Przystań Żeglarska w Kopicach

aktualizacja: 2017-06-26 08:22:03

Przystań Żeglarska w Kopicach zwana Przystanią na Przylądku Piratów Tortuga - Kopice  to niewielka marina zachwycająca położeniem, atmosferą  i ozdobom utrzymanym w stylu pirackim.

Przystań posiada dwa baseny do cumowania około 40 jednostek sportowo-żeglarskich o zanurzeniu do 70 cm i długości 8 m. Dodatkową inwestycją poczynioną w ramach jej rozwoju było wybudowanie przez gminę slipu do wyciągania/wodowania sprzętu oraz parkingu wraz z drogą dojazdową. Przystań jest osłaniana przez falochrony pokryte drewnianymi pomostami, wyposażona jest także w sanitariaty, oświetlenie i bosmanat. Korzystający z przystani mają możliwość podłączenia do energii elektrycznej oraz korzystania z ujęcia wody.

Przystań zapewnia swoim odkrywcom niesamowite wrażenia, związane z przepięknym zachodem słońca nad zalewem oraz możliwością podziwiania większych jednostek przepływających Międzynarodową Drogą Wodną E-30.

Odkrywcy tej pirackiej mariny mogą otrzymać uroczyście obywatelstwo Przylądka Piratów Tortuga potwierdzonego specjalnym certyfikatem. 

Łodzie zacumowane na przystani. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Przy Przystani działa wypożyczalnia  sprzętu „Latarnik” , w której wypożyczyć można sprzęt wodny i rekreacyjny, a także skorzystać z  zorganizowanej wyprawy pirackiej małym żaglowcem  bądź  jachtem żaglowym po zakątkach Zalewu Szczecińskiego. Nauczyć się można sterowania i manewrowania jachtem żaglowym.

W Kopicach odbywa się rokrocznie impreza  pn. Triathlon Kopicki . W którym to zawodnicy w dwóch grupach wiekowych: do 40 lat oraz powyżej 40 lat zmagają się w następujących konkurencjach: pływanie kajakiem po Zalewie Szczecińskim, jazda rowerem w terenie leśnym oraz strzelanie na punkty z karabinka pneumatycznego. Triathlon to super zabawa dla całych rodzin, a do zdobycia są zawsze cenne nagrody.

widok na marine w Kopicach. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Widok na marinę w Kopicach. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Kontakt

Przystań Żeglarska w Kopicach
Kopice, 72-112 Stepnica
tel. kom. 693 060 712
e-mail: lech_zajda@poczta.onet.pl 

www.latarnik-kopice.pl

Współrzędne geograficzne przystani: 53° 41, 86'N; 14° 32,55'

  Noclegi  "LATARNIK"  
            Kopice 55, 72-112 Stepnica
            +48 693 060 712 lub +48 693 150 085
            e-mail: biuro@latarnik-kopice.pl                                                                                6-8 miejsc noclegowych 

oraz noclegi na "Rodzinnym polu namiotowym u LATARNIKA"  do 20 namiotów