Stepnica Symbolem 2019

aktualizacja: 2020-11-02 08:40:29

Zdjęcie zbiorowe laureatów Symbol 2019. Link prowadzi do powikszonej wersje zdjęcia. Gmina Stepnica została "Symbolem Polskiej Samorządności 2019". Symbol to wyróżnienie przyznawane przez "Monitor Biznesu". 

Symbol 2019, jest programem prowadzonym od 8 lat przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Jest to medialne wsparcie budowania dobrego, solidnego wizerunku samorządów, przedsiębiorstw oraz instytucji.   

Symbole są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć. Honorowane są te firmy i instytucje, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Wyróżnione marki i instytucje zdaniem organizatorów symbolizują jakość zarządzania i działania.

Stepnicę doceniono  za dotychczasowe działania i osiągnięcia m.in w zakresie  jakości  zarzadzania,  sprawnością̨ w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi,  dbałością o ekologię .

Nagrodę podczas Gali Finałowej Programu  Symbol odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  Andrzej Wyganowski.  

Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Polskiej Izby Ekologii, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Krajowej Izby Gospodarczej, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Gmin Polskich