Komunikaty Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

aktualizacja: 2020-08-24 10:02:02

rodzina 500+Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy  Społecznej informuje, iż w roku 2020 nie składamy wniosków na kontynuację wypłaty świadczenia 500+.
Jedynie w przypadku urodzenia dziecka lub nabycia praw do opieki nad dzieckiem mamy prawo złożyć wniosek na 500+.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią informacji przyznającej 500+, gdzie dokładnie opisane są terminy przyznania świadczenia wychowawczego obowiązujące w bieżącym oraz kolejnym okresie zasiłkowym.
W związku z powyższym przypominamy:
Aktualny okres świadczeniowy trwa od 01 lipca 2019 r. do 31 maja 2021r.
Przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na okres świadczeniowy 2021/2022 rozpoczyna się:
- od dnia 01 lutego 2021roku – wnioski w wersji elektronicznej,
- od dnia 01 kwietnia 2021 roku – wnioski w wersji papierowej.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy uprzejmie informuje mieszkańców Gminy Stepnica, iż wnioski o ustalenie prawa na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 w sprawie: świadczenia rodzinnego, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, będą przyjmowane:
drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca 2020 r. za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny, czyli przy pomocy Platformy Informacyjno – Usługowej CSIZS Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na stronie www.empatia.mrpips,gov,pl, tzw. emp@tii, e-PUAP, PUE ZUS, bankowości elektronicznej,
tradycyjnie /w wersji papierowej / od dnia 1 sierpnia 2020 r. w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy  od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30   Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 91 418 85 21 wew. 32

dobry start Od 1 lipca 2020 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy można  składać wnioski drogą elektroniczną na świadczenie – „Dobry start”.
Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu
 

opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną takich banków, jak: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.
Świadczenie dobry start  nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce, w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.