VIII Jazz Piknik nad Zalewem

aktualizacja: 2018-10-17 15:04:52

 

VIII JAZZ PIKNIK NAD ZALEWEM

STEPNICA 2018

w ramach

DNI STEPNICY 2018

14 lipca 2018 r. godz. 15:00

wystąpią:

VIVA SANTANA!!!

Wyjątkowy program przygotowany został przez niestrudzonego propagatora muzyki gitarowej Leszka Cichońskiego. Carlos Santana to jeden z niewielu artystów, którego przeboje były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Takie utwory jak Samba Pa Ti, Europa, Oye Como Va stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym Świecie.

Leszek Cichoński - twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa - postanowił uczcić muzycznie Carlosa Santanę , który w zeszłym roku obchodził 70 urodziny. Nowy projekt Leszka Cichońskiego nosi nazwę VIVA SANTANA. Ponieważ trudno oddać klimat tej muzyki bez bongosów i kong zaprosił do tego projektu wybitnego kubańskiego perkusjonistę Eddy'ego Aguerro. Oprócz wymienionych wcześniej hitów zagrają wspólnie również Black Magic Woman, Taboo, Moon Flower, a także nowsze przeboje jak np. Smooth. W koncercie wystąpią: - Leszek Cichoński - gitara, wokal, Eddy Aguerro - percusionalia, Tomasz Grabowy – bas, Krzysztof Baranowicz – organy Hammond`a, Damian Szewczyk – wokal, Dominik Jaske – perkusja.

Adam Czerwiński MAP „Kiedy Byłem”

przeboje stulecia

Płyta którą nagrali, to próba przypomnienia kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia. Zagrali miedzy innymi: Byłaś Serca Biciem Andrzeja Zauchy, Jej Portret Bogusława Meca, Pod Papugami Czesława Niemena, Kulig Skaldów, Modlitwę Tadeusza Nalepy i wiele innych. Utwory te są specjalnie zaaranżowane na jazzowy mały skład. Znaleźć tam można trochę dobrego jazzu, pięknie brzmiącej muzyki akustycznej oraz rock&rolla. Zespół stara się utrzymać wspaniały klimat i emocje tych piosenek, a jednocześnie tchnąć w nie nowego ducha. Zagrają w składzie: Piotr Lemańczyk - bas

Marcin Wądołowski - gitary, wokal, Adam Czerwiński – perkusja.

SWING LOVERS

Zespół powstał w 2002 roku w Szczecinie z inicjatywy znanego i cenionego pianisty i pedagoga Stefana Lubkowskiego. Jak sama nazwa wskazuje, zespół specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych w nowych aranżacjach, ale to nie wszystko. W repertuarze znajdują się również utwory dixielandowe, bardzo lubiane przez publiczność, a także utwory pop, w nowych jazzujących aranżacjach. Zespół koncertował niemal w całej Polsce i w wielu krajach Europy. Obecnie zespołem kieruje grająca na puzonie wokalistka Anna Nowik. Podczas koncertu Swing Lovers zaprezentuje polską i światową muzykę lat 20-30 XX wieku oraz najnowsze przeboje w swingowych aranżacjach. Skład zespołu: Anna Nowik - puzon, wokal, Marcin Matecki – piano, Paweł Grzesiuk – bas, Mariusz Lipiński – perkusja.

GYPSY SWING Cafe Jazz Trio

CAFE JAZZ TRIO – GYPSY SWING to zespół grający klasykę Swing Jazzu (1930-1960), w skromnym instrumentarium: klarnet, gitara, werbel, nawiązujący stylistyką brzmieniową do zespołów klubowych z epoki Swing. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład, to klarowność i przejrzystość brzmienia. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej, w swingowych aranżacjach. Wystąpią w składzie: Krzysztof Marek – klarnet, Robert Jarzębski – gitara, Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne.

MICHAŁ KACZMARCZYK TRIO

Michał Kaczmarczyk Trio to autorski projekt gitarzysty jazzowego, kompozytora, absolwenta gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, w którym realizuje on swoje muzyczne pomysły oparte na fascynacji dokonaniami artystów związanych ze współczesną nowojorską sceną jazzową. W 2017 roku zespół zdobył nagrody na kilku festiwalach w Polsce i za granicą, w tym I miejsce w konkursie podczas Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie. W czasie koncertów formacji usłyszeć można kompozycje lidera osadzone w stylistyce modern jazzu oraz standardy jazzowe, bowiem artyści przywiązują ogromną wagę do tradycji oraz korzeni tego gatunku. W skład zespołu wchodzą: Michał Kaczmarczyk – gitara, Krzysztof Baranowski – kontrabas oraz Maciej Burzyński - perkusja.

w ramach

DNI STEPNICY 2018

GOŚĆ SPECJALNY

CHŁOPCY Z PLACU BRONI

godz. 21:00

Suport: OLEJ

Ponadto liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska handlowe i gastronomiczne

WSTĘP WOLNY

Koncert współfinansowany ze środków Urzędu

Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

 

Organizatorzy:

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe www.zsj.com.pl

Gmina i Miasto Stepnica www.stepnica.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy www.gokstepnica.pl

Sponsor:

Patronat medialny: Kurier Szczeciński, Polskie Radio Szczecin, JazzPRESS, Jazz Forum, ECHO Szczecina