Złote Gody

aktualizacja: 2023-02-07 21:29:12

złote gody zdjęcie poglądoweW dniu 27 stycznia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy odbyło się uroczyste wręczenie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 8 parom, które w roku 1972 zawarli związek małżeński.

Jubileusz 50-lecia miał szczególną rangę, ponieważ uhonorowania jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonał  Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski.

Medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Państwo Krystyna i Józef Bojko, Państwo Halina i Mieczysław Chrząstowscy, Państwo Wanda i Jan Cyrta, Państwo Jadwiga i Sylwester Kubiakowie, Państwo Maria i Ryszard Makarewiczowie, Państwo Aniela i Leszek Mierzchalscy, Państwo Wiesława i Henryk Stacewiczowie i  Państwo Daniela i Andrzej Wyganowscy.

Po dekoracji medalami, Jubilatom wręczono kwiaty, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz tradycyjnej lampki szampana. Jubileusz uświetnił  występ przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Serdecznie gratulujemy Szanownym Jubilatom, życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne lata życia!!!

Oto krótka charakterystyka Jubilatów:

PAŃSTWO KRYSTYNA I JÓZEF BOJKO

Pan Józef urodził się w Stepnicy, a Pani Krystyna w Krasnołęce (powiat nowogardzki). Związek małżeński zawarli 5 lutego 1972r. w Stepnicy, po ślubie Pani Krystyna zamieszkała w rodzinnym domu męża i wraz z teściami prowadziła gospodarstwo rolne. W 1980r. rodzice przepisali gospodarstwo  na Pana Józefa i Panią Krystynę. Pan Józef całe życie pracował na gospodarce, obecnie  jest na emeryturze. Pani Krystyna po osiemnastu latach pracy w gospodarstwie podjęła pracę w fabryce Swedwood w Stepnicy  tam przepracowała 17 lat. Obecnie jest na emeryturze. Państwo Bojko mają czworo dzieci, siedmioro wnuków.

 

PAŃSTWO HALINA I MIECZYSŁAW CHRZĄSTOWSCY

Państwo Chrząstowscy zawarli związek małżeński 23 grudnia 1972r. w Stepnicy, po ślubie Pani Halina przeprowadziła się do męża z gminy Przybiernów. Pani Halina zajmowała się gospodarstwem i wychowywaniem dzieci. Obecnie jest na emeryturze. Pan Mieczysław na terenie gminy Stepnica mieszka od urodzenia. Zawodowo pracował w rzeźni, obecnie jest na emeryturze. Państwo Chrząstowscy mają troje dzieci oraz troje wnuków.

 

PAŃSTWO WANDA I JAN CYRTA

Państwo Wanda i Jan Cyrta od urodzenia zamieszkują w gminie Stepnica. Związek małżeński zawarli 21 października 1972r.w Stepnicy. Państwo Cyrta pracowali w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w  Miłowie oraz zajmowali się gospodarstwem domowym i wychowywaniem dzieci. Obecnie są na emeryturach. Państwo Cyrta maja dwoje dzieci i czworo wnucząt.

 

 

 

PAŃSTWO JADWIGA I SYLWESTER KUBIAKOWIE

Państwo Kubiakowie sprowadzili się do gminy Stepnica w latach 60-tych. Pani Jadwiga pochodzi z okolic Gryfic a Pan Sylwester pochodzi spod Kutna. 25 grudnia 1972 roku zawarli związek małżeński w Stepnicy. Pani Jadwiga pracowała w Zakładzie Drobiarskim w Dąbiu, natomiast Pan Sylwester pracował w PKS oraz komunikacji miejskiej w Dąbiu, obecnie są na emeryturach.

Państwo Kubiakowie mają czworo dzieci i ośmioro wnucząt.

 

PAŃSTWO MARIA I RYSZARD MAKAREWICZOWIE

Państwo Makarewiczowie na tereny gminy Stepnica sprowadzili sie w 2015r. ze Szczecina. Związek małżeński zawarli w Szczecinie 24 grudnia 1972r. Pani Maria pracowała w biurze projektowym oraz zajmowała się domem, obecnie na emeryturze. W wolnym czasie Pani Maria robi witraże. Pan Ryszard pracował w Polskiej Żegludze Morskiej na lądzie w dziale technicznym, obecnie jest już na emeryturze. Państwo Makarewiczowie maja trzech synów oraz sześciu wnuków.

 

PAŃSTWO ANIELA I LESZEK MIERZCHALSCY

Państwo Mierzchalscy na tereny gminy Stepnica przybyli 19 lat temu z gminy Przybiernów. Związek małżeński zawarli 30 grudnia 1972r. w Golczewie. Pani Aniela pracowała między innymi w handlu oraz jako pomoc magazyniera, obecnie jest na emeryturze. Pan Leszek z zawodu jest tokarzem, ukończył szkołę leśną. Pracował miedzy innymi w Lasach Państwowych, na kolei, jako pomoc magazyniera oraz w rolnictwie, obecnie na emeryturze. Państwo Mierzchalscy mają dwoje dzieci oraz dwie wnuczki.

 

PAŃSTWO WIESŁAWA I HENRYK STACEWICZOWIE

Państwo Stacewiczowie związek małżeński zawarli 23 grudnia 1972r. w Przybiernowie. Po ślubie Pani Wiesława przeprowadziła się do męża do Miłowa. Od 1985 roku mieszkają w Stepnicy. Pani Wiesława pracowała miedzy innymi na gospodarstwie, później w sklepie, aptece oraz przychodni zdrowia, obecnie na emeryturze. Pan Henryk urodził się w  Miłowie, razem z żoną prowadzili gospodarstwo, następnie pracował w mleczarni oraz sklepie, obecnie na emeryturze. Państwo Stacewiczowie mają troje dzieci, siedmioro wnuków oraz jednego prawnuka.

 

PAŃSTWO DANIELA I ANDRZEJ WYGANOWSCY

Państwo Wyganowscy zawarli związek małżeński 18 listopada 1972r. w Szczecinie. Pani Daniela pracowała jako nauczycielka w Technikum Łączności w Szczecinie, następnie jako pracownik umysłowy w Hartwigu oraz Baltonie w Szczecinie, obecnie na emeryturze. Pan Andrzej pracował jako nauczyciel w Technikum Łączności w Szczecinie następnie od 1974r. do 2002 jako żołnierz zawodowy WOP i funkcjonariusz Straży Granicznej, służbę zakończył w stopniu pułkownika, od 2002 do chwili obecnej burmistrz miasta i  gminy stepnica. Posiada wiele odznaczeń przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej. Został również odznaczony przez Prezydenta RP dwukrotnie Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotym  Krzyżem Zasługi. Państwo Wyganowscy mają dwie córki i czworo wnucząt.

Galeria zdjęć