Apel Burmistrza

aktualizacja: 2022-04-05 09:03:29

flaga Ukrainy z napisem #solidarni z UkrainąSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Stepnica,

         W związku z wojną na Ukrainie zdecydowałem wspólnie z właścicielką Ośrodka Frajda w Czarnocinie przyjąć 80 – 90 osób uchodźców z Ukrainy, przede wszystkim kobiety z dziećmi oraz dzieci z opiekunami z Domu Dziecka. Powołałem pod moim kierownictwem zespół złożony z pracowników Urzędu Miasta i Gminy, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który będzie koordynował prowadzenie akcji pomocy na terenie naszej gminy uchodźcom z Ukrainy.

         Po przyjęciu uchodźców zweryfikujemy potrzeby w zakresie udzielenia im pomocy. Zwrócimy się do Państwa o przekazywanie w miarę swoich możliwości przedmiotów potrzebnych uchodźcom. Podamy miejsca zbiórek, określimy również zasady przekazywania środków finansowych.

         Zwracam się również do Państwa o zgłaszanie chęci przyjęcia uchodźców do ośrodków wypoczynkowych, mieszkań. Zgłoszeń proszę dokonywać na nr sekretariatu Urzędu  Miasta i Gminy tel. 91 418 85 21 lub Sekretarza Gminy tel. 91 418 85 21 kom. 509 567 353.

        Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie jestem przekonany o Państwa „Dobrych Sercach” i solidarności z ludźmi wymagającymi pomocy, jestem przekonany, że razem przyjmiemy godnie uchodźców z Ukrainy.  

        Na bieżąco będę informował Państwa o rozwoju sytuacji. Zapraszam Państwa na wiec solidarnościowy z Ukrainą, który odbędzie się w niedzielę na placu targowym w Stepnicy o godzinie 17.00.

Serdecznie pozdrawiam                                             

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica