Aktualności

VIII Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2019-07-18 15:11:10

wspólne zdjecie uczestników regat 2019. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia

VIII Regaty Stepnica o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica przejdą do historii,  a to dzięki Wam żeglarzom. W tym roku zaskoczyliście Nas pozytywnie swoją frekwencją, ponieważ wystartowało aż 50 jachtów z ponad 150 uczestnikami na ich pokładach. W  poszczególnych grupach kształtowało się to następująco: 6 jachtów  w grupie z pomiarem KWR I, 7 z pomiarem KWR II, 10 jachtów w grupie Open I i 22 jachty w OPEN II,  a także 5 samotników.

Regaty uroczyście otworzono na Przystani w Kanale Młyńskim gongiem dzwonu im. Kpt. Roberta Hilgendorfa. W imieniu Pana Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica głos zabrała   Mariola Kwiryng -Sekretarz  Gminy,  a w imieniu współorganizatora Klubu Żeglarskiego LOK i jednocześnie Klubu Żeglarskiego Samotników Sławomir Turniak. Chwilą ciszy żeglarze upamiętnili pamięć zmarłego Andrzeja Piotrowskiego, który był wiernym uczestnikiem Regat  Stepnica na jachcie PAŹ I.

 

czytaj więcej » VIII Regaty Stepnica - relacja

Ahoj Żeglarze,

dodano: 2019-07-09 09:26:58

zdjecie z regat 2015 . Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Śpieszymy Wam donieść, że zgłoszenia do VIII Regat Stepnica cały czas napływają, za co dziękujemy i życzymy powodzenia. Tych niezdecydowanych zachęcamy do startu i do przesłania zgłoszenia drogą elektroniczną, ponieważ ułatwi nam to logistyczne spięcie  imprezy.  Na organizację Regat Stepnica 2019  Polski Związek Żeglarski przyznał nam licencję,  a  Dni Stepnicy w ramach których regaty zostaną rozegrane zaskoczą Was swoim programem. Już w piątek ukwiećcie swoje jachty konstelacjami kwietnymi podczas warsztatów florystycznych w Amfiteatrze w Stepnicy. W sobotę wystartujcie w jednej z 5 grup w Regatach  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica, a może w   OPEN I powalczcie o Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendrofa. Zwycięzca w grupie samotników koncert Zespołu Big Cyc będzie mógł wysłuchać w   wypornościowym kombinezonie termoizolacyjnym. Wcześniej na scenie zagrają zespoły  Tsigunz Fanfara Avantura z gorącym repertuarem muzyki bałkańskiej, a także zespół rockowy z Litwy Age Band. W trakcie całej sobotniej imprezy funkcjonować będzie także zaimprowizowane studio telewizyjne PolLit TV, w którym będą przeprowadzane wywiady z ciekawymi gośćmi. Imprezie towarzyszyć też będzie Patrol ESKA Summer City. W niedzielę spokojniej, rodzinnie i na sportowo.  Zaczniemy od  Turnieju Szachowego, Turnieju Siatkówki Plażowej  poprzez grę  miejską  zakończymy  Festynem  Rodzinnym organizowanym  przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej.

 Udział w Regatach i Dniach Stepnicy to gwarantowana udana zabawa ! Serdecznie zapraszamy!

Licencja na organizację Regat

Zgłoszenie do VIII Regat Stepnica

Instrukcja

Zawiadomienie

 

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze,

Regaty 2019 Zapraszamy do udziału!

dodano: 2019-06-14 14:53:32

Jachty podczas regat. Link porowadzi do powiększonej wersji zdjęciaSerdecznie zapraszamy do udziału w VIII Regatach Stepnica w dniu 13 lipca 2019 roku na akwenie Roztoki Odrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego organizowanych wspólnie przez Gminę Stepnica, Klub Żeglarzy Samotników, Jacht Klub ,,ROZTOKA”, , Klub Sportów Wodnych ,,Szuwarek’’ Kopice i Klub Żeglarski LOK Stepnica. Regaty mają formułę imprezy żeglarskiej ukierunkowanej na integrację środowiskową i czynne uczestnictwo w imprezach związanych z obchodami Dni Stepnicy.

czytaj więcej » Regaty 2019 Zapraszamy do udziału!

Medal Pamiątkowy 95 lecia PZŻ dla Burmistrza

dodano: 2019-05-13 10:41:26

wyróżnienie dla Burmistrza. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjęcia. 11 maja 2019 r. w Trzebieży na ternie odbudowanej przystani żeglarskiej miała miejsce Ogólnopolska Inauguracja Sezonu Żeglarskiego. W trakcie uroczystości Prezes PZŻ Pan Tomasz Chamera w uznaniu za działania na rzecz rozwoju żeglarstwa polskiego wyróżnił grono osób medalem pamiątkowym 95 lecia PZŻ. Wyróżnienie takie za wkład w rozwój żeglarstwa polskiego otrzymał Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica.  Serdecznie gratulujemy.

czytaj więcej » Medal Pamiątkowy 95 lecia PZŻ dla Burmistrza

Kurs motorowodny

dodano: 2019-04-04 00:00:00

zagłowki na Zalewie

W Bosmanacie na przystani im. kpt. Roberta Hilgendorfa w Stepnicy lub pod nr tel. 791002691 trwają zapisy na kurs motorowodny na sternika motorowodnego z egzaminem państwowym, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia br.

 

czytaj więcej » Kurs motorowodny

VII Regaty Stepnica relacja

dodano: 2018-07-17 13:04:48

zdobywcy pucharu im. kpt. Roberta Hilgendorfa. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Kto nie był, niech żałuje, bo VII Regaty Stepnica o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica można zaliczyć do naprawdę udanych żeglarskich imprez. W tym roku wystartowało rekordowo 41 jachtów. W poszczególnych grupach kształtowało się to następująco: 6 jachtów  z pomiarem KWR I, 7 z pomiarem KWR II, 11 jachtów w grupie Open I i 12 w OPEN II,  a także 5 samotników.

czytaj więcej » VII Regaty Stepnica relacja