Rozbudowa parterowej części budynku Szkoły Podstawowej w Racimierzu zakończona

aktualizacja: 2022-10-04 14:48:59

Konieczność rozbudowy szkoły pojawiła się wraz z reformą oświaty i wprowadzeniem od 1 września 2017 r. do szkół podstawowych klas: siódmej i ósmej. Budynek naszej szkoły, choć wielokrotnie rozbudowywany, okazał się za mały. Brakowało pomieszczeń dla każdej klasy i nauka musiała być prowadzona na zmiany. Jak to możliwe? Otóż w ciągu ostatnich piętnastu lat, w szkole powstała pracownia komputerowa, gabinet pedagoga/logopedy, jadalnia z aneksem kuchennym, pracownia dietetyczna i świetlica. Wielką radością było oddanie nauczycielom i uczniom w użytkowanie, sali gimnastycznej.

Władze Gminy (Burmistrz i Radni), rozumiejąc trudna sytuację, rozpoczęły działania od zabezpieczenia funduszy na projekt architektoniczny.  Fundusze na inwestycję, dzięki staraniom Andrzeja Wyganowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Rozbudowa została zrealizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017 – 2023

Inwestycja pod nazwą „Rozbudowa parterowej części budynku Szkoły Podstawowej w Racimierzu” rozpoczęła się w połowie lipca 2020 r.

logo

 

 

Rozbudowa parterowej części budynku Szkoły Podstawowej w Racimierzu”

Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa  w kwocie 113 253,68 zł 

logo RPO