Aktualności

XII Regaty Stepnica

dodano: 2023-07-24 12:08:18

zdjecie zbiorcze usczetników regat W XII Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięło  46 jachtów.   Tradycyjnie  na Kanale Młyńskim odbyła się odprawa kapitanów, na której  w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica uczestników powitała Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng,  oraz Komandor Klubu Samotników Sławomir Turniak.  Sprawy techniczne i organizacyjne  przekazał Sędzia Regat Roman Gryglewski.  Minutą ciszy  uczczono pamięć   wieloletniego sędziego regat Jerzego Kaczora.  Dźwięki  dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dopełniły uroczystego  otwarcia Regat.

Słońce na miarę tropików i cudowny wiatr  sprawiły, że żagle mieniły się na wodzie, a jachty mknęły przez fale. W tym roku o bezpieczeństwo na wodzie dbała jednostka policji, a statkiem komisji sędziowskiej był s/y la Barca.

czytaj więcej » XII Regaty Stepnica

Regaty z Licencją PZŻ

dodano: 2023-06-23 15:24:36

licencja na XII Regaty Stepnica Jeśli jeszcze nie zgłosiliście się do XII Regat Stepnica to mamy kolejny powód aby to zrobić jak najszybciej. Nasze Regaty otrzymały licencję  Polskiego Związku Żeglarskiego, a więc nie dość, że będzie fajne to na dodatek profesjonalnie. Teraz staramy się o  żeglarską pogodę, a Wam zostawiamy  przesłanie zgłoszeń i zebranie załóg oczywiście to ostatnie nie dotyczy  śmiałków startujących w  grupie Samotników.   

Poniżej prezentujemy druk zgłoszenia oraz instrukcję żeglugi. Małe sprostowanie odnośnie grupy  ORC. Nie będzie takiej grupy w ramach Regat Stepnica! Załączona instrukcja została poprawiona i nie zawiera wzmianki o trasie w ramach tej grupy.  

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Regaty z Licencją PZŻ

Mamy pierwsze zgłoszenie do XII Regat Stepnica

dodano: 2023-06-13 10:05:39

Jacht Floki podczas regat  w 2022 rokuMamy już pierwsze zgłoszenie do XII Regat Stepnica. Kapitan s/y Floki -  Marcin Urban niesiony wrażeniami po swoich ostatnich sukcesach  regatowych postanowił zawalczyć o Puchar Burmistrza Stepnicy, a także o Puchar przechodni Kapitana Roberta Hilgendorfa. Będziemy mu bardzo dopingować, ale na kciuki mogą liczyć wszyscy startujący w regatach. Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się, ponieważ tylko dla tych którzy zgłoszą się do piątku 14 lipca, rano w dniu regat czekać będą świeżutkie bułeczki.

Oczywiście zapewniamy bezwzględnie żeglarską pogodę, moc wrażeń na wodzie i atrakcje na lądzie, gdyż XII Regaty tradycyjnie wpisane są w obchody Dni Stepnicy.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie druku znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 14 lipca na adres: sekretarz@stepnica.pl  

zgłoszenie do regat

Na zdjęciu autorstwa Pawła Blachury s/y Floki podczas ubiegłorocznych regat.

czytaj więcej » Mamy pierwsze zgłoszenie do XII Regat Stepnica

59 Etapowe Regaty Turystyczne

dodano: 2023-06-13 09:26:32

59 etapowe regaty turystczne plakat Już po raz 59 wystartują Etapowe Regaty Turystyczne. Stepnica tradycyjnie jest na trasie regat. Wszystkich tych którzy chcą przeżyć niesamowitą żeglarską przygodę   zachęcamy do udziału w regatach.  Poniżej link do zawiadomienia o regatach.

Zawiadomienie

czytaj więcej » 59 Etapowe Regaty Turystyczne

Regaty Stepnica 2023

dodano: 2023-06-11 10:44:11

plakat zapowiadajacy regaty Stepnica 2023

Już po raz XII w lipcu rozegrane zostaną Regaty Stepnica, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.  Regaty są elementem  Dni Stepnicy, których program będziemy niedługo prezentować, a dziś publikujemy dokumenty zgłoszeniowe do regat  i zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania udziału. Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę to stepnickie regaty są dobrym wyborem. 15 lipca 2023 r. spotkajmy się w Stepnicy.    

Do zdobycia  Puchary  Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica oraz   Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w tym roku  dla bezwzględnie najszybszego jachtu regat. Poniżej dokumentacja regatowa.  

Zgłoszenie do regat

Zawiadomienie z instrukcją

czytaj więcej » Regaty Stepnica 2023

Otwarcie sezonu żeglarskiego

dodano: 2023-05-23 22:06:27

otwarcie sezonu żeglarskiego 2023 W sobotę 20 maja na Przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy uroczyście otworzono sezon żeglarski 2023.  W uroczystości udział wzięli  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz,  Sekretarz Gminy  Stepnica Mariola Kwiryng, Komandor klubu Żeglarskiego LOK Stepnica Piotr Wojszel oraz członkowie klubu.  Oficjalna część imprezy zakończyła się gongiem dzwonu oraz wciągnięciem  bander na 3 nowe maszty w marinie.  

Wszystkim żeglarzom na ten sezon żeglarski życzymy zawsze pomyślnych wiatrów, niezapomnianych przygód na wodzie  oraz stopy wody pod kilem !

czytaj więcej » Otwarcie sezonu żeglarskiego

XI Regaty Stepnica przeżyjmy to jeszcze raz

dodano: 2022-07-18 13:12:46

Regaty Stepnica jachty na wodzie Jeszcze raz dziękujemy wszystkim licznie przybyłym uczestnikom XI Regat Stepnica. To było dla nas autentyczne żeglarskie święto. Przypomnijmy sobie  raz jeszcze  regaty dzięki fotografiom  przekazanym nam przez uczestnika Regat Pawła Blachurę, który płynął na s/y INCANTO i który poświecił swój start  dla dobrych ujęć w regatach.

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica przeżyjmy to jeszcze raz