Zakupimy 86 laptopów dla dzieci z rodzin popegeerowskich

aktualizacja: 2022-03-01 16:55:35

laptop zdjęcie poglądoweNasze ubiegłoroczna praca związana z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie  przyniosła pozytywny efekt. Gmina Stepnica otrzyma środki na zakup 86 laptopów w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Składając wniosek spełniliśmy wszystkie kryteria formalno-merytoryczne i dzięki temu otrzymamy grant w wysokości 258 000,00 zł o czym poinformowało  nas Biuro projektu Cyfrowa Gmina.

Celem ogłoszonego jesienią ub.r. programu  jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną.

Po podpisaniu umowy o przyznanie grantu przeprowadzimy postępowanie przetargowe na wybór dostawcy komputerów. Zakupione komputery zostaną przekazane na własność rodzinom, które zakwalifikowano do otrzymania komputera. Takich zgłoszeń początkowo było 95. Po weryfikacji zakwalifikowaliśmy 86 zgłoszeń i na taką ilość laptopów wysłaliśmy wniosek.

Proszę śledzić naszą stronę, ponieważ kolejne informacje dotyczące podpisania umowy i terminu przekazywania laptopów będziemy zamieszczać w pierwszej kolejności na stronie internetowej.