Aktualności

ŚWIAT DZIECKA - relacja

dodano: 2015-04-01 09:28:14

Dzieci podczas zabaw. Link otwiera powiększoną wersję.26 marca w Gminnym Ośrodku Kultury „rządziły dzieci”. Po raz pierwszy zorganizowany został dla nich „Świat Dziecka”, podczas którego sale GOK-u przemieniły się w pole do rozrywki i niczym nieograniczonej zabawy. Przez 3 godziny, między 16.00 a 19.00, odwiedziło nas około 60 dzieci, na które czekały zabawki, malowanki, balony, gry planszowe i malowanie twarzy.

czytaj więcej » ŚWIAT DZIECKA - relacja

Podpisanie umowy na budowę lamp hybrydowych

dodano: 2015-04-01 09:20:09

Logo Programu Rozwoju Obszarów WiejskichW dniu 31.03.2015 została podpisana umowa o dofinansowanie operacji  pomiędzy Gminą Stepnica reprezentowaną przez Andrzeja Wyganowskiego Burmistrza Miasta i Gminy a Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowanym przez Olgierda Geblewicza Marszałka Województwa. Operacja dotyczy budowy 2 lamp oświetleniowych LED zasilanych energią odnawialną - solar, turbina wiatrowa w miejscowościach Stepniczka i Gąsierzyno. Celem operacji jest zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej poprzez montaż lamp solarnych.

 

czytaj więcej » Podpisanie umowy na budowę lamp hybrydowych

Prośba do mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

dodano: 2015-03-30 08:57:25

Logo Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru MetropolitarnegoW związku z kontynuacją prac nad Zintegrowanym  Planem  Gospodarki Niskoemisyjnej  Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (PGN), zwracamy się z uprzejmą prośbą do właścicieli domków jednorodzinnych z terenu  Miasta i gminy Stepnica o wypełnienie i odesłanie krótkiej ankiety. 

Celem ankiety jest jak najlepsze rozpoznanie  i zdiagnozowanie potrzeb całego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego jak i każdej gminy z osobna w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków. 

czytaj więcej » Prośba do mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Kurs szycia patchworków

dodano: 2015-03-26 14:14:24

Przykładowe prace. Link otwiera powiększoną wersję.Od 7. kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, rozpoczną się "Zajęcia rękodzielnicze - szycie patchworków". Jest to II etap Nauki kroju i szycia. Tym razem poznamy dosyć ciekawą sztukę szycia, jaką jest szycie patchworków, na czym polega zszywanie różnych kawałków tkanin, z których można wyczarować piękne rzeczy. Nadać niewielkim skrawkom materiału "nowe życie".

Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się 8.04.2015 r. o godz.17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy.

Barbara Sandecka
Przewodnicząca
PZERiI Koło w Stepnicy 

czytaj więcej » Kurs szycia patchworków

KIERMASZ WIELKANOCNY

dodano: 2015-03-26 11:48:33

Plakat Kiermasz Wielkanocny. Szczegóły w tekście

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W STEPNICY MAJĄ JUŻ SWOJĄ TRADYCJĘ-WIĘC GMINNY OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA WIOSENNY SPACER DO CENTRUM STEPNICY W DNIU 28 MARCA.

OSOBY, KTÓRE DOKONAJĄ ZAKUPU NA STOISKACH PODCZAS KIERMASZU. OTRZYMAJĄ OD SPRZEDAJĄCEGO TALON DO UDZIAŁU W LOTERII Z NAGRODAMI. NA TALONIE NALEŻY NAPISAĆ SWOJE IMIĘ I NAZWISKO ORAZ NUMER TELEFONU I WRZUCIĆ GO DO SKRZYNKI ZNAJDUJĄCEJ SIĘ NA TERENIE KIERMASZU. LOSOWANIE ODBĘDZIE SIĘ O GODZINIE 13:00
 

czytaj więcej » KIERMASZ WIELKANOCNY

Zapisy do przedszkola i klas "0" i I

dodano: 2015-03-26 07:37:26

Logo zapisyOGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicz w Stepnicy informuje, że karty zgłoszenia dziecka  do przedszkola należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 15.04.2015r. Obowiązek ten dotyczy także rodziców dzieci które już uczęszczają do przedszkola. Karty można pobierać u nauczycielek grup, w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej www.sp.stepnica.pl

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy  ogłasza zapisy do klas I  i  klasy „O” Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2015/2016. Zapisów należy dokonywać w sekretariacie Szkoły Podstawowej do dnia 30.04.2015r.

czytaj więcej » Zapisy do przedszkola i klas "0" i I

PRZYSTRÓJ DOM NA WIELKANOC

dodano: 2015-03-24 17:05:56

Plakat Przysstrój swój dom na Wielkanoc. Szczegóły w tekście. Link prowadzi do powiększonej wersji

WSZYSTKICH ZAMIŁOWANYCH W PRACACH RĘKODZIELNICZYCH ZAPRASZAMY NA WIELKANOCNE WARSZTATY Z TWORZENIA STROIKÓW.

czytaj więcej » PRZYSTRÓJ DOM NA WIELKANOC