Napisali o nas

aktualizacja: 2016-11-03 07:51:46

Skan artykułu z gazety Goleniowskiej. Tekst artykułu w treści aktualności. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Współpraca nawiązana
W poniedziałkowe popołudnie koło rękodzieła artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosiło na swoje zajęcia przedstawicielki podobnego koła ze Stepnicy.
Jak powiedziała nam Pani Barbara Sandecka, przewodnicząca Stepnickiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, nawiązanie kontaktu z kołem  UTW w Goleniowie zasugerowała im sekretarz Miasta i Gminy Stepnica p. Mariola Kwiryng. Pierwsze spotkanie odbyło się na początku października w Stepnicy, teraz Stepniczanki przyjechały z rewizyta do Goleniowa. Liderka koła UTW Urszula Boczula pokazała gościom, nad czym aktualnie uczestniczki warsztatów pracują oraz wręczyła im drobne upominki, wykonane w ramach zajęć. Panie ze Stepnicy przywiozły ze sobą własnej produkcji biżuterie. Oba koła, jak zgodnie ich liderki zapewniają, zainteresowane są nawiązaniem stałej współpracy i wymiany doświadczeń. Być może w przyszłości zaowocuje to wystawą ich twórczości, do czego namawiamy, bowiem spod ich rąk wychodzą prawdziwe cudeńka.