Aktualności

Od 21 lutego (poniedziałek) rusza połączenie autobusowe na trasie Jarszewko - Goleniów

dodano: 2022-02-17 14:32:20

bus zdjecie poglądowe

Problem z dojazdem młodzieży do szkół na tej linii  zostanie rozwiązany, a to za sprawą nowego połączenia, które ruszy od najbliższego poniedziałku 21 lutego. Połączenie to, świadczone będzie przez spółkę  MACIEJ-TOUR z Krępska i  powstało w wyniku starań mieszkańców oraz Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Pana Andrzej Wyganowskiego, który wsparł  organizatora połączenia wydając postanowienie uzgadniające rozkład jazdy tej linii komunikacyjnej.  Rozkład jazdy  i cennik biletów udostępniamy poniżej.

Firma umożliwia zakup biletów miesięcznych które można zakupić w siedzibie w Krępsku, więcej szczegółów w tej sprawie uzyskacie Państwo pod numerem tel. 502 117 584. 

 Rozkład jazdy  i cennik biletów

czytaj więcej » Od 21 lutego (poniedziałek) rusza połączenie autobusowe na trasie Jarszewko - Goleniów

Łagodna zima sprzyja budowie bloków komunalnych

dodano: 2022-02-15 12:24:53

zdjęcie z budowy 2 bloków komunalnych w Stepnicy Odwiedziliśmy dziś inwestycję polegającą na  budowie dwóch bloków komunalnych przy ul. Kolejowej w Stepnicy, które są dopełnieniem całości projektu budowy osiedla przy tej ulicy. Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie ub. r. i jak możemy podejrzeć prace trwają intensywnie a to za sprawą dość łagodnej zimy.  Na ukończeniu są fundamenty drugiego budynku wielorodzinnego. Przypomnijmy, że budowane są 2 bloki z 46   jedno-, dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami z indywidualnym ogrzewaniem gazowym. Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu przy blokach poprzez budowę parkingów i chodników.   Planowane zakończenie inwestycji to styczeń 2023 r.

czytaj więcej » Łagodna zima sprzyja budowie bloków komunalnych

Kamil – zwyczajny niezwyczajny mieszkaniec naszej Gminy

dodano: 2022-02-11 09:44:24

Burmistrz Andrzej Wyganowski z Kamilem Mazurem

Mało kto zna Kamila Mazura chociaż mieszka on na terenie naszej Gminy od dziecka. Jest wychowankiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach, gdzie uczy się na fotografa.  Kamil ma jeszcze jedną pasję jazdę na rowerze, a sukcesy jakie w tej dziedzinie osiąga są imponujące. Dzięki swojej determinacji Kamil w zeszłym roku przejechał „Pomorską 500” to Ultramaraton, którego uczestnicy mieli za zadanie jak najszybciej przejechać 520 kilometrów ze Szczecina (dokładnie z Czarnocina) do Gdańska, po wyznaczonej wg. tracka trasie. Kamil był jedynym niepełnosprawnym uczestnikiem ultramaratonu. Niesamowite jest to, że Kamil pomimo swej niepełnosprawności, która jest skutkiem dziecięcego porażenia mózgowego nie poddaje się i w tym roku zamierza pokonać ultramaraton 1200 kilometrów czyli przejazd wzdłuż Wisły z Baraniej Góry do Gdańska. Niestety pasja Kamila wymaga środków finansowych których on nie posiada „Jesteśmy dumni z osiągnięć  Kamila, będziemy mu kibicować i wspierać w dalszym rozwoju kariery sportowej” powiedział po spotkaniu z Kamilem Burmistrz Andrzej Wyganowski.

Okazało się, że Kamil wzbudził sympatię również właścicieli firmy wykonującej prace na terenie naszej gminy, którzy z wielką przyjemnością obejmą swoim patronatem  młodego sportowca. Powodzenia Kamil !!!

czytaj więcej » Kamil – zwyczajny niezwyczajny mieszkaniec naszej Gminy

Zamknięcie drogi wojewódzkiej na odcinku Żarnowo – Żarnówko przedłużone

dodano: 2022-02-10 15:11:50

uwaga objazd tablica

Informuję, że  otrzymałem dzisiaj informację od wykonawcy remontu drogi wojewódzkiej  firmy Budimex o wydłużeniu okresu zamknięcia drogi na odcinku Żarnowo – Żarnówko do dnia 19.02.2022 r.

Poniżej przedstawiam skan pisma Budimex S.A. w tej sprawie.

Pismo Budimex

Andrzej Wyganowski 

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

czytaj więcej » Zamknięcie drogi wojewódzkiej na odcinku Żarnowo – Żarnówko przedłużone

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY STEPNICA DOTYCZĄCA POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ - FEAD Podprogram 2021

dodano: 2022-02-10 15:01:45

Caritas logo

Informuję, iż na mocy umowy zawartej z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy przystąpił do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) realizowanego w Podprogramie 2021, którego celem jest nieodpłatna dystrybucja artykułów spożywczych wśród  najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Stepnica w okresie od stycznia 2022 r. do czerwca 2022 r.

Warunkiem do uzyskania pomocy żywnościowej jest dochód, który nie przekracza 220 % kryterium dochodowego ustawy o pomocy społecznej tj.

1 707,20 zł w gospodarstwie jednoosobowym,

1 320,00 zł na osobę w rodzinie.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie do pracowników socjalnych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy, ul. Bolesława Krzywoustego 41a od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30 w celu złożenia stosownego wniosku i otrzymania skierowania.

czytaj więcej » INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY STEPNICA DOTYCZĄCA POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ - FEAD Podprogram 2021

Dowiedz się więcej jak złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500+ - spotkanie z ekspertami

dodano: 2022-02-10 11:25:36

500+ plakat Zapraszam dnia 24.02.2022 r. w godz. od 09:00 do 13:00 do sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy na spotkanie z ekspertami ZUS Szczecin w sprawie składania wniosków o świadczenie Rodzina 500+ oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

informacja o świadczeniu 500+

informacja o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

czytaj więcej » Dowiedz się więcej jak złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500+ - spotkanie z ekspertami