Plaża i kąpielisko

aktualizacja: 2020-08-13 12:15:08

Stepnica położona nad brzegami Zalewu Szczecińskiego jest alternatywą dla nadmorskich, zatłoczonych kurortów. To idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z małymi dziećmi, ludzi starszych, a także miejsce rekreacji dla aktywnej młodzieży.

Plaża

Stepnica to przede wszystkim piękna plaża z czystym piaskiem dla turystów preferujących spokój i bliski kontakt z naturą. Powierzchnia plaży to ok. 7100 m2, dostęp do wody na długości ok. 260 m. W kierunku i wzdłuż plaży znajduje się ciąg spacerowy z ławeczkami i latarniami parkowymi. Uroku plaży dodają kosze plażowe, dzięki którym plaża zyskuje niepowtarzalny klimat.

Promenada prowadząca na plaże. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

W sezonie kąpielowym od 15 czerwca do 31 sierpnia funkcjonuje kąpielisko organizowane przez Gminę Stepnica. Kąpielisko w  roku 2012 zostało wyróżnione Błękitną Flagą.  Na  plaży działa punkt medyczny wyposażony w Defibrylator AED, a bezpieczeństwa wypoczywających strzegą ratownicy z pełnymi kwalifikacjami.  Na plaży działa wypożyczalnia sprzętu plażowego i pływającego, gdzie za niewielkie pieniądze można wypożyczyć leżak, parasol, kosz plażowy, parawan, kajak czy rowerek wodny. Dla znudzonych plażowaniem maluchów przewidziano plac zabaw, a dla ich opiekunów ławeczki i ciągi spacerowe. Dla bardziej aktywnych przygotowano boisko do plażowej piłki siatkowej.   Plaża - widok na wierzę ratownika. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Atrakcyjności stepnickiej plaży dodaje molo w kształcie litery "T" o łącznej długości 160 m, z oświetleniem, o charakterze promenady spacerowej. Molo zakończone poprzecznym pomostem z jednej strony zadaszonym, z drugiej umożliwiającym okazjonalne cumowanie jachtów i łódek rekreacyjnych. Molo to również doskonały punkt widokowy na wody Zalewu Szczecińskiego z całym jego bogactwem fauny.

Grupa ludzi z kajakami. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

W sąsiedztwie plaży zlokalizowane są liczne punkty gastronomiczne, smażalnia ryb oraz tawerna.

Certyfikat Blue Flag 2012. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Certyfikat Blue Flag 2013. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Tuż przy plaży usytuowana jest tzw "Dzika plaża" z estradą plenerową, na której odbywają się liczne imprezy kulturalne, koncerty, warsztaty teatralne. Wiele z tych imprez ma charakter cykliczny np. "Stepnickie spotkania z folklorem", "Wybory Miss Lata nad Zalewem Szczecińskim". Imprezy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i przyciągają co raz większą publiczność.

Mapka kompieliska z parkingiem. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Mapa dojazdowa na plażę i kąpielisko w Stepnicy.

Regulamin kąpieliska w Stepnicy 

 

Profil wody (PDF, 507KB)

Certyfikat - profil wodny. Link otwiera plik PDF