Aktualności

Kwalifikacja wojskowa

dodano: 2022-03-22 15:03:28

kwalifikacja wojskowa Wojewoda Zachodniopomorski podaje do publicznej wiadomości że od 4 kwietnia do 8 lipca br. na terenie Województwa Zachodniopomorskiego będzie przeprowadzana kwalifikacja wojskowa  Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego 

czytaj więcej » Kwalifikacja wojskowa

Informacja dla osób przemieszczających się z UKRAINY ze zwierzętami

dodano: 2022-03-22 14:00:23

W imieniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Goleniowie z/s w Nowogardzie załączamy informację, dot. bezpłatnej możliwości zaczipowania, zaszczepienia p/wściekliźnie, oraz otrzymania pozwolenia na pobyt w Polsce i tranzyt do innych krajów UE psów i kotów uchodźców, którzy na granicy nie dopełnili formalności wjazdowych, związanych z przemieszczaniem zwierząt towarzyszących.

Do pobrania:

Wykaz miejsc do czipowania i szczepienia zwierząt w powiecie goleniowskim 

Ulotka w języku polskim

Ulotka w języku ukraińskim

czytaj więcej » Informacja dla osób przemieszczających się z UKRAINY ze zwierzętami

Piłkarskie powitanie wiosny

dodano: 2022-03-17 10:24:07

wspólne zdjęcie uczestników piłkarskiej ligi

Miniony weekend to prawdziwe święto piłkarskie w Stepnicy. W sobotę 12 marca od rana Hala Widowiskowo-Sportowa, oraz boisko Orlik były pełne gwaru i emocji piłkarskich. Od godziny 10:00 na boiska piłkarskie wybiegli piłkarze i piłkarki w 2 kategoriach wiekowych. Na Orliku swój turniej rozegrali Młodzicy a na hali Żacy.

W kategorii żak nie było klasyfikacji i wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali złoty medal, oraz każda drużyna otrzymała puchar.

Kategoria Młodzik:

1 miejsce Pogoń Szczecin Football Schools Zalew Stepnica

2 miejsce Iskra Golczewo

3 miejsce Football Nowogard

Królową strzelców została Julia Dębowska, najlepszym zawodnikiem turnieju Wiktor Modrzejewski a najlepszym bramkarzem zawodnik Iskry Golczewo.

13 marca od godziny 10:00 najmłodsi piłkarze roczników 2015/16 rozpoczęli rozgrywki Skrzatów. Bardzo dobrze się bawili a przy okazji strzelili mnóstwo bramek. Bez klasyfikacji każdy zawodnik otrzymał duży złoty medal i puchar dla drużyny.

O godzinie 12:00 grupa Orlików rozpoczęła swoje piłkarskie zmagania na boisku orlik. 4 godziny trwały rozgrywki.

czytaj więcej » Piłkarskie powitanie wiosny

Wstrzymanie dostawy wody

dodano: 2022-03-16 13:21:59

wstrzymanie dostawy wody Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w dniu 17.03.2022 r. od godz. 9.00 do godz.18.00 będzie wstrzymana dostawa wody w miejscowościach: Żarnowo, Żarnówko, Żarnówko Kolonia i Zielonczyn,  w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 111. 

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody

Zamknięcie drogi nr 111 - korekta

dodano: 2022-03-16 13:05:06

zamknięcie drogiNawiązując do wcześniej zamieszczonej informacji dot. zamknięcia dla ruchu odcinków drogi nr 111 w dniach
17-18.03.2022 r. uprzejmie informujemy, iż firma BUDIMEX poinformowała o zmianach w tym zakresie. 
Całkowite zamknięcie DW 111 będzie obowiązywać TYLKO na odcinku od skrzyżowania Skoszewo do skrzyżowania Jarszewko i Przybiernów przez 2 dni robocze tj. 17 i 18.03.2022 w godz. 7-18 (gmina Wolin).

Natomiast odcinek Stepniczka-Miłowo będzie przejezdny w powyższych dniach - jednak ruch będzie odbywał się tam wahadłowo (gmina Stepnica).  pismo firmy BUDIMEX

czytaj więcej » Zamknięcie drogi nr 111 - korekta

ZLIKWIDUJ AZBEST !!! NABÓR WNIOSKÓW

dodano: 2022-03-16 12:06:32

azbest Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica ogłasza nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

W przypadku otrzymania środków finansowych z WFOŚiGW Gmina będzie realizowała w tym zakresie demontaż, zbieranie, transport i utylizację wyrobów azbestowych, nie będzie natomiast obejmować zakupu i wykonania nowego pokrycia dachowego.

Wnioski należy składać do 29.04.2022 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy lub przez ePUAP.

Należy również pamiętać, iż co najmniej 21 dni przed zaplanowanym terminem rozpoczęcia robót ( demontażem dachu ) właściciel ma obowiązek dokonać zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Goleniowie, Wydział Architektury i Budownictwa, ul. Dworcowa 1, a otrzymane zaświadczenie należy dołączyć do wniosku.

Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane!!!

Uwaga: o złożenie wniosku proszeni są wyłącznie właściciele nieruchomości, którzy są zainteresowani wykonaniem ww. prac w 2022 roku!

Wnioski do pobrania w Urzędzie Miasta i Gminy lub na stronie internetowej: https://www.stepnica.pl/strona/menu/52_azbest

 Dodatkowych informacji udzieli pracownik Referatu Architektury i Środowiska – podinspektor Monika Kotomska pod numerem telefonu :
91 4188 521 wew. 41 mail: gospodarkakomunalna@stepnica.pl

 

                                                                                                                      Burmistrz Miasta i Gminy  Stepnica

                                                                                                         Andrzej Wyganowski

czytaj więcej » ZLIKWIDUJ AZBEST !!! NABÓR WNIOSKÓW

Nadawanie numeru PESEL dla Obywateli Ukrainy

dodano: 2022-03-15 15:21:41

foto poglądowe pesel dla uchodźcy z Ukrainy Od jutra 16 marca rusza procedura rejestracji i nadawania numeru PESEL dla obywateli Ukrainy – uchodźców wojennych. Nadawanie numeru PESEL w naszym urzędzie odbywa się w ewidencji ludności w pok. Nr 19 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (91 418 85 21) z uwagi na to, że  jest to proces czasochłonny, a jest tylko jedno stanowisko do obsługi.

Żeby wyrobić numer PESEL trzeba czytelnie wypełnić wniosek  dostępny w urzędzie lub do pobrania tutaj: wniosek.

Do wniosku należy dołączyć  fotografię o wym. 35x45 mm.

W przypadku osób powyżej 12 r.ż. na miejscu będzie pobrany odcisk palców oraz własnoręczny czytelny podpis.

Wyrobienie numeru pesel nie jest przymusowe, ale  posiadanie go  znacznie ułatwi dalsze funkcjonowanie w Polsce oraz zapewni dostęp do różnych świadczeń.    

Więcej szczegółów w języku ukraińskim znajdziecie Państwo w  ulotce dostępnej tutaj : ulotka

czytaj więcej » Nadawanie numeru PESEL dla Obywateli Ukrainy