Niebieski Szlak Rowerowy Pętla Stepnicko-Widzieńska

aktualizacja: 2022-02-23 08:45:28

Szlak o długości 21km, rozpoczyna się w miejscowości Stepnica, następnie wiedzie  do  Widzieńsko po ścieżce rowerowej  powstałej po nasypie kolejki wąskotorowej.
Z Widzieńska do prawie samego  Zielonczyna  szlak prowadzi   powiatową drogą asfaltową. Przed Zielonczynem skręca w las i następnie  drogą leśną wśród lasów Puszczy Goleniowskiej prowadzi do drogi powiatowej nr 13, o małym nasileniu ruchu co czyni szlak  komfortowym i bezpiecznym. Leśny odcinek szlaku jest zachętą do odwiedzenia tarasu wieży widokowej w Zielonczynie, z którego podziwiać można  wyjątkowe krajobrazy Puszczy Goleniowskiej i wody Zalewu Szczecińskiego i okolicznych miejscowości, przy dobrej pogodzie nawet do kilkudziesięciu kilometrów. Wieża jest dostępna od kwietnia do września, ale żeby z niej skorzystać trzeba pokonać 180 schodów.

Do Stepnicy szlak  wchodzi od strony wschodniej następnie wiedzie droga wojewódzką aż do samego kąpieliska, przy którym w sezonie działa wypożyczalnia sprzętu plażowego i pływającego, a do spacerów zachęca romantyczne molo zakończone altaną.   W sąsiedztwie plaży zlokalizowane są punkty gastronomiczne port rybacki oraz Przystań im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.  

Wszystkie szlaki w wersji interaktywnej znajdują się na mapie google dostępnej tutaj