Współpraca z KŁSzarak

aktualizacja: 2012-02-08 09:35:35

W dniu 4 stycznia 2012 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej i Leśnej „Kotlinka” w Stepnicy odbyło się spotkanie Zarządu Koła Łowieckiego „Szarak” z młodzieżą szkolną.

Spotkanie poświęcone było podsumowaniu akcji zbierania kasztanów i żołędzi, które w okresie zimy stanowią bazę pokarmową dla zwierząt. W czasie jesiennej akcji dzieci zebrały ponad 2 tony kasztanów i żołędzi. Dla tych, którzy zebrali najwięcej ufundowano nagrody rzeczowe w postaci gier elektronicznych, piłek, butów piłkarskich, rakiet do tenisa stołowego oraz albumów przyrodniczych. Nagrody wręczył Prezes Koła pan Wiesław Kulpa.

Pierwsze miejsce zajął Wojtek Pryszcz (klasa IV) – 440 kg, drugie miejsce Adam Więch (klasa I) – 300 kg a trzecie miejsce zajął Konrad Łuczak (klasa III ) – 173 kg.

Po zakończeniu uroczystości myśliwi zaprosili dzieci na pieczenie kiełbasek i gorącą herbatę. Ponadto wszystkie dzieci uczestniczące w zbiórce otrzymały paczki ze słodyczami.

Pani Jolanta Jędrzejewska Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stepnicy w imieniu dzieci podziękowała za miłą uroczystość i zapewniła, że Szkoła w Stepnicy będzie nadal współpracować z Kołem Łowieckim „Szarak”.

Galeria zdjęć