Aktualności

Uwaga przymrozki - OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

dodano: 2023-04-27 14:12:16

przymrozki Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach dla 12 powiatów województwa zachodniopomorskiego. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -4°C. od godz.00:00 dnia 28.04.2023 do godz. 07:00 dnia 28.04.2023 r. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80%. 

czytaj więcej » Uwaga przymrozki - OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Nie dla czadu

dodano: 2023-02-10 15:00:40

nie dla czaduBezbarwny, bezwonny, śmiertelny.

Tlenek węgla (CO, nazwa zwyczajowa: czad) powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych – gazu, paliw płynnych i stałych – spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do całkowitego spalania. Tlenek węgla może być również produktem spalania gazu ziemnego. Czad jest gazem bardzo niebezpiecznym ponieważ jest niewyczuwalny zmysłami człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku).

Czad blokuje dostęp tlenu do organizmu, ponieważ łatwiej niż tlen łączy się z hemoglobiną. Tworzy połączenie zwane karboksyhemoglobiną, które jest trwalsze niż służąca do transportu tlenu z płuc do tkanek oksyhemoglobina (połączenie tlenu z hemoglobiną). Dochodzi więc do niedotlenienia tkanek, co w wielu przypadkach prowadzi do śmierci. Już wdychanie powietrza ze stężeniem 0,16% objętościowego CO, powoduje po dwóch godzinach zgon.

plakat z kampani nie dla czadu

czytaj więcej » Nie dla czadu

Uwaga gołoledź !

dodano: 2022-12-19 12:21:51

ostrzeżenie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega:  Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Zachowajmy szczególną ostrożność poruszając się na drogach i chodnikach. 

czytaj więcej » Uwaga gołoledź !

Ostrzeżenie meteorologiczne

dodano: 2022-12-08 15:28:07

ostrzeżenie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega:

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie od -7°C do -3°C.

czytaj więcej » Ostrzeżenie meteorologiczne

Budowle ochronne w Gminie Stepnica

dodano: 2022-12-02 11:17:30

Strażacy sprawdzają miejsca ukrycia 
Od października do grudnia bieżącego roku w całym kraju, trwała kontrola miejsc schronienia, prowadzona przez Państwową Straż Pożarną w Goleniowie. Strażacy na podstawie powierzchni obliczają, ile osób zmieści się w danym obiekcie, sprawdzają czy jest w nim bieżąca woda oraz instalacja elektryczna. Dane wprowadzane są elektronicznie do centralnej bazy miejsc ukryć. W Polsce znajduje się takich miejsc łącznie ok. 62 tys. W Gminie Stepnica znajduje się 39.

czytaj więcej » Budowle ochronne w Gminie Stepnica

Zakaz kąpieli utrzymany

dodano: 2022-08-23 08:07:02

uwagaUwaga przedłużono zakaz kąpieli na kąpielisku w Stepnicy do 25.08.2022 r. w związku z naruszeniem wymagań higienicznych i zdrowotnych, powodującym bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzi, a spowodowanym zanieczyszczeniem rzeki Odry, w następstwie którego nastąpiło zanieczyszczenie kąpieliska w Stepnicy. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy decyzję Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w tej sprawie.

Treść decyzji wraz z uzasadnieniem znajduje się tutaj : decyzja

czytaj więcej » Zakaz kąpieli utrzymany