Aktualności

Zmiana czasu na "zimowy" a Wybory Parlamentarne

dodano: 2015-10-20 11:28:08

Staty zegarTermin tegorocznych wyborów parlamentarnych zbiega się ze zmianą czasu z letniego na zimowy. W nocy z soboty na niedzielę (25.10.2015) cofamy wskazówki zegara o godzinę, co oznacza, że jeśli ktoś zapomni tego uczynić, a zechce głosować z samego rana może zastać lokal wyborczy zamknięty. Komisja rozpoczyna pracę na „nowy czas” o godz. 6.00, ale lokal wyborczy  czynny będzie od godz. 7.00.

Może to mieć decydujący wpływ na udział w głosowaniu osób udających się pracy tego dnia lub starszych, którzy z powodu utrudnionego poruszania się nie będą w stanie ponownie wybrać się na głosowanie. Dlatego pamiętajmy o zmianie czasu, poinformujmy  członków swoich rodzin,  znajomych, sąsiadów. 

czytaj więcej » Zmiana czasu na "zimowy" a Wybory Parlamentarne

Rozgrywki III i IV ligi tenisa stołowego

dodano: 2015-10-16 19:23:16

Logo - tenis stołowyDnia 17 października, w hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy odbędą się mecze tenisa stołowego o mistrzostwo III i IV ligi.

godz. 10:00

  • III liga: I UKS Zalew Stepnica - LUKS Gryfice
  • IV liga: II UKS Zalew Stepnica - UKS Technik Smolnica

czytaj więcej » Rozgrywki III i IV ligi tenisa stołowego

Bezpieczna droga do przedszkola

dodano: 2015-10-16 10:24:38

Pogadanka z policjantem w przedszkolu. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Dnia 15.10.2015 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem z Posterunku Policji ze Stepnicy oraz z Panią Magdaleną starszym inspektorem zespołu do spraw nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji z Goleniowa w ramach akcji „ Bezpieczna droga  do przedszkola”.

czytaj więcej » Bezpieczna droga do przedszkola

Giełda pasji seniora

dodano: 2015-10-16 10:13:58

Występ seniorów w strojach ludowych. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W dniu 10.10.2015r. na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła się Giełda Pasji Seniora  pod hasłem „Żyj z pasją i dziel się nią”, na którą zaproszony był również nasz zespół ludowy „Stepniczanie”. 

czytaj więcej » Giełda pasji seniora

Dzień Edukacji Narodowej

dodano: 2015-10-15 13:11:51

Grupowe zdjęcie dzieci przed swoją szkołą. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.14 października 2015r. w Szkole Podstawowej im. Konstantego Maciejewicza, odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły, to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku –wykształcenie.

czytaj więcej » Dzień Edukacji Narodowej

Sprzątanie świata w Szkole Podstawowej

dodano: 2015-10-15 12:57:02

Dzieci sprzątające las. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Wzorem lat ubiegłych, Szkoła Podstawowa w Stepnicy, włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata- Polska 2015". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia brzmiało: "Wyprawa- poprawa". W ramach tegorocznej edycji, zwrócono szczególna uwagę na role, jaką każdy z nas może odegrać w funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w pobliskim otoczeniu. Jak zawsze, celem akcji było  również budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów a więc działanie na rzecz ochrony środowiska. 

czytaj więcej » Sprzątanie świata w Szkole Podstawowej

IV POETYCZNE INSPIRACJE

dodano: 2015-10-13 23:05:49

Występ na scenie. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia. Od maja 2015 roku, na terenie Gminy Stepnica, realizowany jest projekt "IV Poetyczne Inspiracje", w ramach którego odbywają się różnego rodzaju działania skierowane do seniorów z naszej okolicy. Głównym założeniem projektu jest aktywizacja, edukacja, przeciwdziałanie wykluczeniu, integracja międzypokoleniowa, budowanie więzi oraz przełamywanie stereotypów związanych z wizerunkiem nieaktywnego seniora.

Jednym z ważniejszych rezultatów jest ukazanie beneficjentom, że życie na emeryturze może być barwne i nieschematyczne. W ramach projektu odbywają się także warsztaty teatralno – recytatorskie warsztaty realizacji dźwięku, warsztaty filmowe, warsztaty fotograficzne, warsztaty muzyczne, warsztaty kreacji wizerunku, zajęcia usprawniające.

czytaj więcej » IV POETYCZNE INSPIRACJE