Aktualności

Skrócony czas pracy

dodano: 2019-06-26 10:38:44

Uwaga !!!

Uprzejmie informujemy,
że w dniu dzisiejszym tj. 26.06.2019 r.
Urząd Miasta i Gminy w Stepnicy, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Bank PKO S.A

jest czynny do godz. 13:30.

czytaj więcej » Skrócony czas pracy

Zaginął pies!

dodano: 2019-06-25 09:25:41

zdjęcie psa Dnia 23.06.2019 r. uciekł pies z posesji w miejscowości Stepnica, do dziś nie wrócił do domu. Wabi się Boss. Pies posiada charakterystyczną zieloną apaszkę i kuleje na jedną łapkę. Osoby, które widziały psa lub znają miejsce jego przebywania proszone są o kontakt telefoniczny z właścicielem psa pod nr tel. 537 976 408 lub z pracownikiem tut. urzędu pod nr tel. 502 046 647.

czytaj więcej » Zaginął pies!

Dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizacji budynków

dodano: 2019-06-25 00:00:00

informacja o naborze wniosków Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica informuje o zamiarze przystąpienia do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego,
Wymiana pieców 
W przypadku otrzymania przez Gminę Stepnica dofinansowania w w/w Programie mieszkańcy naszej gminy będący:
- właścicielem domów jednorodzinnych,
- właścicielem mieszkań w domach wielorodzinnych,
- najemcą mieszkań w domach wielorodzinnych (posiadający tytuł do lokalu mieszkalnego oraz prawo do dysponowania lokalem na cele projektu w okresie realizacji i trwałości projektu),
będą mogli otrzymać wsparcie w wysokości 7 500 zł – kwota ryczałtowa na jedno indywidualne gospodarstwo domowe na zastąpienie zlikwidowanego źródła ciepła (pieca/kotła węglowego) nową jednostką wytwarzania energii cieplnej (w pierwszej kolejności na jednostkę wytwarzającą energię ze spalania gazu, dotyczy to obszarów zgazyfikowanych, tam gdzie korzystanie z energii gazowej jest uzasadnione ekonomicznie, a w drugiej kolejności inne źródła ciepła spełniające normy).
Osoby fizyczne zainteresowane przystąpieniem do w/w działania proszone są o wypełnienie ankiety

 

czytaj więcej » Dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizacji budynków

Stypendia Pomostowe 2019

dodano: 2019-06-24 14:07:29

Rusza XVIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Zdolni i ambitni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2019/2020 rozpoczną studia dzienne na I roku, mogą uzyskać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie.

Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Program jest realizowany przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Plakat promujący tegoroczny Program Stypendialny.

Pismo przewodnie Dyrektora OT KOWR w Szczecinie.

czytaj więcej » Stypendia Pomostowe 2019

Uwaga zmiana wysokości opłat za odpady!

dodano: 2019-06-23 11:12:42

smietnik. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Informujemy mieszkańców gminy Stepnica, iż od dnia 01.07.2019r. ulegną zmianie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odpowiednio:

11,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny;

23,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny (tzw. zmieszane).

Jednocześnie informujemy, iż nie ma obowiązku składania nowej deklaracji. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się zgodnie z nowo obowiązującymi stawkami.

czytaj więcej » Uwaga zmiana wysokości opłat za odpady!

Wywóz odpadów wielkogabarytowych i zużytych sprzętów RTV/ AGD

dodano: 2019-06-21 11:10:53

gabaryty

Informujemy mieszkańców gminy Stepnica, iż w dniach 25.06.2019r. ( miasto Stepnica, Stepniczka, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe, Gaje ) oraz 27.06.2019r. ( Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce) odbierane będą odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Odpady wielkogabarytowe to: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle klozetowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki z odpadami domowymi, kartony.

Odpady wielkogabarytowe winny być wystawione w miejscu widocznym przed posesją a w przypadku bloków przy kontenerach na odpady.

Zużyty sprzęt RTV/AGD musi być kompletny w innym przypadku nie zostanie odebrany.

czytaj więcej » Wywóz odpadów wielkogabarytowych i zużytych sprzętów RTV/ AGD