Dni Stepnicy na Orliku

aktualizacja: 2018-10-17 15:11:03

13 lipca przy pięknej słonecznej pogodzie 27 zawodników i 3 zawodniczki wzięły udział w turnieju piłki nożnej 1x1 zorganizowanym z okazji Dni Stepnicy na miejscowym Orliku. Turniej odbył się w 3 kategoriach: rocznik 2005/07, 2008 i młodsi oraz OPEN. Rywalizacja była zacięta a zarazem wyczerpująca. Turniej trwał od godz. 12:00 do 18:00. W kategorii 2005/07 zwyciężył Bartosz Ciechanowski, drugie miejsce wywalczył Mateusz Piekaniec, trzecie Olaf Chorążewicz, a czwarte Julia Dębowska. W kategorii 2008 i młodsi na pierwszym miejscu uplasował się Olaf Miklewicz, drugie miejsce zajął Bartosz Kobylański, trzecie Olaf Merta a na czwartym miejscu sklasyfikowany został Jakub Krauze. Kategoria Open obfitowała w wiele pięknych i widowiskowych akcji. Po zaciętej walce zwycięstwo odniósł Marcel Podgórski, drugie miejsce wywalczył Bartosz Blatkiewicz, trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Ciechanowskiemu, a czwarte Kamilowi Maranowskiemu. Uczestnicy otrzymali medale ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica, oraz nagrody ufundowane przez animatora Orlika, oraz Pogoń Szczecin Football Schools.

Po zakończeniu rozgrywek o godz. 18:00 na hali sportowo-widowiskowej każdy uczestnik turnieju mógł wziąć udział w treningu relaksacyjnym, który został przeprowadzony przez Monikę Kanię studentkę 5 roku psychologii. W treningu uczestniczyło 15 osób. Relaksacja składała się z zabaw integracyjnych, pobudzających kreatywność, czyli poszerzających postrzeganie piłki nożnej, np. jak powinna wyglądać rozgrywka, aby była ciekawsza dla fanów tańca towarzyskiego czy dla matematyków. Ponadto z treningu wizualizacyjnego oraz treningu Jacobsona. Trening wizualizacyjny to trening wyobrażeniowy, z powodzeniem wykorzystywany przez sportowców.

Tym samym młodzi sportowcy w bardzo oryginalny i aktywny sposób spędzili święto swojego miasta.Turniej zorganizowali i przeprowadzili: Małgorzata i Karol Kania oraz Kamil Maranowski.