54. Etapowe Regaty Turystycze w Stepnicy

aktualizacja: 2018-09-21 08:11:35

Przy pięknej słonecznej pogodzie w piątek 27 lipca gościliśmy w Stepnicy uczestników 54. Etapowych Regat Turystycznych - łącznie 56 jachtów. Stepnica była przedostatnim etapem regat. Ta największa i najstarsza impreza żeglarska w Polsce zakończyła się w sobotę 28 lipca w Szczecinie.

Podobnie jak w latach poprzednich Gmina Stepnica zaplanowała atrakcje dla uczestników regat jak również dla mieszkańców. Jachty cumowały na przystani im Roberta Hilgendorfa przy basenie rybackim oraz porcie handlowym od godziny 14.00.
W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica puchary dla najlepszych załóg jachtów 54. Etapowych Regat Turystycznych wręczyła Pani Stanisława Rzymczyk Zastępca Burmistrza wraz z Panią Beatą Rogalską Skarbnikiem Gminy. O godzinie 19.00 rozpoczął się koncert  w ramach konkursu piosenki żeglarskiej „Szanty Fun”, a o 20.00 koncert zespołu „The Nierobbers”.

Etapowe Regaty Turystyczne pokonują trasę składającą się z siedmiu etapów, odwiedzając porty Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Kamieńskiego, w następującej kolejności: Trzebież, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Świnoujście, Wolin, Trzebież, Stepnica.

Organizatorem 54. ERT jest ZOZŻ, a współorganizatorami tradycyjnie Prezydenci Miast i Burmistrzowie Gmin goszczących uczestników Regat.

Galeria zdjęć