Uwaga silny wiatr

aktualizacja: 2015-12-02 22:33:01

Widok drzewa na silnym wietrze.Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego - zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w godzinach rannych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90%. Ważność ostrzeżenia od godz. 02:00 dnia 30.03.2015 do godz. 20:00 dnia 30.03.2015. . Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).

 

W związku z powyższym, zaleca się:

  1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne. 
  2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. 
  3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków. 
  4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.