Aktualności

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO !!!

dodano: 2020-05-25 15:19:31

zbiórka gabarytów Przypominamy mieszkańcom Gminy Stepnica, iż zgodnie z ustalonym harmonogramem wywozu odpadów z firmą PGK Goleniów na 2020 r. odbierane będą  odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 
Dnia 03.06.2020 r. ( miasto Stepnica, Stepniczka, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe ), oraz
04.06.2020 r. ( Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce) .
Odpady wielkogabarytowe to: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle klozetowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki z odpadami domowymi, kartony.
Odpady wielkogabarytowe winny być wystawione w miejscu widocznym przed posesją  a w przypadku bloków przy kontenerach na odpady.
Zużyty sprzęt RTV/AGD musi być kompletny w innym przypadku nie zostanie odebrany.
Odbiór odpadów rozpoczyna się od godz. 6:00
 

czytaj więcej » ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO !!!

Boje

dodano: 2020-05-16 13:48:20

Boja kierujaca do portu Na terenie gminy Stepnica, a dokładniej w miejscowościach Stepnica, Gąsierzyno i Czarnocin pojawiły się elementy wodnego oznakowania nawigacyjnego zwane bojami lub pławami. Boje zostały wycofane z obrotu i zastąpiono je nowocześniejszymi z innego materiału,  a Urząd Morski w Szczecinie  przekazał   je gminie aby dać im „drugie życie. Boje są już odrestaurowane, ustawione w odpowiednich miejscach, a na jednej z nich zamontowano  tablicę informacyjną.  Pozostałe też takie tablice będą posiadały, żeby na lądzie pełnić rolę nietypowych kierunkowskazów oraz  aby przypominać o portowym charakterze naszej gminy. Boja jaką otrzymaliśmy w roku 2014   doskonale się w tym sprawdziła i już od kilku lat kieruje na Przystań przy Kanale Młyńskim.

czytaj więcej » Boje

Budynek po byłym posterunku energetycznym

dodano: 2020-05-13 09:59:32

budynek po posterunku energetyczym . link prowadzi do powiekszonej wersji zdjęcia.

W 2019 roku Gmina Stepnica zakupiła w drodze przetargu budynek po byłym posterunku energetycznym w Stepnicy, celem przystosowania go do warunków funkcjonowania Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który obecnie mieści się w budynku urzędu. Warunki pracy a przede wszystkim obsługi klientów ośrodka nie są najlepsze,  dlatego podjęto takie działania.  Do zakupionego budynku przynależy działka o powierzchni 2715 m2 oraz pomieszczenia magazynowo-gospodarcze. Budynek wymaga wykonania niezbędnego remontu, więc w marcu ogłoszono  postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy na te prace pn. „Remont budynku po ENEA w Stepnicy”. Zakres inwestycji obejmuje: roboty rozbiórkowe i demontażowe, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, montaż ścian działowych, wykonanie posadzek betonowych wraz z ułożeniem wykładzin, wymianę instalacji wod.-kan., gazu, CWU, CO, instalacji elektrycznej, uzupełnienie tynków i malowanie, wymiana kotła gazowego, wkładów kominowych oraz  grzejników. Publiczne otwarcie ofert nastąpiło w dniu 17 kwietnia br. W postępowaniu złożono 4 oferty z czego najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZIBEX- Zakład Remontowo-Budowlany mgr inż. Zbigniew Zaborowski z Glewic. Wartość najkorzystniejszej oferty wynosi  221.076,04 zł. W dniu dzisiejszym tj. 13.05.2020 r.  nastąpi podpisanie umowy.

czytaj więcej » Budynek po byłym posterunku energetycznym

Informacja

dodano: 2020-05-12 12:12:57

Ważna informacja.

W związku z obowiązującym stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem sars-cov-2 zaleca się, na terenie Gminy Stepnica, dokonywanie wpłat podatków i opłat lokalnych oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rachunki bankowe:

- podatek od nieruchomości, rolny i leśny na indywidualny rachunek bankowy podany na nakazie płatniczym,

- opłata za posiadanie psa  PKO BP  o/Szczecin,  nr konta:  70 1020 4812 0000 0502 0044 7870,

- opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi PKO BP o/Szczecin, nr konta: 30 1020 4795 0000 9702 0214 4285.

 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Informacja

Działania MGOPS w dobie pandemii

dodano: 2020-05-06 14:03:09

Żywność

Mimo pandemii koronawirusa Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy w celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w szczególności osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny i sąsiadów udziela pomocy poprzez wykonywanie podstawowych, niezbędnych czynności. Pomoc obejmuje zakup żywności, środków higienicznych i leków, bez konieczności kontaktu z osobą, której świadczy się pomoc.

W gminie Stepnica uruchomiony został dyżur telefoniczny pod którym można zgłaszać zapotrzebowanie na ww. pomoc:

- w godzinach 07:30 do 15:30 pod nr tel. 91 418 85 21 wew. 31-34

- po godz. 15:30 pod nr tel. 721-714-424

czytaj więcej » Działania MGOPS w dobie pandemii

Biblioteka już czynna

dodano: 2020-05-05 14:28:41

plakat o zasadach w biblotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy oraz  jej filia w Racimierzu od jutra czyli 6 maja otwarte dla czytelników. Godziny otwarcia pozostają bez zmian, ale w bibliotece  będzie działać tylko wypożyczalnia książek. Czytelnia i stanowiska komputerowe będą nieczynne.

Wypożyczający i zwracający książki będą musieli mieć zasłonięte twarze i rękawiczki na dłoniach ( te ostatnie zapewnia biblioteka). Zwracane książki będą przechodzić zalecaną przez Bibliotekę Narodową kwarantannę - nie trafią więc od razu na półki. W wypożyczalni będą mogły przebywać dwie osoby na raz. 

Serdecznie zapraszamy !

 

czytaj więcej » Biblioteka już czynna

Wywieś flagę

dodano: 2020-04-30 07:31:03

plakat wywieś flagę Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

 

czytaj więcej » Wywieś flagę