Zastrzeżenie numeru PESEL w ramach usługi Mobilny Urzędnik

aktualizacja: 2024-07-05 09:50:37

zdjecie pogladowe dówd osobisy przykryty ręką Od kilku miesięcy każda pełnoletnia osoba może bezpłatnie zastrzec swój numer PESEL  w aplikacji i serwisie mObywatel oraz w urzędzie. A co jeśli mamy problem z aplikacją, internetem albo z powodu niepełnosprawności, wieku lub choroby nie możemy udać się do urzędu ? W Naszym Urzędzie  działa usługa Mobilnego Urzędnika i to pracownik przyjedzie do nas, aby dokonać niezbędnych formalności. Niedawno poszerzyliśmy zakres usług świadczonych w ramach istniejącego od 2 lat Mobilnego Urzędnika i zastrzeżenie numeru pesel wchodzi w ten zakres.

Jeśli więc jesteś mieszkańcem gminy, który z powodu niepełnosprawności, długotrwałej choroby lub wieku doświadcza problemów z poruszaniem się w stopniu uniemożliwiającym   samodzielną wizytę w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy to możesz skorzystać z tej usługi.

Należy tylko zgłosić się w wybrany sposób do Sekretariatu :

  • telefonicznie – 91 418 85 21;
  • wysyłając e-mail ze zgłoszeniem sprawy na adres:  sekretariat@stepnica.pl ;
  • poprzez kontakt osobisty (np. opiekun osoby, która chce skorzystać z pomocy, sąsiad, członek rodziny);

W zgłoszeniu wystarczy poinformować o potrzebie skorzystania z pomocy „Mobilnego urzędnika”, krótko wyjaśnić czego sprawa dotyczy, podać numer telefonu do kontaktu. Pracownik Urzędu Miasta i Gminy skontaktuje się z mieszkańcem, aby ustalić sposób załatwienia sprawy i dogodny dla osoby zgłaszającej termin wizyty. Urzędnik dostarczy potrzebne dokumenty do domu i pomoże w ich wypełnieniu.

A jakie sprawy można załatwić w ramach działania Mobilnego Urzędnika ? zakres oraz regulamin dostępny tutaj: Mobilny Urzędnik

Mariola Kwiryng

Sekretarz Gminy Stepnica