Aktualności

DEFIBRYLATOR W URZĘDZIE

dodano: 2022-09-30 12:52:00

Od dzisiaj można korzystać z nowoczesnego defibrylatora AED. Urządzenie zamontowane zostało w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy przy ul. Tadeusza Kościuszki 4. Defibrylator jest prosty w obsłudze, po włączeniu przekazuje jasne polecenia głosowe w spokojny sposób prowadząc osobę udzielającą pomocy przez cały proces – od przyklejenia obu elektrod na ciele pacjenta, przez wykonanie defibrylacji, aż do rozpoczęcia i prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Defibrylator został umieszczony na I piętrze przy wejściu do sekretariatu. Interesanci oraz pracownicy Urzędu mogą czuć się bezpiecznie.

czytaj więcej » DEFIBRYLATOR W URZĘDZIE

Wstrzymanie dostawy wody

dodano: 2022-09-30 10:39:19

brak wodyWodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w dniu 04.10.2022 r. od godz. 9.00 do godz.15.00 będzie wstrzymana dostawa wody w miejscowościach: GĄSIERZYNO, KOPICE, ŚWIĘTOWICE, CZARNOCIN w związku z pracami na sieci wodociągowej. Za powstałe niedogodności  przepraszamy

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody

Kurs e-learningowy dla dzieci rolników

dodano: 2022-09-29 21:47:12

plakat o kursie e-learningowym Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2008–2016 do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie  zostaną rozlosowane nagrody - hulajnogi.

Regulamin konkursu     zgłoszenie

czytaj więcej » Kurs e-learningowy dla dzieci rolników

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Akcji ...

dodano: 2022-09-29 08:14:36

dzieci 1-3 z zespołu szkolno-przedszkolnego w Stepnicy Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy także przystąpiły do akcji Sprzątania Świata. Uczniowie klas 1-3 z wielkim zapałem włączyli się w sprzątanie. W pierwszej kolejności na lekcjach odbyły się zajęcia przypominające na czym polega segregacja odpadów i jak wielkie znaczenie ma dla środowiska. Uczniowie podjęli hasło tegorocznej akcji „Wszystkie śmieci są nasze”, które miało na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas. W akcji uczestniczyły również klasy 4-8.  Po wysprzątaniu wyznaczonego terenu uczniowie integrowali się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.

czytaj więcej » Zespół Szkolno-Przedszkolny w Akcji ...

Pierwszy etap Megamisji zaliczony i nagrodzony

dodano: 2022-09-28 08:32:54

dzieci w świetlicy w ŁąceWprawdzie do finału MegaMisji jeszcze daleko,  ale dzieci ze świetlicy w Łące mogą pochwalić się pierwszymi  nagrodami zdobytymi w pierwszym jego etapie - a wszystko to za sprawą aktywnego ich udziału. Dzieci wykonywały zadania związane z kulturą w internecie i poruszaniem się w świecie wirtualnym.  Jak dodaje Pani Aurelia Foremniak pedagog ze świetlicy w Łące "Nasze dzieci jak zawsze pilnie pracują i zawsze są gotowe na podejmowanie nowych wyzwań, stąd tak są nagradzane". 

Wielkie brawa dla dzieci i Pani Aurelii.

 

                                                                                                                                      

czytaj więcej » Pierwszy etap Megamisji zaliczony i nagrodzony

Charytatywny bieg z psami – VI Sosnowicki Rajd na 6 Łapach

dodano: 2022-09-27 23:14:16

Bieg z psami przedstawiciealmi gminy StepnicaW niedzielę 25 września 2022 r. przedstawiciele Gminy Stepnica wzięli udział w charytatywnym biegu z pieskami, zorganizowanym przez  schronisko w Sosnowicach. W ramach zawartego porozumienia  schronisko od  2021 r. przyjmuje bezdomne  psy z terenu naszej Gminy.

 Pan Andrzej Weres Komendant Straży Miejskiej oraz Pani Monika Kotomska podinspektor ds. gospodarki komunalnej przebiegli dystans 5 km, leśnymi drogami w towarzystwie piesków a wśród nich Jokera. Pieska który przebywa w  schroniskach od kilku lat, a trafił do Sosnowic z terenu naszej gminy. Joker był bardzo zadowolony z biegu i  z uwagi jaką tego dnia otrzymał, a może znów warto przypomnieć historię tego pieska ? Może Joker pomimo swojego dojrzałego wieku doczeka się kochającego domu? Historia tego pieska znajduje się na stronie gminy : https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4887

Rajd na 6 łapach to wspaniała inicjatywa. Na stronie schroniska pięknie podsumowano imprezę: „Było kolorowo, wesoło, a momentami bardzo wzruszająco. Schronisko to symbol samotności ale wczoraj przez obecność tych wszystkich osób wiemy, że jesteście z nami i nas wspieracie”.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5496796563770731&type=3

 

 

czytaj więcej » Charytatywny bieg z psami – VI Sosnowicki Rajd na 6 Łapach