Kroimy, szyjemy, pleciemy ...

aktualizacja: 2015-11-25 19:41:03

Zajęcia z nauki kroju i szycia. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.Od dnia 18 sierpnia do 1. grudnia 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbywały się zajęcia pn. "Nauka kroju i szycia" prowadzone przez p. Beatę Wojciechowską, "Kwiaty z bibuły" prowadzone przez p. Joannę Strzelczyk, "Wikliniarstwo z papieru" instruktorką była p. Anna Bochniarz – Mutkowska.  

Na kursie kroju i szycia, uczestniczki poznały obsługę różnego typu maszyn do szycia szczególnie "Owerlok". Jak pobrać miarę, przenieść wzór na szablon wykrój sukienki, spódnicy, spodni. 

Kwiaty z bibuły krepy - bardzo przypadły do gustu wszystkim uczestniczkom, szczególnie sztuka robienia kwiatów metodą cukierkową. Z naszych rąk wychodziły piękne różyczki, krokusy, maki, bratki i słoneczniki.

Na wikliniarstwie z papieru - panie uczyły się: skręcania rurek, od podstaw wykonanie koszyczka, gwiazdki, choinki ozdobnej.

1 grudnia  2014 r. o godz.16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy zorganizowano uroczyste zakończenie, na którym można było obejrzeć wystawę wykonanych rzeczy połączoną z poczęstunkiem. Podczas tej uroczystości swą obecnością zaszczycił

Nas Pan Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica p. Andrzej Wyganowski, przybyła również delegacja Lokalnej Grupy Działania Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego. Serdeczne podziękowanie składam p. Paulinie Blatkiewicz i Zofii Feszczyn za wypiek smacznych ciast, p. Małgorzacie Nicpoń - Mutkowskiej za pomoc przy przygotowaniu sali itp.

W/w zajęcia odbyły się dzięki uzyskanym środkom finansowych i pomocy ze strony Lokalnej Grupy Działania Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego, Nadleśnictwa Goleniów, Urzędu Miasta i Gminy Stepnica, Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy, Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru w Czarnocinie.

Barbara Sandecka

Przewodnicząca PZERiI Koła nr 2 w Stepnicy

 

Galeria zdjęć