Aktualności

Napisali o nas

dodano: 2016-10-21 11:09:53

Skan artykułu z gazety Goleniowskiej. Tekst artykułu w treści aktualności. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

czytaj więcej » Napisali o nas

T-shirte z Paniami z Uniwersytetu III Wieku

dodano: 2016-10-01 19:17:29

Wspólne zdjęcie uczestniczek zajęć t-shirte oraz Pań z Uniwersytetu III wieku. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia W Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy dnia 28 września 2016 r. odbyły się kolejne zajęcia z serii T-shirte. Zajęcia były bardzo wyjątkowe, a to za sprawą  przybyłych Pań  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa.  Przybyłe Panie z p. Urszulą Boszula na czele bardzo szybko znalazły wspólne tematy, była więc wymiana doświadczeń, pokaz wykonanej biżuterii w ramach  projektu były  kwiaty, smaczny poczęstunek i miła atmosfera, która na długo nam zostanie w naszej pamięci. Kończąc spotkanie uczestniczki zajęć obiecywały sobie dalszą współpracę.

Barbara Sandecka 

Przewodnicząca PZERiI Koło w Stepnicy

czytaj więcej » T-shirte z Paniami z Uniwersytetu III Wieku

"T-shirte" czyli jak zrobić oryginalną biżuterię

dodano: 2016-09-16 07:54:21

Uczestniczki projektu podczas robienia biżuterii z pasków bawełnianych. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

We wrześniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, rozpoczęliśmy warsztaty rękodzielnicze „T-shirte", polegające na cięciu bawełnianych pasków,  potrzebnych do wykonania pięknych i rzadko spotykanej biżuterii tj. naszyjniki, wisiorki i bransoletki. W warsztatach udział bierze 13 osób, bardzo mile i szybko upływa nam czas przy robótkach, kawie, herbacie i ciasteczkach. Składam serdeczne podziękowanie pani Joannie Strzelczyk za wszelką pomoc i zaangażowanie się. Joasia służy nam wszechstronną pomocą i poradą.
 
Barbara Sandecka
Przewodnicząca Koła
PZERiI  

 

czytaj więcej » "T-shirte" czyli jak zrobić oryginalną biżuterię

Udział Naszych Seniorów w 55 leciu PZERiI

dodano: 2016-07-01 11:05:21

reprezentanci koła nr 2 polskiego związku emerytów,  rencistów i inwalidów podczas obchodów 55 lecia związku. Link otwiera powiększoną wersje zdjęcia 23. czerwca 2016r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Goleniowie obchodził 55 lat swego istnienia. W tej wzniosłej uroczystości z Koła nr 2 w Stepnicy udział wzięło 13 osób, podczas której wręczono szczególne wyróżnienia, dyplomy i złotą odznakę honorową Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na szczególne wyróżnienie zasłużył sobie pan Wojciech Meller -   jeden z najdłużej należących członków związku. Pan Wojciech zapisał się do ZERiI     01.01.1967 r. i do tej pory należy. Następną osobą jest Pani Zofia Feszczyn należąca do związku od  1.10.1979 r. i Pani Michalina Meller która należy od 01.01.1993 r. Główna uroczystość odbyła się w restauracji "Duet" w Goleniowie przy smacznym poczęstunku i skocznej muzyce. Również panie z Koła Recytatorskiego "Jesienne promienie" wystąpiły z krótkim programem, recytując wiersze pt. "Nie pamiętam", "Flaki", "Kiciu, kiciu, kiciu miła". W repertuarze nie zabrakło również wiersza o Stepnicy autorstwa kol. Zofii Marszałek. 

W obchodach 55 - lecia PZERiI Koło nr 2 w Stepnicy reprezentowały osoby: Ewa Daszkiewicz, Danuta Czernecka, Zofia Feszczyn, Władysław Gleba, Elżbieta Moszan, Michalina Meller, Wojciech Meller, Zofia Marszałek, Dobrosława Romaniak, Krystyna Rek, Helena Szkoda, Władysław Szaradowski i Barbara Sandecka.
 
Barbara Sandecka
Przewodnicząca PZERiI Koło nr 2 w Stepnicy

czytaj więcej » Udział Naszych Seniorów w 55 leciu PZERiI

Filcowanie na mokro

dodano: 2015-09-18 08:48:17

Przykładowa praca z wełny czesankowej. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W każdą środę Września od godz. 17:00 do godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się spotkania pań, które wraz z dziećmi tworzą przeróżne dekoracje z wełny czesankowej. Jest to druga tura zajęć po przerwie wakacyjnej. Zaczynamy tworzyć biżuterie, w planach mamy m.in. ozdabianie spódnic czy sukienek.

czytaj więcej » Filcowanie na mokro

Stepniccy Seniorzy na Senioraliach

dodano: 2015-06-09 21:49:17

Członkinie Stepnickiego Koła Związku Emerytów i Rencistów. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.36 osób ze stepnickiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  wzięło udział w Senioraliach, które odbyły się 6. czerwca w Goleniowie. Część naszych seniorów    przemaszerowała ulicami Goleniowa,  natomiast pozostali na placu przy amfiteatrze w Teatrze Brama oglądali występy zespołów senioralnych – UTW: Stargard Szczeciński, Szczecin, Kamień Pomorski, Golczewo, Goleniów, Nowogard i wielu innych zespołów.

W godzinach popołudniowych w Teatrze Brama również Koło Recytatorskie "Jesienne Promienie",  dało swój popis spektaklem pt. "Trele - Morele, Entliczek - Pętliczek" w reżyserii Michała Krzywaźni i Agnieszki Chamier-Gliszczyńskiej. 

czytaj więcej » Stepniccy Seniorzy na Senioraliach

Patchworki - podsumowanie

dodano: 2015-06-01 13:27:50

Paciorki - prace wykonane w Gminnym Ośrodku Kultury. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Na przełomie kwietnia i maja 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbywały się zajęcia rękodzielnicze - szycie patchworków. W dniu  27.05.2015 r. uroczyście zakończyłyśmy zajęcia na etapie patchwork dla początkujących. 

czytaj więcej » Patchworki - podsumowanie