Aktualności

Spotkanie z sołtysami

dodano: 2014-12-08 00:16:37

Obrady sołtysów4. grudnia odbyło się ostatnie w tej kadencji  kwartalne spotkanie z sołtysami gminy Stepnica. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście Pani Ewa Rast z Zarządu Dróg Powiatowych w Goleniowie, Pan Adam Wojnarowski z Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Pan Michalski Hubert z KRUS O/Wolin Zgodnie z zaplanowanym porządkiem omówiono problem zimowego utrzymania dróg,  czyszczenia urządzeń melioracyjnych i kanałów, problemów przy odprowadzaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne przez rolników i członków ich rodzin, zasad współfinasowania organizacji czasu wolnego ze środków GKRPA, omówiono projekt budżetu gminy na 2015 r. Na zakończenie spotkania  Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski  podziękował obecnym sołtysom za współpracę,  za wysiłek włożony na rzecz rozwoju naszej gminy i złożył życzenia zdrowia i dalszych sukcesów w życiu osobistym. 

czytaj więcej » Spotkanie z sołtysami

Energia dla dzieci

dodano: 2014-12-07 23:56:19

Dzieci w klasie. Link otwiera powiększoną wersję.Prawie 80 dzieci z klas IV-VI wzięło udział w lekcjach na temat bezpieczeństwa i zastosowania energii elektrycznej, które odbyły się szkołach podstawowych w gminie Stepnica. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z różnymi sposobami pozyskiwania energii i z zaangażowaniem opowiadali o jej znaczeniu w ich codziennym życiu. Z dużym zainteresowaniem oglądali, jak wyglądają od środka kable przewodzące prąd i wykazali się znakomitą wiedzą podczas rozwiązywania krzyżówki dotyczącej energii elektrycznej. Jednak największą radość podczas zajęć przyniosło zadanie praktyczne – samodzielne zbudowanie prostego obwodu eklektycznego. Las świecących się żaróweczek i uśmiechy na buziach potwierdziły, że zorganizowane lekcje prócz wiedzy – przyniosły dzieciom także dużą dawkę pozytywnej energii. 

czytaj więcej » Energia dla dzieci

KONKURS RECYTATORSKI

dodano: 2014-12-07 23:56:15

Uczesnit podczas swojego występu. Link otwiera powiększoną wersję.Dnia 2 grudnia br. w naszym gimnazjum odbył się konkurs recytatorski „Jesteśmy młodymi patriotami”. Taka tematyka nie jest przypadkowa, gdyż na ten rok szkolny przypada piąta rocznica nadania naszej szkole imienia Dywizjonu 303.
W turnieju recytatorskim wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów z trzech poziomów klas. Każdy z nich przedstawił wiersz o tematyce patriotycznej, wybrany przez siebie lub zasugerowany przez nauczyciela. Wśród autorów pojawiły się nazwiska
m. in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Tadeusza Różewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Władysława Broniewskiego, Zbigniewa Herberta i wielu innych.
 

czytaj więcej » KONKURS RECYTATORSKI

Mikołajki w przedszkolu

dodano: 2014-12-07 23:02:35

Przedszkolaki z mikołajem na tle choinki. Link otwiera powiększoną wersję.W tym roku przedszkolaki z grupy: „Wiewiórki”, „Jagódki”, „ Kasztanki” spotkały Mikołaja podczas przedstawienia pt. „ Karuzela Świętego Mikołaja” w Teatrze Lalek Pleciuga. Urokliwa opowieść nawiązywała do tradycji bożonarodzeniowej Świętego Mikołaja. Przyjaciele Mikołaja musieli stawić czoła Heroldowi. Czy im się udało? Potem w świątecznej scenerii spotkały się z Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty. „ Muchomorki” i „Jeżyki” spotkały się z Mikołajem w przedszkolu. Radości z otrzymanych prezentów było co niemiara. Wszystkie dzieci szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do domu z prezentami życząc Mikołajowi  Wesołych Świąt. 

czytaj więcej » Mikołajki w przedszkolu

I Mikołajkowy Turniej piłki halowej w Stepnicy

dodano: 2014-12-06 18:26:14

Drużyna zwycięzców. Link otwiera powiększoną wersję.6 grudnia w godz.11,00 – 15,00 na hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy  odbył się I Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. 8 drużyn walczyło dzielnie o zwycięstwo. Mecze były wyrównane a zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry. Wszystkie zespoły zostały podzielone na 2 grupy, gdzie walczyli „każdy z każdym”.

czytaj więcej » I Mikołajkowy Turniej piłki halowej w Stepnicy

Mikołajkowy Turniej w Przecławiu

dodano: 2014-12-06 17:28:53

Drużyna zawodniczek. Link otwiera powiększoną wersję.Młode zawodniczki UKS Zalew Stepnica 29 listopada br. wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej w Przecławiu. Rywalizowało ze sobą 7 zespołów, 5 ze Szczecina i 2 ze Stepnicy. Zespół Zalew Stepnica I rozegrał swój turniej koncertowo, stracił tylko 2 bramki a zdobył 12.Tym samym dziewczęta notując na swoim koncie 12 punktów pokonały swoje rywalki i zdobyły 1 miejsce. Drugi zespół Stepnica II składał się z najmłodszych dziewcząt trenujących piłkę nożną w Zalewie Stepnica i mimo ogromnej woli walki nie zdołały wygrać żadnego spotkania, jeden mecz zremisowały.

czytaj więcej » Mikołajkowy Turniej w Przecławiu

Teatr profilaktyczny dla dzieci

dodano: 2014-12-04 14:44:17

Dzieci oglądające przedstawienie. Link otwiera powiększoną wersję.W dniu 24 listopada br, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy oraz w Szkole Podstawowej w Racimierzu   po raz kolejny zaprezentował się  „Teatr Kurtyna” z Krakowa, który wystawił po dwa spektakle: dla uczniów klas 0-III - „Zaklęty bagaż”, dla uczniów klas IV–VI Szkoły Podstawowej – „Uwierz w siebie”. Spektakle profilaktyczne zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stepnicy. Poniżej, krótka charakterystyka wszystkich spektakli.

czytaj więcej » Teatr profilaktyczny dla dzieci