W Zespole Szkolno-Przedszkolnym

aktualizacja: 2015-11-24 23:33:25

Działania przyrodniczo-ekologiczne Szkoły Podstawowej w Stepnicy w roku 2011:

Sprzątanie Świata Polska 2011

Cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji. Uczniowie tradycyjnie porządkowali tereny zanieczyszczone. Urząd gminy , dostarczył uczniom jednorazowe rękawiczki i worki foliowe, oraz zapewnił wywiezienie śmieci. Od lat współpracujemy z Nadleśnictwem w Goleniowie i Kołem Łowieckim „Szarak” i porządkujemy ścieżkę dydaktyczną i teren przy kotlince w Bogusławiu.

Wystawa Jesień 2011

Piękne okazy jesiennych warzyw i owoców ,zaprezentowali uczniowie kl 4-6 na wystawie , która odbyła się na terenie szkoły podstawowej. Uczniowie również chwalili się swoimi hodowlami domowymi ; królików, chomików ... Wystawa cieszyła sie dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów ,ale i nauczycieli. Zwyciężyła klasa V a, której wychowawcą jest pani Renata Lubośna.

Jesień 2011 (PDF, 1.18MB)

Zbiórka kasztanów i żołędzi 

W tym roku, przekazaliśmy do Koła Łowieckiego  „Szarak” około 2,5 tony kasztanów i żołędzi. Najwiecej zebrał uczeń  klasy 4 A Wojciech Pryszcz z wynikiem 460 kg . Tuz za nim uplasował sie pierwszoklasista Adam Więch , oraz Konrad Łuczak z klasy 3. Uczniowie Ci, otrzymali cenne nagrody naukowe ufundowane przez Koło Łowieckie „Szarak” w Szczecine.

Zbiórka zużytych baterii

Jak to bywa każdego roku tak również i w tym, uczniowie mogli się wykazać ilością zebranych zużytych baterii. Tradycyjnie konkurs organizuje Celowy Związek Gmin w Nowogardzie. Najwiekszą ilością baterii może się poszczycić Kamil Mazur, który zebrał 446 sztuk. Następnie Klaudia( i tu nie mogłam sie rozczytac)  289 sztuk, Tomasz Żrółko 190 sztuk i Klaudia Lubowicka 180 Sztuk.

Wystawa Stroików Świątecznych

Jak co roku, przed świetami Bożego Narodzenia, uczniowie klas 4-6 organizują wystawę  stroików świątecznych. Na holu, wystawiane są prace dzieci , charakteryzujące się estetyką i pomysłowością. Wprowadzają w świąteczny nastrój

Pierwszy Dzień Wiosny

Obchody Piewrszego Dnia Wiosny (PDF, 1016KB)

Uczestnictwo w konkursie plastycznym pt. "Las moich marzeń - lasy chronią życie"

II miejsce w konkursie zdobył Oskar Saładajczyk.

Wyróżnienia Natalia Hyba, Paulina Durzyńska, Angelika Jaworska, Majka Denesiuk , Klaudia Lubowicka.  

Działania przyrodniczo-ekologiczne Szkoły Podstawowej w Stepnicy w roku 2010:

Współpracujemy od lat z Kołem Łowieckim „Szarak”.

Uczniowie w okresie jesiennym zbierają kasztany, żołędzie, na dokarmianie zwierząt leśnych w okresie zimy. Zebraliśmy około 3 ton żołędzi, kasztanów, najwięcej uczeń Patryk Kiedos z kl. Va. Na apelu, na który zaprosiliśmy Zarząd Koła Łowieckiego „Szarak”, uczniowie otrzymali cenne nagrody np. mp-4, piłki, paletki.

Uroczystość uświetniły występ dzieci. Następnie  pozostali uczniowie, którzy  w trakcie trwania akcji, przynieśli najwięcej kasztanów i żołędzi, pojechali do „Kotlinki” i tam spotkali się z myśliwymi ,przy ognisku piekli kiełbaski i słuchali ciekawych opowieści.

Wraz z  Celowym  Związkiem Gmin w Nowogardzie,

zbieramy co roku zużyte baterie.  Uczeń Kamil Mazur z kl. IVa, zebrał ich najwięcej i na zorganizowanym spotkaniu szkoły z Przedstawicielami Celowego Związku Gmin, otrzymał cenne nagrody książkowe.

Sprzątanie Świata- Polska 2010

Co roku uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji . Porządkujemy teren przy rzece Gowienica, nad Zalewem Szczecińskim, a także w gminnym parku. Również tradycją jest, że uczniowie kl I-III oraz IV wraz z wychowawcami porządkują 2 kilometrową ścieżkę dydaktyczną w Ośrodku Przyrodniczo-Leśnym „Kotlinka”. Uczniowie od razu sortują śmieci, ułatwiając prace innym. Po zakończeniu akcji, dzieci mogą uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach.

Wystawa Jesień 2010

Uczniowie kl IV-VI prezentują ciekawe okazy roślin z własnych ogródków, oraz własne hodowle zwierząt, np. rybek, chomików, żółwi, papug, czy królików. Wszystko to prezentują uczniowie na korytarzu w budynku szkolnym. Najlepiej przedstawione wystawy, są promowane.

Jesień  2010 (PDF, 1.18MB)

Powiatowy konkurs ekologiczny w Kliniskach 2010

Rokrocznie bierzemy udział w konkursie ekologicznym – temat: „Organizm a środowisko”. Składa się on z 2 części ( testu i części praktycznej). W szkole tej panuje bardzo miła atmosfera, są występy, poczęstunek i nagrody, dyplomy dla szkół.

Naszą szkołę reprezentowała Nikita Kordzielewska z klasy V.

Galeria zdjęć