Grad medali pingpongistów Zalewu.

aktualizacja: 2016-05-02 11:44:29

drużyna tenisistów Zalewu z trenerem W niedzielę 17 kwietnia, w Sianowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w kategorii juniorów i kadetów. W zawodach wzięło udział trzech naszych tenisistów: Dawid Kosiński, Bartek Blatkiewicz i Oskar Saładajczyk. Podopieczni Karola Kani spisali się znakomicie przywożąc łącznie 9 medali (po trzy każdy). „Królem” mistrzostw okazał się Dawid Kosiński, który w kategorii kadetów zdobył 3 złote medale. Bartek Blatkiewicz w tej samej kategorii zdobył jedno złoto i dwa srebra. Startujący w juniorach Oskar Saładajczyk wywalczył jeden medal srebrny i dwa brązowe.

Szczególnie nasi kadeci zdominowali całe mistrzostwa. Dawid Kosiński zwyciężył w grze pojedynczej, pokonując w finale Bartka Blatkiewicza. Dawid i Bartek okazali się zdecydowanie najlepsi w grze podwójnej a w grze mieszanej pierwsze miejsce zajął Dawid Kosiński wraz z Patrycją Ciepłowską z Fali Trzebiatów, natomiast drugi był Bartek Blatkiewicz wraz z Weroniką Zygan z Chrobrego Międzyzdroje. Oprócz sukcesów indywidualnych, nasza drużyna kadetów przed tygodniem wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Województwa i w połowie maja wystąpi w Mistrzostwach Polski w Ostródzie. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie Dawid Kosiński wygrał wszystkie zawody w kategorii kadetów (3 razy Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne i 3 złota w Mistrzostwach  Województwa). Świetnie w Mistrzostwach juniorów spisał się Oskar Saładajczyk. W grze pojedynczej Oskar był trzeci, w deblu wraz z Adamem Kukkukiem z Trzynastki Szczecin zajęli drugie miejsce, a w grze mieszanej wraz z Weroniką Kowalczuk ULKS Borne Sulinowo był trzeci. Należy przy tym zaznaczyć, że Oskar jest pierwszy rok juniorem i z pewnością w kolejnych latach będzie należał do faworytów tej kategorii.

Świetny występ naszej „eksportowej” trójki, to nie jedyne dobre informacje. W ostatni piątek i sobotę, w Brzegu Dolnym odbyły się Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (roczniki 95-97). W zawodach tych wystartowała Karolina Kania, która została sklasyfikowana na 33 miejscu w grze pojedynczej, na 17 miejscu w grze podwójnej wraz z Aleksandrą Jeżewską z AZS UMCS Lublin, oraz na 33 miejscu w grze mieszanej wraz z Jakubem Leśniewskim z Czarnych Pieszcz. Karolina mogła zagrać w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dzięki temu, że zajęła 2 miejsce w eliminacjach wojewódzkich.