Aktualności

Zajęcia edukacyjne dla dzieci

dodano: 2014-11-24 12:40:05

ZAJĘCIA EDUKACYJNE BEZPIECZNA ENERGIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I ZNACZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ
dla dzieci z klas IV i V ZORGANIZOWAŁ WYKONAWCA PROJEKTU BUDOWA UNII 220 kV GUNKI-RECŁAW

Chcielibyśmy szerzej i w ciekawy sposób zapoznać dzieci z najbliższym im rodzajem energii, z którymi mają do czynienia, na co dzień, mówi Bogumił Augustyniak, Dyrektor projektu. Być może wyrosną z nich przyszli inżynierowie, ale przede wszystkim chcielibyśmy, aby stali się świadomymi odbiorcami energii elektrycznej.

W ramach zajęć uczestnicy będą m.in. samodzielnie budowali obwody elektryczne oraz wezmą udział w quizie podsumowującym przekazane informacje. Lekcje, przeznaczone dla uczniów klas IV-VI, mają na celu w przystępny i ciekawy sposób przekazać dzieciom wiedzę techniczną. Przygotowany materiał uwzględnia też założenia programowe z języka polskiego, matematyki i przyrody.

O linii elektroenergetycznej 220 kV Glinki - Recław

Planowana inwestycja, realizowana na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych, polega na budowie ok. 33,6 km nowoczesnej linii elektroenergetycznej 220 kV( Projektowana trasa będzie przebiegać przez tereny powiatów: kamieńskiego, goleniowskiego, polickiego i miasta Szczecin. Część planowanego połączenia będzie wykorzystywać już istniejącą, jednotorową linię 220 KY Na terenie gmin Goleniów, Stepnica oraz Wolin zostanie wybudowana nowa. jednotorowa linia 220 KY

Zakończenie etapu przygotowawczego inwestycji planowane jest na czerwiec 2015 r. Miesiąc później ruszą pierwsze prace budowlane. Zakończenie działań montażowo-budowlanych oraz pozwolenie na użytkowanie linii planowane jest na październik 2017, zaś zakończenie testu eksploatacyjnego i odbiór końcowy linii elektroenergetycznej Glinki - Recław będzie miało miejsce w październiku 2018 r. Wszelkie informacje o inwestycji można znaleźć na stronie www.qlinki-reclaw.pl.

Powstanie nowej linii elektroenergetycznej 220 RY Glinki - Recław, obok zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej dla województwa zachodniopomorskiego, będzie oznaczało dodatkowe korzyści dla lokalnej społeczności. Wśród nich znajdzie się stały podatek od nieruchomości wpływający do budżetów gmin. Poprawi się także energetyczne bezpieczeństwo regionu, a lepsza sytuacja w tym zakresie może być zachętą dla potencjalnych inwestorów w regionie.

czytaj więcej » Zajęcia edukacyjne dla dzieci

STEPNICKIE (RE)ANIMACJE KULTURALNE - podsumowanie

dodano: 2014-11-19 14:59:55

Loga sponsorów

Stepnickie (RE)Animacje Kulturalne – etap II dobiegł końca. Z dniem 15 listopada zakończył się czas realizacji inicjatyw lokalnych na terenie Gminy Stepnica. II etap Stepnickich (RE)Animacji bazował tylko i wyłącznie na działaniach praktycznych mieszkańców na rzecz społeczności Gminy Stepnica. Od września do listopada realizowane były niesamowite działania - siedem niepowtarzalnych inicjatyw.

czytaj więcej » STEPNICKIE (RE)ANIMACJE KULTURALNE - podsumowanie

KONSULTACJE SPOŁECZNE

dodano: 2014-11-19 12:59:11

Logo Konsultacje Społeczne Do dnia 3 grudnia br. można składać uwagi do projektu budżetu za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: skarbnik@stepnica.pl lub na piśmie wrzucając do skrzynki wystawionej w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy. Na stronie http://www.bip.stepnica.pl/dokumenty/4850 można zapoznać się z projektem budżetu na rok 2015.

czytaj więcej » KONSULTACJE SPOŁECZNE

Wieczór z czardaszem

dodano: 2014-11-16 06:28:07

Aktorzy podczas występu na scenie. Link prowadzi do powiększonej wersji.Po raz drugi już Dom Kultury w Racimierzu miał przyjemność gościć artystów scen szczecinskich z programem "Wieczór z czardaszem". Przyjechali w tym samym składzie,wykonali nasłynniejsze światowe czardasze,całość ubarwił po raz pierwszy u nas pan Zenon Borkowski, nie tylko prowadząc spektakl, ale też świetnie bawiąc publiczność anegdotami.

A. Kulma 

czytaj więcej » Wieczór z czardaszem

Wyjazd studyjny

dodano: 2014-11-14 11:44:25

WYKONAWCA PROJEKTU BUDOWA LINII 220 kV GLINKI-RECŁAW ZAPRASZA  MIESZKAŃCÓW GMINY STEPNICA NA WYJAZD STUDYJNY DOTYCZĄCY ODDZIAŁYWANIA LINII ELEKTROENERGETYCZNYCH

Miejsce: okolice gminy Kobylanka Czas trwania: ok. 4 godz.

Data: 25 listopada 2014 (wt)

Godzina wyjazdu: 12.00
Zgłoszenia przyjmowane są do 20. listopada 2014 mailowo: agnieszka.lubaska@aldesa.pl lub telefonicznie pod numerem: 91 812 13 66

Koszty wyjazdu pokrywa Inwestor. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy płan wyjazdu znajduje się na stronie inwestycji www.glinki-redaw.pl

czytaj więcej » Wyjazd studyjny

"Po pierwsze drugie śniadanie"

dodano: 2014-11-14 09:20:04

Dzieci prezentujące plakat akcji. Link prowadzi do powiększonej wersji.We wrześniu Szkoła Podstawowa  im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy na czele z Panią Anną Bochniarz- Mutkowską i klasą VI A, postanowiła przyłączyć się do konkursu organizowanego przez markę Kubuś. Konkurs kierowany był do szkól podstawowych i polegał na zilustrowaniu jednego z haseł Manifestu Drugiego Śniadania. Manifesty dostępne były na stronie www Kubusia. Ten, który najbardziej przypadł nam do gustu brzmiał: " Drugie śniadanie, nigdy nie jest nudne". Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy VI A, udało się nam w czasie stworzyć manifest i dodac go do aplikacji konkursowej. Nasza praca uplasowała się jako 94 w kolejności, ze 150 które mogły wygrać super śniadaniówki dla całej szkoły, a więc uczniów klas I- III jak i IV- VI. Pojemniki sniadaniowe w kształcie truskawek w zeszłym tygodniu dotarły do szkoły i znalazły nowych właścicieli. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej akcji, dzieki której uszczęśliwiony został każdy uczeń. Nasze przerwy śniadaniowe odbywające się zawsze po drugiej lekcji, nabrały nowego blasku i tym chętniej sięgamy po zdrowe i odżywcze smakołyki, które skrywają nasze nowe pojemniki. 

Anna Bochniarz- Mutkowska

czytaj więcej » "Po pierwsze drugie śniadanie"

ZAKUP WYPOSAŻENIA

dodano: 2014-11-12 13:22:54

Podpisanie umowy przez Marszałka i Dyrektor GOK w Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji.7 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza z przedstawicielami władz oraz instytucji z gmin powiatu goleniowskiego celem podpisania umów na przyznanie pomocy w zakresie Małych Projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

czytaj więcej » ZAKUP WYPOSAŻENIA