Promenada Słońca

aktualizacja: 2021-05-05 10:26:09

promenada słońca początek ścieżki W  Gminie Stepnica pomiędzy miejscowościami Kopice i Czarnocin powstała nowa atrakcja -Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Promenada Słońca”.  Ścieżka jest wspaniałym dopełnieniem Parku Natury w Czarnocinie a jej zadaniem jest zwrócenie uwagi na bogactwo zjawisk przyrodniczych, jakie kryją się w zwykłym z pozoru lesie. Funkcja ścieżki nie ogranicza się jedynie do podstawowej, czyli edukacyjnej. Ma ona także znaczenie turystyczno-wypoczynkowe, pośrednicząc w propagowaniu zdrowego trybu życia. Promując lokalne walory przyrodniczo-kulturowe, jest ważnym elementem zagospodarowania terenu naszej Gminy.

Wzdłuż całej ścieżki zainstalowano 15 szt.  tablic edukacyjnych, drogowskazy, wiatromierz, i budki lęgowe.  Na początku ścieżki w miejscowości Kopice i na końcu ścieżki w miejscowości Czarnocin zamontowano wiaty wyposażone w ławostoły. 

Spacer Ścieżką edukacyjno – przyrodniczą Promenada Słońca to naprawdę świetna wycieczka,  zapewniająca sporą dawkę ciekawych informacji. Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że trasa jest łatwa oraz przyjemna i warto się na nią wybrać bez względu na pogodę. Gmina wybudowała ścieżkę z własnych funduszy z dofinasowaniem 50 % z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Galeria zdjęć