Platność Paybynet za akty USC

aktualizacja: 2021-01-05 13:58:23

Tablica Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego w Stepnicy wprowadził nową usługę. Od grudnia ub.r. klienci w ramach usługi centralnej „Wniosek o odpis aktu stanu cywilnego” mogą uiszczać opłaty przez internet.

Nowa usługa daje możliwość elektronicznej płatności za wnioski o odpis aktu stanu cywilnego  składanych elektronicznie. Umożliwia to uzyskanie aktu stanu cywilnego bez wychodzenia z domu.  Potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego i na etapie składania wniosku na portalu mój gov.pl , dokonanie wyboru płatności online jak jest to przedstawione na zdjęciu poniżej.   

instrukcja graficzna  postępowania przy składaniu wniosku o akt usc

Opłaty są realizowane w systemie szybkich płatności internetowych Paybynet, który umożliwia bezpośrednie przesyłanie środków z konta bankowego klienta na rachunek urzędu. Paybynet jest zintegrowany z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) oraz innymi systemami e-urzędów. Za usługę od  klienta pobierana jest jednorazowo prowizja w wysokości 0,59 zł.

 

Przypominamy, również o możliwości  potwierdzenia  profilu zaufanego przez  Nasz Urząd ( w ewidencji ludności)  i zachęcamy do jego założenia.