Świąteczny turniej w Stepnicy

aktualizacja: 2016-01-05 07:55:12

drużyna UKS Zalew Stepnica W ubiegłą sobotę 19 grudnia do Stepnicy zjechały się piłkarki nożne z kilku klubów kobiecych z województwa zachodniopomorskiego, aby wziąć udział w pierwszym Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Przez niemal 5 godzin rywalizowały ze sobą zespoły: AP Kotwica Kołobrzeg, Energetyk Junior Gryfino, Hattrick Kołobrzeg, Fala Międzyzdroje, Pomorzanin Nowogard  i  UKS Zalew Stepnica. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”,  rozegrana 21 meczów.

Gościem honorowym  turnieju w Stepnicy była Aleksandra Sikora kapitan reprezentacji Polski, która gościnnie zagrała w zespole UKS Zalew Stepnica 1. Wielkim zaszczytem dla wszystkich piłkarek była możliwość spotkania i rywalizowania na boisku z tej klasy piłkarką. Turniej stał na wysokim poziomie piłkarskim, a licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć mnóstwo pięknych zagrań, parad bramkarskich i urodziwych bramek. Panowała prawdziwie świąteczna, przyjazna atmosfera. Gospodarze zadbali o pyszne ciasto, napoje oraz gorący posiłek.

W turnieju zwyciężył zespół gospodarzy UKS Zalew Stepnica 1 zdobywając komplet 18 punktów, strzelając 18 bramek i tracąc tylko 1. Drugie miejsce wywalczył zespół Fali Międzyzdroje zdobywając 13 punktów, strzelając 8 bramek i tracąc 2. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Pomorzanina Nowogard, który wywalczył 11 punktów, strzelając 12 bramek i tracąc 2. Na czwartym miejscu uplasował się zespół UKS Zalew Stepnica 2, na piątym Energetyk Junior Gryfino, na szóstym AP Kotwica Kołobrzeg i na siódmym miejscu Hattrick Kołobrzeg.

Najlepszą zawodniczką turnieju została oczywiście bezsprzecznie Aleksandra Sikora, która gościnnie zagrała w zespole Zalewu Stepnica  1, najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Klaudia Zaklika (AP Kotwica Kołobrzeg), królową strzelców została Małgorzata Labuda (Pomorzanin Nowogard) a najlepszą obrończynią okazała się Emilia Janik (Fala Międzyzdroje).

Puchary i medale na turniej zostały ufundowane i wręczone przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Andrzeja Wyganowskiego, nagrody w postaci piłek dla każdego zespołu ufundował Dyrektor Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy Andrzej Wyziński. Pomysłodawczynią i główną organizatorką turnieju była trenerka UKS Zalewu Stepnica Małgorzata Kania. W przygotowaniach do turnieju pomagała kierownik Sabina Jasińska ,zawodniczki UKS Zalew Stepnica oraz Michał Szatan, Bartosz Rutkowski i Michał Brzozowski gimnazjaliści ze Stepnicy.

Szczególne podziękowania należą się Aleksandrze Sikorze, która uświetniła swoją obecnością I Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Stepnicy i zechciała zagrać z uczestniczkami turnieju.