Aktualności

Zapraszamy na szkolenie

dodano: 2019-10-15 12:44:42

plakat dot szkolenia w LGR Zalew  Szczeciński W dniu 18 października 2019 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach w godzinach od 10:00 do 14:00, w sali pomarańczowej, odbędzie się  szkolenie dla beneficjentów w zakresie wniosku o dofinansowanie i wniosku o płatność w ramach programu operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. Chęć udziału należy zgłosić mailem pod adres: biuro@lgr-zalew.pl lub telefonicznie 91 400 0002 lub 601 880 302. Na szkolenie zapraszamy szczególnie osoby planujące złożyć wniosek o dofinansowanie w trwającym aktualnie naborze wniosków organizowanym przez LGR Zalew Szczeciński

czytaj więcej » Zapraszamy na szkolenie

Życzenia

dodano: 2019-10-13 16:36:04

Zdjęcie przedstawia bukiet kwiatów.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, opiekunom i pracownikom oświaty składam serdeczne podziękowania za całoroczną pracę, wyrozumiałość, zaangażowanie  i codzienny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.
Życzę  zadowolenia z pracy pedagogicznej, niech każdy dzień będzie wypełniony radością, spokojem, sukcesami zawodowymi oraz wdzięcznością uczniów, za pomoc w zrozumieniu świata i siebie.

                                           Andrzej Wyganowski

                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Życzenia

Warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych

dodano: 2019-10-10 11:43:54

logo PO Pomoc Żywnościowa Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stepnicy informuje, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018 w dniu 23.10.2019 r. o godz. 09.00 do 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Niepodległości 6 A, 72-111 Racimierz odbędą się: „Warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych z udziałem ekspert ów kulinarnych, kuchmistrzów, dietetyków, pokazujące różne możliwości  przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych” i „Warsztaty edukacji ekonomicznej (nauka tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, z uwzględnieniem wszystkich finansowych i rzeczowych dochodów rodziny, w tym darów żywnościowych”.
Każda osoba zakwalifikowana do pomocy żywnościowej w trakcie trwania Programu może skorzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem PO PŻ. Warsztaty mają na celu wzmacnianie samodzielności, umiejętności wyboru dobrych produktów i wykorzystania ich w prowadzeniu gospodarstwa domowego.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, zwanego FEAD.

Kierownik 
Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy
Jarosław Gruszczyński 

czytaj więcej » Warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych

Trójwieś rozbłysła ledami

dodano: 2019-10-10 11:12:34

Lampy ledowe w trójwsi. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjącia. W kolejnych już miejscowościach gminy Stepnica:   Żarnowo, Racimierz,  Łąka wymieniono 46 opraw oświetleniowych sodowych na  energooszczędne typu led . Inwestycja ta wpłynie niewątpliwie na zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej oraz z uwagi na efektywność oświetlenia zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Koszt wymiany oświetlenia to 70 tys. zł. W miarę posiadanych środków gmina Stepnica będzie dalej kontynuować modernizację oświetlenia ulicznego.

czytaj więcej » Trójwieś rozbłysła ledami

Spotkanie w sprawie Programu Społecznik

dodano: 2019-10-10 10:25:56

plakat dotyczący dyżuru w ramach programu społecznik Zapraszamy na dyżur zorganizowany w ramach zadania publicznego pn. „Program Społecznik na lata 2019-2021"
Nowogard, Plac Wolności 8, Biblioteka Publiczna, I piętro, sala 18 
Termin: 14.10.2019 r. w godzinach:
16:00 – 17:30 – Spotkanie informacyjne na temat II naboru 
17:30 – 19:00 – Indywidualne konsultacje
Dyżur poprowadzi Animatorka Lokalna Bożena Zarecka – subregion B

czytaj więcej » Spotkanie w sprawie Programu Społecznik

Psy do adopcji!

dodano: 2019-10-09 11:18:10

 

Szukamy domów adopcyjnych dla dwóch uroczych czworonogów, które trafiły pod naszą opiekę.

Czarna mała suczka i czarny piesek szukają nowych kochających domów, osób które okażą im mnóstwo miłości i uwagi. Zwierzęta po przejściach, które na nowo uczą się ufności do człowieka.

Do dnia dzisiejszego nie zostali ustaleni właściciel psów. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozpowszechnianie wizerunku psów, celem znalezienia nowego właściciela.

Kto pokocha i przygarnie? Osoby zainteresowane podjęciem adopcji zapraszam do kontaktu pod nr tel. 91 41 88 521 w. 16 lub 502 046 647.

W ramach adopcji zwierzę na życzenie może zostać wysterylizowane/wykastrowane na koszt gminy. Dodatkowo osoba adoptująca zostanie zwolniona z opłaty od posiadania psa.

 

czytaj więcej » Psy do adopcji!

Mama, tata, babcia, dzieci - segregują razem śmieci

dodano: 2019-10-09 10:55:00

dzieci na wycieczce w Słajsinie Projekt  „Mama, tata, babcia, dzieci- segregują razem śmieci”- to działanie w ramach projektu Społecznik 2019-2021 realizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej – Lokalnej Organizacji Turystycznej we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Stepnicy kl. 8 b i grupą „Jagódki” z Przedszkola Samorządowego. Projekt ma za zadanie kształtowanie nawyków selektywnego zbierania odpadów, świadomości i wrażliwości względem problemów ochrony środowiska, oraz wpływ działań człowieka na środowisko w którym żyję. W dniu 11 września 2019 grupy zapoznały się z segregacją odpadów  w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania odpadami w Słajsinie. W dniu 18 września przedszkolaki  z grupy „ Jagódki” ze swoimi rodzicami  i babcią Irenką oraz z dziećmi z klasy 8b wykonały plakaty ekologiczne  i hasła promujące selektywna zbiórkę odpadów. Uczestnicy za wykonanie prac otrzymali nagrody.  Radości i zabawy było co niemiara. Natomiast 19 września przeprowadzony został trzeci  etap projektu, który polegał na wspólnym poczęstunku oraz wspólnej zabawie  edukacyjnej związanej z segregacją odpadów. W zajęciach wzięły udział mamy a także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy. Poprzez zabawę wszyscy zdobyli wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów.

 

Projekt sfinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn. „Program Społecznik na lata 2019-2021"

czytaj więcej » Mama, tata, babcia, dzieci - segregują razem śmieci