Aktualności

Otwarcie sezonu żeglarskiego

dodano: 2023-05-23 22:06:27

otwarcie sezonu żeglarskiego 2023 W sobotę 20 maja na Przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy uroczyście otworzono sezon żeglarski 2023.  W uroczystości udział wzięli  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz,  Sekretarz Gminy  Stepnica Mariola Kwiryng, Komandor klubu Żeglarskiego LOK Stepnica Piotr Wojszel oraz członkowie klubu.  Oficjalna część imprezy zakończyła się gongiem dzwonu oraz wciągnięciem  bander na 3 nowe maszty w marinie.  

Wszystkim żeglarzom na ten sezon żeglarski życzymy zawsze pomyślnych wiatrów, niezapomnianych przygód na wodzie  oraz stopy wody pod kilem !

czytaj więcej » Otwarcie sezonu żeglarskiego

XI Regaty Stepnica przeżyjmy to jeszcze raz

dodano: 2022-07-18 13:12:46

Regaty Stepnica jachty na wodzie Jeszcze raz dziękujemy wszystkim licznie przybyłym uczestnikom XI Regat Stepnica. To było dla nas autentyczne żeglarskie święto. Przypomnijmy sobie  raz jeszcze  regaty dzięki fotografiom  przekazanym nam przez uczestnika Regat Pawła Blachurę, który płynął na s/y INCANTO i który poświecił swój start  dla dobrych ujęć w regatach.

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica przeżyjmy to jeszcze raz

XI Regaty Stepnica - relacja

dodano: 2022-07-13 15:10:31

zdjecie grupowe uczestników regat XI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica były bardzo wyjątkowe zarówno jeśli chodzi o pogodę, atmosferę jak i frekwencję. W regatach wystartowały 43 jednostki. Elektronicznie przed regatami  zgłosiło się 18 jachtów, za co serdecznie dziękujemy, ponieważ ułatwia nam to organizację. Pozostałe 25 jachtów zgłosiło się tuż przed odprawą kapitanów, która tradycyjnie odbyła się na przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy. Zwyczajowo też na rozpoczęcie regat rozbrzmiał gong dzwonu im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, a gości w imieniu Pana Burmistrza powitała  Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng. O organizację części wodnej zadbał Komandor Klubu Żeglarzy Samotników Sławomir Turniak oraz członkowie Klubu Żeglarskiego i Motorowodnego LOK Stepnica (Wiesław Bęben za pomoc przy bojach). Regatom na łodzi "La Barca" dowodzonej przez Jerzego Godlesia  sędziował Jerzy Kaczor, asystę na wodzie pełnił Roman Cios, a dodatkowo o  bezpieczeństwo  na wodzie dbał patrol policji. Żeglarze posileni  przez Annę Turniak produktami z lokalnej piekarni  i  poezją z spod jej pióra wypłynęli na wody Zalewu Szczecińskiego, by walczyć o trofea w V kategoriach oraz Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.  

czytaj więcej » XI Regaty Stepnica - relacja

Mamy licencję na XI Regaty

dodano: 2022-06-28 12:36:09

licencja na regaty Zdobyliśmy licencję Polskiego Związku Żeglarskiego na organizację XI Regat Stepnica.  Będzie więc jak zwykle profesjonalnie. Teraz załatwiamy żeglarską pogodę, a Wam pozostawiamy przesłanie zgłoszeń i zebranie załóg. Chyba, że ktoś chce wystartować w grupie Samotników i zgarnąć nagrodę specjalną  ufundowaną przez Komandora KŻS  promująca bezpieczeństwo w żegludze,  a jest nią transporder radarowy Tron SART20. Poniżej dokumenty regatowe.

zgłoszenie                 zawiadomienie               instrukcja

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej » Mamy licencję na XI Regaty

58 Etapowe Regaty Tursytyczne

dodano: 2022-06-27 08:46:45

plakat 58 ERT Już wkrótce 58 Etapowe Regaty Turystyczne, na trasie których również od lat wpisana jest nasza Stepnica. 

Zachęcamy do udziału w tej żeglarskiej imprezie. Na stronie: https://www.zozz.org/ert/ znajdziecie już aktywny formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje niezbędne do zapisania się.

czytaj więcej » 58 Etapowe Regaty Tursytyczne

Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa

dodano: 2022-06-23 12:58:08

Regaty Stepnica plakat Mamy już pierwsze zgłoszenie do XI Regat Stepnica. Załoga s/y Vita Nova z kapitanem Sławomirem Turniakiem będzie walczyć o Puchar Burmistrza i będziemy im bardzo dopingować ale kciuki  trzymać będziemy za wszystkich startujących w regatach.  Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do regat.

Zapewniamy, że będzie się działo zarówno na wodzie jak i lądzie, ponieważ XI Regaty tradycyjnie wpisane są w obchody Dni Stepnicy, a tu znajdziemy przystań smaków konkursy kulinarne,  zabawy i warsztaty twórcze. Wieczorem koncert  MEZO.

Zgłoszenia prosimy dokonywać przez wypełnienie zgłoszenia znajdującego się poniżej i przesłaniu go wraz z kopią dokumentów: polisy ubezpieczeniowej i świadectwa pomiarowego w jednym pliku pdf. z nazwą jachtu do godz. 15.00 dnia 8 lipca na adres:  sekretarz@stepnica.pl  

zgłoszenie

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze i sympatycy żeglarstwa