Wyróżnienie dla Gminy Stepnica

aktualizacja: 2015-12-09 11:46:18

Logo Sportowa Gmina 2014Gmina Stepnica już po raz czwarty została nagrodzono wyróżnieniem w ramach Programu Sportowa Gmina. Jest ono przyznawane samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji. W tym roku finał jubileuszowej edycji konkursu, zorganizowany w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zgromadził ponad 300 gości. Wśród nich znalazło się wiele znaczących osób. Tradycyjnie swoją obecnością finał konkursu uświetnili znakomici polscy sportowcy, olimpijczycy: Andrzej Supron– wybitny polski zapaśnik, Marian Woronin ; oraz Jacek Wszoła 

 

Wraz z tytułem „Sportowa Gmina” w tym roku po raz pierwszy organizatorzy konkursu postanowili przyznać tytuł „Lidera Sportowej Polski”. Klub Sportowa Polska zdecydował się uhonorować tym wyróżnieniem włodarzy miast: prezydentów, burmistrzów i wójtów, którzy minimum czterokrotnie uzyskali tytuł „Sportowa Gmina”, wykazując się tym samym konsekwentnym zaangażowaniem w budowę Sportowej Polski. Wyróżnienie to otrzymał również Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica.

Gmina Stepnica może się pochwalić bogatą bazą sportowo - rekreacyjną. W 2008 r. został zbudowany „Orlik”.  W latach 2011-2013 r. w Gminie Stepnica powstało 8 nowoczesnych boisk sportowych z nawierzchnią poliuretanową. W 2012 r. w Stepnicy zbudowany został profesjonalny skatepark. W roku 2013 zakończono budowę hali widowiskowo – sportowej wraz z zapleczem socjalnym w Stepnicy a w 2014 hali sportowej w Racimierzu.

Gmina Stepnica posiada bogatą bazę rekreacyjną. Obecnie na terenie Gminy Stepnica jest 18 placów zabaw. Od 2010 r. na terenie naszej Gminy  powstały 4 nowe przystanie żeglarskie nad Zalewem Szczecińskim. Zmodernizowana została również plaża w Stepnicy.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie inwestycje  wsparte zostały  środkami zewnętrznymi