VIII Regaty Stepnica - relacja

aktualizacja: 2020-11-02 09:07:22

wspólne zdjecie uczestników regat 2019. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia

VIII Regaty Stepnica o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica przejdą do historii,  a to dzięki Wam żeglarzom. W tym roku zaskoczyliście Nas pozytywnie swoją frekwencją, ponieważ wystartowało aż 50 jachtów z ponad 150 uczestnikami na ich pokładach. W  poszczególnych grupach kształtowało się to następująco: 6 jachtów  w grupie z pomiarem KWR I, 7 z pomiarem KWR II, 10 jachtów w grupie Open I i 22 jachty w OPEN II,  a także 5 samotników.

Regaty uroczyście otworzono na Przystani w Kanale Młyńskim gongiem dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa. W imieniu Pana Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica głos zabrała   Mariola Kwiryng -Sekretarz  Gminy,  a w imieniu współorganizatora Klubu Żeglarskiego LOK i jednocześnie Klubu Żeglarskiego Samotników Sławomir Turniak. Chwilą ciszy żeglarze upamiętnili pamięć zmarłego Andrzeja Piotrowskiego, który był wiernym uczestnikiem Regat  Stepnica na jachcie PAŹ I.

 

Po instrukcjach udzielonych przez Sędziego Regat Jerzego Kaczora - Marek  Wilczek podjął próby   objęcia wszystkich startujących na wspólnej fotografii.  Pogoda oczywiście była zamówiona  i doskonała, a  zapewniony przez Annę Turniak prowiant dodał wszystkim sił  na starcie.  

Startujący w regatach jak zawsze mogli liczyć na pomoc dzielnych strażaków z OSP Stepnica, którzy asekurowali  na łódce ratowniczej OCHOTNIK. Łodzią sędziowską była oczywiście dostojna Truxa, którą prowadził  właściciel Sławek Turniak. Emocji na wodzie było wiele, wszyscy starali się wygrać.  
Film z regat autorstwa Cezrego Wolskiego dostępny tutaj https://stepnica.tv-polska.eu/film/469982-regaty-stepnica-2019

Wyniki regat zostały uroczyście ogłoszone  na scenie Polittv w Amfiteatrze w Stepnicy i nadawane na żywo. Tutaj dostępny filmik z tego wydarzenia. W grupie KWR I miejsce pierwsze zajął RES NAVALIS, w KWR II O’DANA, w OPEN I rodzinna załoga jachtu LUXUS. W najliczniejszej grupie OPEN II zwycięzcą został VENANDI STR , a wśród 5 samotników najlepiej popłynął Arkadiusz Ława na jachcie SAGALA. On też otrzymał z rąk Komandora  Klubu Żeglarzy Samotników wypornościowy kombinezon termoizolacyjny. Za nieustępliwą wolę walki, pasję i wytrwałość uhonorowano również tych, którzy ostatni minęli linię mety. W ramach Regat Stepnica od 3 lat można walczyć o Puchar Przechodni im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dla najszybszego jachtu regat,  zgodnie regulaminem w tym roku w grupie OPEN I  otrzymał go kapitan  jachtu LUXUS. Statuetkę wygranym  wręczył Dyrektor Urzędu Morskiego Pan Paweł  Szumny. Puchary i dyplomy  w poszczególnych grupach wraz z Dyrektorem wręczał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Ryszard Ławicki.    Wyniki z regat dostępne są tutaj.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, tym którzy mieli trochę mniej szczęścia życzymy powodzenia  i zapraszamy na IX  Regaty o Puchar Burmistrza i Miasta Gminy Stepnica.
 
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację regat: Klubom Żeglarskim  LOK  oraz  Roztoka ze Stepnicy, KSKW Szuwarek, Państwu Annie i Sławkowi Turniakom, fotografowi Markowi Wilczkowi „Wilku” i dzielnym strażakom OSP Stepnica.

Poniżej galeria zdjęć Marka Wilczka. Mamy jego obietnicę, że będzie ich więcej.

Galeria zdjęć