Aktualności

Bezpieczne Wakacje

dodano: 2015-06-30 13:09:25

Grupowe zdjęcie uczestników akcji podczas zabaw. Link otwiera powiększoną wersję.Pierwszy dzień wakacji zaliczamy do naprawdę udanych. 27 czerwca Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej zorganizowało wakacyjny festyn pod hasłem „Bezpieczne wakacje.” Ważne jest aby zasygnalizować i przedstawić dzieciom w jaki sposób unikać zagrożenia i jak zachować się w momencie niebezpiecznego zdarzenia. Dzięki działaniom profilaktycznym możemy promować właściwe, zdrowe postawy i zachowania wśród dzieci i młodzieży. 

czytaj więcej » Bezpieczne Wakacje

Szkoła pod żaglami

dodano: 2015-06-30 07:56:49

Plakat Szkoła Pod Żagrami. Więcej informacji w tekście.

WAKACJE POD ŻAGLAMI CZAS ZACZĄĆ RUSZAMY !!!!!!!!!!
SPOTKANIE REKRUTACYJNE DLA MŁODYCH ŻEGLARZY 01.07.2015 GODZ. 16.00 HANGAR PRZY PLAŻY W STEPNICY

PRZYGODA SAMĄ CIĘ ZNAJDZIE !!!!!!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

czytaj więcej » Szkoła pod żaglami

REKRUTACJA

dodano: 2015-06-29 10:39:07

Logo Niepubliczna Zasadnicza Szkoła ZawodowaNiepubliczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Stepnicy
informuje, że trwa  nabór na rok szkolny 2015/2016
Zapewniamy:

 • Możliwość zdobycia zawodu
 • Niskie czesne
 • Nauczycieli z doświadczeniem
 • Pomoc w załatwieniu praktyki w wybranych zawodach
 • Możliwość korzystania z pracowni komputerowej oraz Internetu (również po zakończonych zajęciach)
 • Lekcje z wykorzystaniem tablicy interaktywnej
 • Spokojny przebieg nauki, bez kontaktu ze starszymi rocznikami
 • Możliwość dalszego kształcenia się po skończeniu szkoły
 • Po zdanym końcowym egzaminie dyplom również w języku obcym (bardzo ułatwiający zdobycie pracy za granicą)

czytaj więcej » REKRUTACJA

ŚWINKI3

dodano: 2015-06-28 15:23:43

Zdjęcie ze spektalu. Link otwiera powiększoną wersję.Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Świnki 3” w wykonaniu aktorów Teatru Pinokio z Łodzi. Spektakl odbędzie się w dniu 28 czerwca. o godzinie 17.00 – w Wozie Metafizycznym przy amfiteatrze.

Teatr zorganizuje również warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców w dniu 29 czerwca w godzinach 15.00-18.00. Zapraszamy

czytaj więcej » ŚWINKI3

Sukcesy tenisistów Zalewu

dodano: 2015-06-27 22:02:41

Tenisiści stołowi drużuny UKS Zalew.Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia. Tenisiści stołowi Zalewu Stepnica zakończyli sezon. Był to bardzo dobry rok. Nasi zawodnicy dominowali w województwie w kategorii kadetów, ale odnosili też świetne wyniki w innych kategoriach. Zawodnicy Zalewu zostali Drużynowymi Mistrzami Województwa w kategorii kadetów (Saładajczyk Oskar, Kosiński Dawid, Blatkiewicz Bartosz), pokonując po 3:0 zespoły: ATS Stargard, KTS Koszalin i w finale 3:0 UKS TEAM Tenis 2001 Białogard. Nasza drużyna świetnie zaprezentowała się też na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Krośnie, gdzie zajęła 9 miejsce (pokonała 3:2 MTS Kwidzyn, 3:1 UKS Sokolik Niemodlin i przegrała 1:3 z późniejszymi Mistrzami Polski UKS Dojlidy Białystok).

czytaj więcej » Sukcesy tenisistów Zalewu

Młode pokolenie piłkarskie na Orliku

dodano: 2015-06-25 20:13:19

Dziecki na boisku. Link otwiera powiększoną wersję.Od września do czerwca dzieci w wieku 5-8 lat uczestniczą w treningach piłki nożnej organizowanych przez Animatorkę Orlika. Z krótką przerwą zimową przez kilka miesięcy, dwa razy w tygodniu młodzi piłkarze i jedna piłkarka regularnie uczestniczyli w zajęciach. Nauka elementów technicznych i różnorodne zabawy z piłką nożną spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Grupa liczy ok. 20 osób. Rodzice postarali się o zakup strojów dla swoich małych piłkarzy a Animatorka Orlika o zaszczepienie pasji do sportu. 

czytaj więcej » Młode pokolenie piłkarskie na Orliku

Informacja o wynikach konsultacji społecznych

dodano: 2015-06-25 15:24:35

Logo Konsultacje społeczneZgodnie z Zarządzeniem Nr 68/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z dnia 8 maja 2015 r., w dniu  10.06.2015 r. na wniosek Rad Sołeckich miejscowości Łąka i Jarszewko odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanej budowy biogazowni rolniczej w miejscowości Łąka z udziałem  inwestora. Na spotkanie  przybyła  znaczna liczba mieszkańców miejscowości Łąka i Jarszewko.

Mieszkańcy wzięli czynny udział w spotkaniu, zadawali wiele pytań przedstawicielom inwestora. Przede wszystkim pytania dotyczyły lokalizacji inwestycji oraz późniejszego jej funkcjonowania. Mieszkańcy wyrazili obawy dotyczące  transportu oraz uciążliwości zapachowych. Inwestor udzielał odpowiedzi, które nie były dla mieszkańców przekonujące oraz nie wyczerpywały tematu, ponadto mieszkańcy zdecydowanie wyrazili swój sprzeciw co do planowanej inwestycji. Podczas spotkania  zostały przekazane sołtysom również formularze  konsultacyjne. Po analizie formularzy  konsultacyjnych ustalono, że we wsi Jarszewko udział w konsultacjach wzięło 54 mieszkańców z czego w kwestii planowanej inwestycji budowy biogazowni rolniczej:

 • 2 mieszkańców było na tak,
 • 52 mieszkańców było na nie.

 W miejscowości Łąka w konsultacjach wzięło udział  247 mieszkańców z czego  w powyższej kwestii:

 • żaden mieszkaniec nie był na tak,
 • 245 mieszkańców było na nie,
 • 2 mieszkańców nie miało zdania. 

czytaj więcej » Informacja o wynikach konsultacji społecznych