Aktualności

1% podatku dla zachodniopomorskich Organizacji Pożytku Publicznego

dodano: 2015-01-07 10:13:37

Grupa ludzi stojąca w okręgu i składająca ręce do środkaSamorząd Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczął akcję promującą przekazywanie 1% podatku na rzecz OPP działających na terenie i na rzecz Pomorza Zachodniego.

Apel Marszałka (PDF, 588KB)

Wykaz OPP (XLSX, 31KB)

czytaj więcej » 1% podatku dla zachodniopomorskich Organizacji Pożytku Publicznego

WOŚP w Racimierzu

dodano: 2015-01-07 07:37:34

Plakat 23 Finału WOŚP

 

11 stycznia 2015 roku po raz kolejny zagra WOŚP, a wraz z nią Sztab utworzony przy Szkole Podstawowej w Racimierzu. Na ulicach miejscowości Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko, Zielonczyn, Krokorzyce i Widzieńsko będzie kwestowało 52 wolontariuszy. Ponadto bardzo dużo osób zaangażowało się, aby zbiórka udała się i zaowocowała jak najlepszym wynikiem finansowym.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać przedmioty na licytację, to proszę przynieść je do szkoły.

Zapraszamy więc w najbliższą niedzielę do SP w Racimierzu, gdzie odbędzie się impreza finałowa. Poniżej orientacyjny plan 23. Finału WOŚP

czytaj więcej » WOŚP w Racimierzu

Informacja o gabinetach POZ

dodano: 2015-01-05 14:45:08

Logo Narodowy Fundusz ZdrowiaSzanowni mieszkańcy uprzejmie informujemy,  że wszystkie gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej w naszym województwie podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015. Oznacza to, że od nowego roku mieszkańcy Zachodniopomorskiego uzyskają wszystkie świadczenia na zasadach takich jak w 2014 roku.

czytaj więcej » Informacja o gabinetach POZ

23. Finał WOŚP

dodano: 2015-01-05 13:06:55

Logo WOŚPPrzed nami XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, to jest 11.01.2015r.

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych 

i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. 

czytaj więcej » 23. Finał WOŚP

Konferencja o prawach dziecka

dodano: 2015-01-05 08:05:11

Warsztaty podczas konfrencji. Link otwiera powiększoną wersję.W dniu 10 grudnia trzej uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Racimierzu wraz z Panią Dyrektor M. Ławicką pojechali do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Szczecinie, aby wziąć udział w obchodach Święta Patrona, którym jest UNICEF. Uroczystość odbyła się w 25 rocznicę uchwalenia przez Narody Zjednoczone Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wśród wielu gości był również Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF-Polska, który w rozmowie z M. Ławicką wyraził chęć przyjazdu do SP w Racimierzu w celu zapoznania uczniów z działalnością UNICEF-u. 

czytaj więcej » Konferencja o prawach dziecka

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica

dodano: 2015-01-02 08:55:06

W celu umożliwienia dodatkowego sposobu komunikacji pomiędzy mieszkańcami, a Urzędem w 2012r. podjąłem decyzję o utworzeniu zakładki „Zadaj pytanie Wójtowi” na stronie internetowej gminy.

Tworząc taką możliwość byłem przekonany, że treść zadawanych pytań dotyczyć będzie spraw publicznych gminy, istotnych dla  jej mieszkańców. I rzeczywiście część pytań związana była z realizowanymi zadaniami przez gminę, ale coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania zawierające treści obraźliwe, często naruszające godność innych osób, czy też będące pomówieniami. Tego rodzaju pytania nie były publikowane.

W związku z powyższym postanowiłem o usunięciu ze strony internetowej gminy, zakładki „Zadaj pytanie Burmistrzowi”.

Dziękuję tym wszystkim, którzy zadawali pytania w sprawach dotyczących zadań  wykonywanych przez gminę na rzecz społeczności lokalnej i jednocześnie wskazywali sposób realizacji tych zadań . Jestem otwarty na tego rodzaju konsultacje w sprawach gminy. Zawsze można do mnie zadzwonić lub przybyć do Urzędu na rozmowę. Można również przesłać podpisane zapytanie do Urzędu, wskazując adres, na który ma być udzielona odpowiedź.

Andrzej Wyganowski
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica