Umowa z wykonawcą podpisana

aktualizacja: 2022-12-09 13:54:23

plaz zabaw przy ul. kolejowejWiosną przyszłego roku 5 placów zabaw w gminie Stepnica zostanie przebudowanych i doposażonych. W dniu 30 listopada 2022 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica   podpisał umowę  z Wykonawcą tego przedsięwzięcia wyłonionym w przetargu nieograniczonym. Zakres tej umowy obejmuje place zabaw na osiedlu Akacjowym oraz przy ul. Kolejowej w Stepnicy, na plaży publicznej w Stepnicy,  w sołectwie  Bogusławie, oraz w Stepniczce.

Dzieci będą zachwycone nowymi zestawami zabawowymi, które przewiduje ta inwestycja. Nie zabraknie elementów do wspinania, przeciskania się, trenowania równowagi oraz wielkiej gonitwy jeden za drugim. Te mniej odważne będą mogły skorzystać z huśtawek, karuzeli i bujaczków sprężynowych. Każdy z placów zabaw będzie posiadał inne rozwiązania, aby urozmaicić zabawę.  Dla  starszych dzieci i młodzieży oraz rodziców zaplanowano montaż   betonowych stołów wraz z siedziskami do gry w szachy, oraz stołów do gry w karty. Nie zabraknie też stojaków rowerowych. Całość inwestycji będzie kosztować  261.903,67 złotych z czego 186 245 zł wynosi  kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na lata 2014-2020.  Termin realizacji to koniec  marca 2023.  

W miarę posiadanych środków własnych oraz możliwości pozyskania zewnętrznego dofinasowania gmina będzie modernizować kolejne place zabaw w innych miejscowościach.

logo PROW

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica