Aktualności

Mamy medale z mistrzostw Polski!

dodano: 2017-06-16 07:33:56

Zwycięzcy przy swoim katamaranie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Nasi dwaj koledzy z Kopickiego Klubu KSKW „Szuwarek” Lesław Łukawski i Andrzej Wierzbicki wystartowali w dniach 10-11 czerwca w Mistrzostwach Polski w klasie Topcat. Na jeziorze w Zbąszyniu przeprowadzono 5 biegów w międzynarodowej obsadzie. Nasza osada zajęła 3 miejsce zdobywając uznanie i medale. W stawce startowali m.in. byli mistrzowie Polski i silne osady z Niemiec. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Ahoj! Lech Zajda

czytaj więcej » Mamy medale z mistrzostw Polski!

Ahoj Żeglarze! Zapraszamy na Regaty Stepnica!

dodano: 2017-06-08 18:31:09

Jachty podczas regat 2015. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniu 8 lipca (sobota ) podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto w kolejnym dniu 9 lipca (niedziela) przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  

1. Regaty przeprowadzone będą zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2017-2020 ISAF. Regaty przeznaczone są dla wszystkich jachtów balastowych. Obowiązywać będą przepisy klasowe: KWR, OPEN.

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze! Zapraszamy na Regaty Stepnica!

Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

dodano: 2017-05-17 11:40:26

Jachty podczas Regat 2016. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniach 8-9 lipca 2017 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  
Zapraszamy więc żeglarzy na  VI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.   

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.stepnica.pl w zakładce Ragaty Stepnica. 
 

czytaj więcej » Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

Sławomir Turniak nominowany do Żeglarskiej Nagrody Specjalnej

dodano: 2017-03-08 09:24:07

Sławek Turniak podczas żeglugi na jachcie TRUXA. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Ogłoszono nominacje do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Wśród nominowanych  w kategorii Żeglarska Nagroda Specjalna znalazł się Sławomir Turniak: urodzony w Stepnicy, bardzo aktywny społecznik, popularyzator  historii  żeglarskiej i osiągnieć Gminy Stepnica,  członek Zarządu Klubu Jachtowego i Motorowodnego LOK Stepnica, kapitan jachtowy, żeglarz morski i regatowy- ukończył 7 edycji Regat o Puchar Poloneza. Wniosek o przyznanie nagrody  złożył osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski.  Serdecznie gratulujemy nominacji  i trzymamy kciuki podczas uroczystej Gali Nagród Żeglarskich, która odbędzie się 25 marca. 

wiecej na temat 

czytaj więcej » Sławomir Turniak nominowany do Żeglarskiej Nagrody Specjalnej

Za nami 80-ta rocznica śmierci Kapitana Roberta Hilgendorfa

dodano: 2017-02-12 11:19:54

Robert Hilgendorf portret. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Sławomir Turniak
 4-tego lutego minęła 80-ta rocznica śmierci Kapitana Roberta Hilgendorfa - patrona przystani żeglarskiej w Stepnicy. Dla przypomnienia tej wybitnej postaci czasów wielkich żaglowców publikujemy fragment tekstu pochodzącego z książki Hansa Georga Pragera ,,Reederei F. Laeisz, From Sailing Ships to Container Shipping''.  Książka ta to historyczny dokument obrazujący genezę powstania, rozwój i osiągnięcia funkcjonującego od ponad 190 lat  przedsiębiorstwa żeglugowego. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska fundatora i założyciela Ferdynanda Laeisza, który z zawodu był kapelusznikiem. To właśnie armator F.Laeisz był właścicielem słynnych ,,P-Linersów'',  które były ukoronowaniem kunsztu szkutniczego epoki wielkich żaglowców przełomu XIX i XX wieku a Kpt. Robert Hilgendorf uznawany  był jako primus inter pares wśród ich dowódców.
H.G.Prager
 Reederei F. Laeisz, From Sailing Ships to Container Shipping
Słynni Kapitanowie FL 

czytaj więcej » Za nami 80-ta rocznica śmierci Kapitana Roberta Hilgendorfa

V Regaty Stepnica

dodano: 2016-07-12 22:53:01

uroczystość wręczenia nagród podczas v regat. link prowadzi do powiększonej wersji zdjeciaW V Regatach Stepnica wystartowały 33  jachty i prawie setka żeglarzy na ich  pokładach. 10 jachtów w grupie z pomiarem ORC, 4 jachty z pomiarem KWR oraz 19 jachtów w dwóch grupach Open bez pomiarów. Pogoda rano nie zapowiadała się najlepiej ale dla żeglarzy każda jest dobra,  a wiatr wiejący z siłą 4 do 5 w skali Beauforta  pozwolił na szybkie i sprawne  przeprowadzenie wyścigów.  Jeszcze przed podaniem wyników żeglarze byli zaproszeni na uroczyste nadanie imienia Kapitana Roberta Hilgendorfa przystani w Stepnicy. Uroczystość poprowadzili Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski wraz z Sekretarzem Gminy Mariolą Kwiryng. Laudacji kpt. Hilgendorfa  dokonał Sławomir Turniak. 

czytaj więcej » V Regaty Stepnica

V Regaty Stepnica

dodano: 2016-07-05 11:22:16

Żaglówki na Zalewie Szczecińskim. Link otwiera powiększoną wersję zdjęciaJuż  9 lipca 2016 roku odbędą się kolejne  V Regaty Stepnica.  Oprócz zmagań na wodzie serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w bloku imprez które odbywają się  w ramach Dni Stepnicy  Jazz Piknik nad Zalewem, Profesjonalne Bitwy B-BOY, koncert Łukasza Zagrobelnego, Jam Session, Plażowy Turniej Szachowy,Turniej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  Zapraszamy więc żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. 

 Uzupełniony Program Regat:

czytaj więcej » V Regaty Stepnica