Zakup wieży ratowniczej

aktualizacja: 2021-12-08 09:38:47

wieża ratownicza na plaży "Zakup nowej wieży ratowniczej na plaże w Stepnicy nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego" 

Przedmiotem przedsięwzięcia jest zakup nowej wieży ratowniczej na plaży w Stepnicy. Plaża w sposób istotny podnosi atrakcyjność turystyczną Stepnicy. Teren plaży w okresie letnim odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Wszystkim tym osobom należy zapewnić odpowiednie warunki wypoczynku i bezpieczeństwo. Dlatego w okresie letnim zatrudniamy ratowników wodnych. Do chwili zakupu nowej wieży ratowniczej nie posiadali oni odpowiedniego stanowiska do skutecznego patrolowania plaży i kąpieliska. Zakup nowej wieży ratowniczej wpłynął na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających na plaży. Nowa wieża to konstrukcja ze stali nierdzewnej, wysokość całkowita 4,7m, podest ratownika na wysokości 2,5m od podstawy, co ułatwia obserwację plaży. Wieża składa się z  2 rozłącznych elementów (ułatwiających magazynowanie oraz transport). Jest ona wyposażona w siedzisko ratownika, uchwyt na boję SP II,  uchwyt na koło ratunkowe, uchwyt na maszt flagowy, zamykaną skrzynię aluminiową (przystosowana do przechowywania masztów flagowych, flag, oraz np. osobistego drobnego sprzętu ratownika).

Zakup nowej wieży ratowniczej możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków PO Rybactwo i Morze za pośrednictwem  Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”. Gmina Stepnica uzyskała dofinansowanie w wysokości 85% wartości wieży czyli 17 000,00 zł.

               Zakup nowej wieży jest zintegrowany z poprzednimi działaniami w zakresie rozwoju przywodnej  infrastruktury turystycznej. Gmina zmodernizowała plażę, zbudowała molo, place zabaw a zakup wieży jest jednym z elementów modernizacji tej infrastruktury. Zakup wieży ratowniczej wpłynie na poprawę atrakcyjności turystycznej obszaru bo czysta i bezpieczna plaża przyciąga turystów.

logo