IX Regaty Stepnica - relacja

aktualizacja: 2020-10-20 12:15:45

jachty podcza Regat

Iście żeglarską pogodą przeszły do historii IX Regaty Stepnica. Od rana przywitało nas słońce, dlatego bułeczki dostarczone żeglarzom, a może nawet upieczone, przez Annę Turniak smakowały jeszcze lepiej. Oprócz pogody dopisała frekwencja, ponieważ liczba zgłoszeń „na ostatnią chwilę” podwoiła listę  uczestników. Do regat zgłosiło się 31 jachtów,  ale z różnych przyczyn wystartowało 28 jednostek. Oczywiście z racji panującego zagrożenia epidemicznego zachowywano wszelkie środki ostrożności, były więc maseczki, odkażanie rąk itd.

Rozpoczęcie IX Regat tradycyjnie i dumnie ogłosił gong dzwonu im. kpt Roberta Hilgendorfa, a uczestników przywitała Mariola Kwiryng Sekretarz Gminy, w towarzystwie Sławka Turniaka współorganizatora i  przedstawiciela Klubu Żeglarzy Samotników oraz równocześnie uczestnika regat. Techniczne kwestie rozegrania regat przekazał uczestnikom Sędzia Główny Regat  - Jerzy Kaczor.  

O bezpieczeństwo naszych uczestników zadbali strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej  w Stepnicy, którzy rozstawili bojki i  asekurowali uczestnikom  przez całe regaty na  jednostce ‘Ochotnik’.

Nawiązując do wcześniej wspomnianej żeglarskiej pogody oprócz słońca nie zabrakło sprzyjających wiatrów na wodzie, dlatego zakończenie Regat odbyło się o godzinę szybciej, na przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.  Statuetki w pięciu klasach wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. A te piękne chwile i na wodzie i na lądzie uchwycił - profesjonalista w tej branży - fotograf Marek Wilczek czyli Wilku.

W grupie KWR I zwycięzcą została załoga jachtu LISICA, II miejsce SEA DOG, III miejsce – s/y MESCALERO.

W grupie KWR II zwyciężyła załoga s/y RES NAVALIS , a na II miejscu ACCU.

W grupie OPEN I , pierwszy na mecie był s/y BIG MAGIA, następna DALLIA a na trzecim przywiało załogę s/y HALNY II.

W grupie OPEN II na pierwszym miejscu przypłynął Tomasz Odzioba na  jachcie Black Caravela, na drugim VENANDI, na trzecim jacht BRYZA 33.

W grupie samotników  najlepiej popłynął Henryk Kałuża na HARRYM I, drugie miejsce zajął Jerzy Pitucha na OBCYM II  , a trzeci był Krzysztof Nowak na EXORAVI.

Szczegółowe wyniki poniżej

lista wyniki  IX Regaty Stepnica

Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, zgodnie z regulaminem w tym roku był do zdobycia w grupie samotników, dlatego przypadł również  Kapitanowi Henrykowi Kałuży. W ramach propagowania bezpieczeństwa żeglugi  i promocji grupy samotników HARRY otrzymał też dodatkową nagrodę ufundowaną przez Komandora  Klubu Żeglarzy Samotników radio VHF z funkcją DSC i GPS (ICOM M93D).

Wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji regat serdecznie dziękujemy, a żeglarzy zapraszamy za rok na  X Regaty Stepnica.

Galeria zdjęć