DLA SENIORÓW

aktualizacja: 2015-12-10 11:14:22

Seniorzy podczas wspólnego posiłku. Link prowadzi do powiększonej wersji.W kalendarzu znajdują się co najmniej 3 daty, które mogą stanowić okazję do celebrowania i obchodów dojrzałego i starszego wieku. 1 października obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 15 czerwca zaś Światowy Dzień Praw Osób Starszych, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.
W Stepnicy, 7 października Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla Seniorów spotkanie przy herbatce, dobrym cieście i przystawkach, co było okazją do rozmów i wspomnień. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz pan Andrzej Wyganowski z małżonką. Skierował on do przybyłych wiele ciepłych słów i, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, opowiedział o inwestycjach realizowanych Gminie w ostatnim czasie.

Tegoroczne spotkanie seniorów przepełnione było wieloma niespodziankami, które zaplanowane zostały po to, by sprawić im radość. Specjalnie dla nich przygotowana została bogata część artystyczna. Na scenie pojawiły się dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej należące do koła teatralnego prowadzonego przez panią Iwonę Blatkiewicz. Zaprezentowały one nową wersję Jasia i Małgosi oraz wiersze znanych autorów. Był konkurs z nagrodami prowadzony przez panią Kierownik Stepnickiej Filii Banku Spółdzielczego w Goleniowie – z wiedzy na jego temat.

Takie spotkanie odbyło się też 9 października w Racimierzu. Poza Burmistrzem i jego małżonką uczestniczył w spotkaniu Przewodniczący Rady Miejskiej pan Ryszard Ławicki. W dobry nastrój wprowadził zgromadzonych pan Ryszard Kaczmarek umilając czas muzyką.
Dla wszystkich seniorów wystąpił zespół Stepniczanie, który jak zwykle dał popis bogatego kunsztu muzycznego.

Nasi seniorzy bawili się świetnie co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę warto dołożyć wszelkich starań, aby umilić im choć jeden dzień w roku. W Gminie Stepnica zamieszkuje około 500 osób w wieku 70 i powyżej 70 lat.

Część spośród naszych Seniorów spędza czas bardzo aktywnie uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez GOK oraz ZERiI.  Można ich zobaczyć i posłuchać w zespole ludowym Stepniczanie oraz wśród członków Koła poezji. Ale są też ludzie chorzy i samotni, rzadko wychodzący z domu. Dzień Seniora to doskonały powód aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych - przyjaciołach, członkach rodziny... Czasem wystarczy po prostu z nimi być.

Galeria zdjęć