Stepnica Centrum Powiatowych Eliminacji do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

aktualizacja: 2022-05-04 15:31:31

uczestnik zawodów na rowerzeW tym roku eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się  na terenie naszej gminy. Głównym organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie, przy wsparciu Gminy Stepnica, Starostwa Powiatowego w Goleniowie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Powiatu Goleniowskiego.

Impreza odbyła się na terenie stepnickiego parku. Organizacją terenu oraz przygotowaniem atrakcji zajęła się ekipa Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy w ścisłej współpracy z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Stepnica  i  stepnickimi policjantami.

Część teoretyczna turnieju odbyła się na sali gimnastycznej, którą przygotowali pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stepnicy.

W turnieju wzięło udział 23 uczniów z siedmiu szkół powiatu goleniowskiego. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy III-V oraz VI-VIII.
Zanim wyłoniona została ekipa reprezentująca stepnicką szkołę w Turnieju, cała ósemka zgłoszonych do udziału uczniów, pod okiem opiekuna grupy- Pani Anety Rączkowskiej,  przeszła szkolenie teoretyczne i praktyczne. Przećwiczono  zasady i przepisy ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto uczestnicy turnieju  jeździli po uliczkach miasteczka rowerowego i po specjalnie w tym celu przygotowanym  torze przeszkód. Dzięki temu udało się wyłonić najlepszą trójkę uczniów, którzy reprezentowali naszą gminę podczas eliminacji powiatowych.  W skład drużyny weszli: Adam Wlaź, Wincenty Kowalak i Przemysław Bartnicki.  Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej  klas VI-VIII, a ponadto  odnieśli spore sukcesy w klasyfikacji indywidualnej.  Adam Wlaź zdobył drugie miejsce, a Przemysław Bartnicki miejsce trzecie. Zwycięska ekipa będzie reprezentować naszą gminę  oraz powiat w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Indywidualnie największą wiedzą i umiejętnościami w turnieju, w pierwszej kategorii wiekowej wykazał się uczeń Szkoły Podstawowej w Osinie - Marcin Ziółkowski. Wśród starszych uczniów najlepszy był Natan Tylec ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich.

Po zakończeniu zmagań był czas na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które  wręczyli Wicestarosta Goleniowski Tomasz Kulinicz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Ryszard Ławicki, Wójt Gminy Osina Krzysztof Szwedo, Prezes SCM w Goleniowie Katarzyna Kęcka oraz Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie Robert Sielski. Upominki i dyplomy wręczono także opiekunom grup.  Było o co walczyć, bo  główne nagrody – dwa rowery dla najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii wiekowym ufundował Starosta Goleniowski. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Gminę Stepnica, Gminę Goleniów, Gminę Maszewo oraz Gminę Osina. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!
 

Galeria zdjęć