Czujnik smogu na budynku szkoły

aktualizacja: 2022-07-29 07:47:58

czujnik smogo na budynku szkoły Właśnie dzisiaj tj. 28.07.2022 r. na budynku Szkoły Podstawowej w Racimierz zostało zamontowane bezpłatne urządzenie monitorujące jakość powietrza tzw. czujnik smogu, składający się z  miernika jakości powietrza oraz tablicy LED do wyświetlania wyników pomiarów.

Jak do tego doszło? Pod koniec kwietnia bieżącego roku, na mocy podpisanej umowy, Szkoła Podstawowa w Racimierzu przystąpiła do realizacji programu Edukacyjnej Sieci Smogowej (ESA), która wkrótce ogłosiła akcję pod nazwą „ESA dla OSE - 1 200 czujników smogu”. Szkoła została zgłoszona do tej akcji, a następnie spełniła wymagania, dzięki czemu wygrała rywalizację i znalazła się w niewielkim gronie szkół, zakwalifikowanych do montażu czujnika. W województwie zachodniopomorskim jedynie trzydzieści szkół będzie mogło posiadać czujnik smogu i badać powietrze. 

Wśród działań, jakie szkoła realizowała w roku szkolnym 2020/2021 na rzecz edukacji ekologicznej i  edukacji o smogu są szkolenia nauczycieli, tematyczne zajęcia z uczniami, wycieczka do PSZOK w Stepnicy. W nowym roku szkolnym będziemy kontynuować ten kierunek pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Magdalena Ławicka

Dyrektor SP w Racimierzu