Pogoń Szczecin Football Schools w Stepnicy

aktualizacja: 2017-10-23 10:22:40

Na zdjęciu trenerka z zawodnikami. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Od marca bieżącego roku na terenie naszej gminy działa szkółka Pogoni Szczecin. Zrzesza ona w swoich szeregach 40 dzieci z terenu naszej gminy. Działają trzy grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat. Każda z grup trenuje po dwa razy w tygodniu. Przez pół roku funkcjonowania Pogoń Szczecin Football Schools Stepnica dzieci wzięły udział w kilku turniejach, zarówno regionalnych jak i o zasięgu ogólnopolskim. Szkółka odnotowała już swoje sukcesy. W marcu w Przecławiu młodzi zawodnicy rywalizowali z innymi szkółkami Pogoni Szczecin w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna 10-12 lat wywalczyła 3 miejsce, natomiast zespół 7-9 lat zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i zdobył okazały puchar. 18 maja na stadionach Pogoni Szczecin nasze dzieci uczestniczyły w turnieju Akademie Klasy Ekstra. Każda drużyna otrzymała puchary, a dodatkową wielką atrakcją było spotkanie z piłkarzami Pogoni Szczecin. Były zdjęcia, autografy i mnóstwo emocji. W maju stepnicka szkółka była organizatorem turnieju z okazji 3 maja w Stepnicy. Drużyna zdobyła 3 miejsce. W lipcu na stadionie w Stepnicy odbył się kolejny turniej z okazji Dni Stepnicy, który zgromadził 10 drużyn. Nasi piłkarze uplasowali się na 2 miejscu w kategorii starszej i 3 miejscu w kategorii młodszej.

9 września zespół rocznika 2006-07 został wyróżniony i jako reprezentacja województwa zachodniopomorskiego wziął udział w ogólnopolskim turnieju „Kibice Razem” w Bełchatowie. Nasi zawodnicy zmierzyli się z takimi zespołami jak: Stal Mielec, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław. Były porażki, były wygrane i nie obyło się bez kontuzji. Był to niesamowity wyjazd. Dzień przed turniejem dzieci miały zapewnione atrakcje: rowery wodne, park linowy, jazda na gokartach, a w niedzielę od wczesnych godzin rannych do godziny 16:00 trwała rywalizacja sportowa. Po 2 zwycięstwach i 3 porażkach zespół wywalczył 11 miejsce.
Kolejne sportowe emocje stepnickie dzieci przeżyły 15 września. Na stadionach Pogoni Szczecin młodzi sportowcy wzięli udział w rozgrywkach szkółek Pogoń Szczecin Football Schools z terenu całego województwa. Turniej odbywał się w 3 kategoriach. Nasza najstarsza drużyna zwyciężyła w swojej kategorii i zdobyła okazały puchar. Świetnie spisały się dwie pozostałe drużyny, które zajęły 4 i 5 miejsce. Część naszej szkółki wzięło udział w rozgrywkach „Super Talent”. W trakcie turnieju nasi zawodnicy uczestniczyli w ogólnopolskich testach sprawnościowych.
Wszystkie te wydarzenia i emocje sportowe są możliwe dzięki temu, że na terenie naszej gminy została utworzona szkółka Pogoni Szczecin. Władze naszej Gminy udostępniają bazę sportową i wspierają każdą sportową inicjatywę. Rodzice pomagają, wspierają i aktywnie uczestniczą w życiu szkółki PSFS, a dzieci rozwijają swoje pasje i talenty. Jeśli ktokolwiek chciałby rozpocząć przygodę z piłką nożną, zapraszamy na trening.