udziału w corocznych Regatach Stepnica w dniu 13 czerwca 2015 roku na akwenie Roztoki Odrzańskiej w torze do Stepnicy organizowanych przez Gminę Stepnica, ul. T. Kościuszki 4, 72-112 Stepnica, tel. 914188-521, www.stepnica.pl, Firmę Regaty Stelmarczyk, Klub Sportów Wodnych „Szuwarek” Kopice, Klub Żeglarski i Motorowodny Ligi Obrony Kraju Stepnica. 

czytaj więcej » Ragaty Stepnica 2015 - zapowiedź

ZUMBA CHARYTATYWNIE

dodano: 2015-04-12 22:25:55

2 marca 2015 w jednym z domów w miejscowości Żarnowo wybuchł pożar. Ogień pochłoną wszystko.  W jednej chwili rodzina straciła cały swój dobytek, dach nad głową.

Potrzebują Naszego wsparcia!!!

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej, Ośrodek Pomocy Społecznej, Instruktor Zumba Irmina Łachacz wraz z Zumbowymi Grupami organizuje w tej sprawie Charytatywny Maraton ZUMBA.

Cały przychód przeznaczony jest na pomoc poszkodowanej rodzinie.

Instruktorzy którzy pomagają:

  • Kamila Cichosz Goleniów
  • Anna Dadeło Goleniów
  • Irmina Łachacz Stepnica

17.04 ( piątek) Sala Gimnastyczna w Racimierzu godzina 17:30

Wstęp min. 10zł, ważny jest każdy grosz! Na miejscu ciasta i inne przysmaki.

ZUMBA łączy! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

czytaj więcej » ZUMBA CHARYTATYWNIE