Skarbonki zza Oceanu

aktualizacja: 2023-03-13 09:58:44

Skarbnik Stanu Illinois z świnką skarbonką którą przekazał do kolekcji w Stepnicy Niecodzienny prezent zza oceanu otrzymała Gmina Stepnica, a mianowicie ze Stanów Zjednoczonych przyleciały 3 egzemplarze skarbonek, które mają powiększyć  kolekcję jaka  znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stepnicy. Pan Burmistrz zwrócił się z apelem do Polonii mieszkającej za granicą o pomoc w uzupełnianiu kolekcji świnek skarbonek. Przesłane egzemplarze są odpowiedzią na ten apel.

Dwie z przesłanych skarbonek  to świnki jedna niebieska z pieczęcią stanu Illinois,  którą przekazał  Skarbnik  Stanu Illinois Pan Michael Frerichs, drugą świnkę skarbonkę z Urzędu Rewidenta Stanu Illinois przekazała sprawująca ten urząd Pani Susana A. Mendoza.  

Trzecia jest skarbonką typowo amerykańską bo przedstawia nie świnkę, ale Baby Yoda z „Gwiezdnych Wojen”. Skarbonkę tą  ufundował Pan Daniel Pogorzelski historyk i polonijny działacz społeczny, który od początku zaangażował się w całą akcję i który nadal obiecał nas wspierać.

Skarbonki oczywiście znajdą swoje miejsce w kolekcji, a my serdecznie dziękujemy darczyńcom za prezent, a Państwa zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby na własne oczy zobaczyć te amerykańskie i pozostałe ponad 1800 skarbonek.     

 Na zdjęciu Skarbnik Stanu Illinois Michael W. Frerichs.

Galeria zdjęć