Aktualności

Informacja

dodano: 2014-12-08 14:47:27

Logo Państwowej Agencji Atomistyki. Link otwiera powiększoną wersję.W związku z pojawieniem się ponownych zapytań dotyczących sytuacji na Ukrainie, CEZAR zweryfikował informacje w systemach USIE i ECURIE – brak informacji o jakimkolwiek zagrożeniu. Sprawdzono informacje na stronie dozoru ukraińskiego – brak jakichkolwiek informacji o zagrożeniu. Wyniki pomiarów ze stacji PMS w normie. Wyniki pomiaru mocy dawki promieniowania gamma w Europie, publikowane w systemie EURDEP są w normie. Brak zagrożenia radiacyjnego.

CEZAR skontaktował się z dozorem jądrowym Ukrainy, który potwierdza brak jakiegokolwiek zagrożenia. Planowane jest na dzień dzisiejszy ponowne włączenie III bloku, który został wyłączony 28 listopada 2014.

 

czytaj więcej » Informacja

W Racimierzu mają talent

dodano: 2014-12-08 14:14:45

Występ na konkursie. Link otwiera powiększoną wersję. 6. grudnia br. w Klubie Kultury w Racimierzu odbyła się kolejna edycja Mam Talent. W konkursie udział wzięło 10 dzieci. Jury w składzie Witold Kaleczyc -Przewodnicący, Alina Adamowska -Karczewicz i Joanna Gidokeit członkowie miało niełatwy orzech do zgryzienia, ponieważ dzieci z roku na rok prezentują się coraz lepiej. Pierwsze miejsce za  za śpiew zajęła Wiktoria Gocka,  drugie miejsce również śpiwająco zajął Adam Muryn, trzecie miejsce ex aequo zajął zespół taneczny w składzie:Ola Węcławek, Weronika Sołtysiak, a Maciej Dąbrowski za kabaret. W ramach imprezy zrealizowano programy profilaktyczne Nie pij!, Nie pal!, Nie ćpaj! oraz Nie bij ! Imprezę dofinasowano ze środków GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Przeciwdzaiłania Alkoholizmowi. 

czytaj więcej » W Racimierzu mają talent

Spotkanie z sołtysami

dodano: 2014-12-08 00:16:37

Obrady sołtysów4. grudnia odbyło się ostatnie w tej kadencji  kwartalne spotkanie z sołtysami gminy Stepnica. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście Pani Ewa Rast z Zarządu Dróg Powiatowych w Goleniowie, Pan Adam Wojnarowski z Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Pan Michalski Hubert z KRUS O/Wolin Zgodnie z zaplanowanym porządkiem omówiono problem zimowego utrzymania dróg,  czyszczenia urządzeń melioracyjnych i kanałów, problemów przy odprowadzaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne przez rolników i członków ich rodzin, zasad współfinasowania organizacji czasu wolnego ze środków GKRPA, omówiono projekt budżetu gminy na 2015 r. Na zakończenie spotkania  Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski  podziękował obecnym sołtysom za współpracę,  za wysiłek włożony na rzecz rozwoju naszej gminy i złożył życzenia zdrowia i dalszych sukcesów w życiu osobistym. 

czytaj więcej » Spotkanie z sołtysami

Energia dla dzieci

dodano: 2014-12-07 23:56:19

Dzieci w klasie. Link otwiera powiększoną wersję.Prawie 80 dzieci z klas IV-VI wzięło udział w lekcjach na temat bezpieczeństwa i zastosowania energii elektrycznej, które odbyły się szkołach podstawowych w gminie Stepnica. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z różnymi sposobami pozyskiwania energii i z zaangażowaniem opowiadali o jej znaczeniu w ich codziennym życiu. Z dużym zainteresowaniem oglądali, jak wyglądają od środka kable przewodzące prąd i wykazali się znakomitą wiedzą podczas rozwiązywania krzyżówki dotyczącej energii elektrycznej. Jednak największą radość podczas zajęć przyniosło zadanie praktyczne – samodzielne zbudowanie prostego obwodu eklektycznego. Las świecących się żaróweczek i uśmiechy na buziach potwierdziły, że zorganizowane lekcje prócz wiedzy – przyniosły dzieciom także dużą dawkę pozytywnej energii. 

czytaj więcej » Energia dla dzieci

KONKURS RECYTATORSKI

dodano: 2014-12-07 23:56:15

Uczesnit podczas swojego występu. Link otwiera powiększoną wersję.Dnia 2 grudnia br. w naszym gimnazjum odbył się konkurs recytatorski „Jesteśmy młodymi patriotami”. Taka tematyka nie jest przypadkowa, gdyż na ten rok szkolny przypada piąta rocznica nadania naszej szkole imienia Dywizjonu 303.
W turnieju recytatorskim wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów z trzech poziomów klas. Każdy z nich przedstawił wiersz o tematyce patriotycznej, wybrany przez siebie lub zasugerowany przez nauczyciela. Wśród autorów pojawiły się nazwiska
m. in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Tadeusza Różewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Władysława Broniewskiego, Zbigniewa Herberta i wielu innych.
 

czytaj więcej » KONKURS RECYTATORSKI

Mikołajki w przedszkolu

dodano: 2014-12-07 23:02:35

Przedszkolaki z mikołajem na tle choinki. Link otwiera powiększoną wersję.W tym roku przedszkolaki z grupy: „Wiewiórki”, „Jagódki”, „ Kasztanki” spotkały Mikołaja podczas przedstawienia pt. „ Karuzela Świętego Mikołaja” w Teatrze Lalek Pleciuga. Urokliwa opowieść nawiązywała do tradycji bożonarodzeniowej Świętego Mikołaja. Przyjaciele Mikołaja musieli stawić czoła Heroldowi. Czy im się udało? Potem w świątecznej scenerii spotkały się z Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. „ Muchomorki” i „Jeżyki” spotkały się z Mikołajem w przedszkolu. Radości z otrzymanych prezentów było co niemiara. Wszystkie dzieci szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do domu z prezentami życząc Mikołajowi  Wesołych Świąt. 

czytaj więcej » Mikołajki w przedszkolu

I Mikołajkowy Turniej piłki halowej w Stepnicy

dodano: 2014-12-06 18:26:14

Drużyna zwycięzców. Link otwiera powiększoną wersję.6 grudnia w godz.11,00 – 15,00 na hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy  odbył się I Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. 8 drużyn walczyło dzielnie o zwycięstwo. Mecze były wyrównane a zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry. Wszystkie zespoły zostały podzielone na 2 grupy, gdzie walczyli „każdy z każdym”.

czytaj więcej » I Mikołajkowy Turniej piłki halowej w Stepnicy