Ustalenia zespołu ds. koordynacji pomocy Uchodźcom z Ukrainy

aktualizacja: 2022-04-05 09:03:18

solidarni z ukrainą flaga z hasłem Dziś rano w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy odbyło się posiedzenie zespołu ds. koordynacji akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy na  terenie naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naszego Urzędu,  dyrektorzy MGOK i MGOPS, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Stepnickiej oraz ksiądz proboszcz parafii w Stepnicy. Na spotkaniu ustalono zakres zadań do wykonania:

  1. W celu zebrania środków finansowych jeszcze dziś zostanie udostępnione konto Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Stepnickiej Lokalna Organizacja Turystyczna.
  2. Nadal w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy do których zaliczyć można:  środki czystości, środki higieny osobistej, żywność z długim terminem przydatności, nowa bielizna, koce, pościel, poduszki, ręczniki. Proszę chwilowo wstrzymać się z przynoszeniem  ubrań ponieważ już zebraliśmy ich dużą ilość. W przypadku pojawienia się potrzeb w tym zakresie będziemy na bieżąco informować.
  3. Zgłaszanie chęci przyjęcia uchodźców do ośrodków wypoczynkowych, mieszkań prywatnych prosimy dokonywać na nr sekretariatu Urzędu  Miasta i Gminy  tel. 91 418 85 21 lub Sekretarza Gminy tel. 91 418 85 21 w. 15  kom. 509 567 353.

Na chwilę obecną na terenie naszej Gminy nie mamy jeszcze zakwaterowanych uchodźców. W drodze z Ukrainy są dwie rodziny zastępcze w sumie 20 osób w tym 16 dzieci, które będą zakwaterowane w Ośrodku Frajda.  O ich przybyciu zostaną Państwo poinformowani.