I Mikołajkowy Turniej piłki halowej w Stepnicy

aktualizacja: 2015-12-08 23:28:46

Drużyna zwycięzców. Link otwiera powiększoną wersję.6 grudnia w godz.11,00 – 15,00 na hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy  odbył się I Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. 8 drużyn walczyło dzielnie o zwycięstwo. Mecze były wyrównane a zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry. Wszystkie zespoły zostały podzielone na 2 grupy, gdzie walczyli „każdy z każdym”.

W pierwszej grupie rywalizowali ze sobą: Pioniery, Siła, masa, Spokojni Widzieńsko, KLB Plebania. W grupie zwyciężył zespół Pioniery zdobywając 9 pkt (11 bramek zdobytych 1 stracona), drugie miejsce wywalczył zespół Spokojni Widzieńsko zdobywając 6 pkt (3 bramki zdobyte, 4 stracone).

Oba zespoły uzyskały awans do półfinałów. Druga grupa to zespoły: Informatycy Goleniów, Zalew Stepnica, Zalew Stepnica Women I i Zalew Stepnica Women II. W grupie zwyciężył zespół Zalew Stepnica zdobywając 9 pkt (13 bramek zdobytych, 0 straconych), na drugim miejscu uplasował się zespół Informatycy, którzy wywalczyli 6 pkt (5 bramek zdobytych 1 stracona).  I tym samym te zespoły uzyskały awans do półfinałów.

Półfinały były niezwykle wyrównane a o wyniku końcowym decydowały rzuty karne. W wyniku rzutów karnych w pierwszym półfinale zwycięża zespół Spokojnie Widzieńsko, a w drugim Informatycy Goleniów. Mecz o trzecie miejsce gdzie zmierzyli się ze sobą Pioniery i Zalew Stepnica był bardzo emocjonujący  i wyrównany, jednak to zawodnicy Zalewu mogli się cieszyć ze zwycięstwa, pokonali swoich rywali 6:5. Finał jak przystało na spotkanie dwóch najlepszych zespołów był pięknym widowiskiem i można było oglądać wiele ciekawych akcji. Spokojni Widzieńsko w końcówce meczu przeważyli szalę na swoją korzyść i pokonali rywali z Goleniowa 4:3.

Królem strzelców w turnieju został Bartosz Nawrocki, najlepszym bramkarzem Dawid Rosiński, a najlepszą zawodniczką Aleksandra Rombel. W czasie turnieju zbierano wpisowe (50 zł od drużyny) a zebrane pieniążki zostaną przekazane na rehabilitacje Iwony, która zmaga się z nieuleczalną chorobą. Specjalne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica, który ufundował puchary i nieodpłatnie udostępnił halę, a także dla sędziów turnieju Damiana Urbana i Łukasza Janiszyna za dzielne sędziowanie. Turniej przygotowała i zorganizowała Małgorzata Kania.

Galeria zdjęć