Aktualności

Złote Gody

dodano: 2023-01-30 14:25:49

złote gody zdjęcie poglądoweW dniu 27 stycznia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy odbyło się uroczyste wręczenie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 8 parom, które w roku 1972 zawarli związek małżeński.

Jubileusz 50-lecia miał szczególną rangę, ponieważ uhonorowania jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonał  Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski.

Medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Państwo Krystyna i Józef Bojko, Państwo Halina i Mieczysław Chrząstowscy, Państwo Wanda i Jan Cyrta, Państwo Jadwiga i Sylwester Kubiakowie, Państwo Maria i Ryszard Makarewiczowie, Państwo Aniela i Leszek Mierzchalscy, Państwo Wiesława i Henryk Stacewiczowie i  Państwo Daniela i Andrzej Wyganowscy.

Po dekoracji medalami, Jubilatom wręczono kwiaty, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz tradycyjnej lampki szampana. Jubileusz uświetnił  występ przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Serdecznie gratulujemy Szanownym Jubilatom, życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne lata życia!!!

Oto krótka charakterystyka Jubilatów:

czytaj więcej » Złote Gody

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż alkoholu w Gminie Stepnica

dodano: 2023-01-30 11:08:13

informacja urzędowa Przypominamy, że zgodnie z art. 18 ust. 12 pkt. 5 lit. a,b ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi  - 31 stycznia 2023 r. mija termin składania oświadczeń i dokonania opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2022.

Mariola Kwiryng

Sekretarz Gminy Stepnica

czytaj więcej » Informacja dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż alkoholu w Gminie Stepnica

Uwaga zamknięcie drogi w Stepnicy !!!

dodano: 2023-01-27 13:29:45

uwaga plik

Nawiązując do wcześniejszych komunikatów, na podstawie informacji uzyskanej od przedstawiciela firmy STRABAG w związku z inwestycją „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław-Stepnica (przejście przez Stepnicę etap I)” uprzejmie informuję, iż w dniach od 30.01.2023 r. (od godz. 12.00) do dnia 10.02.2023 r. zamknięty będzie odcinek ul. W. Sikorskiego w Stepnicy (między kościołem a ul. Rybacką).

W związku z powyższym został wyznaczony  do Stepnicy objazd przez Miłowo i Zielonczyn. 

Anna Humieja

Kierownik Referatu

Architektury i Ochrony Środowiska

czytaj więcej » Uwaga zamknięcie drogi w Stepnicy !!!

31 Finał WOŚP w Gminie Stepnica

dodano: 2023-01-27 07:59:27

rozkład co się bedzie działo w Stepnicy i Raciemirzu w ramach WOŚP To już w tą niedzielę  31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W GminieStepnica jak co roku będzie się działo, a to za sprawą prężnie działających już od kilku tygodni dwóch sztabów: Sztabu w Stepnicy przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w  oraz WOŚP Sztab Racimierz. Oprócz tradycyjnej kwesty odbędą loterie, licytacje, występy, sprzedaż pysznego jedzonka i wiele różnych atrakcji. A co dokładnie przygotowały dla Was oba sztaby  śledźcie na ich fanpage-ach lub po prostu przyjdzie w niedzielę do jednej z dwóch szkół podstawowych w Stepnicy bądź w Racimierzu. Zagrajmy razem! Siema!

czytaj więcej » 31 Finał WOŚP w Gminie Stepnica

Stawiamy na ekologię

dodano: 2023-01-25 13:51:20

panele na dachu osp Żarnowo Ochotnicza Straż Pożarna w Żarnowie dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu „Remiza” zmieniła w swojej remizie system ogrzewania z przysłowiowego” kopciucha” na ekologiczne pompy ciepła, znacznie poprawiając warunki socjalno-bytowe druhów strażaków. Koszt zdania wyniósł 21 525 zł w tym dofinansowanie z WFOŚiGW 19 372 zł. Ponadto aby ograniczyć zużycie energii elektrycznej w tym obiekcie zamontowano na dachu obiektu fotowoltaikę. Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w ramach programu „Granty Strażackie” kwotą
19 000 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 27 500 zł.  

Wykonanie wymienionych przedsięwzięć było możliwe również dzięki finansowemu wsparciu z budżetu gminy w wysokości 10 653 zł.

granty strażackie

czytaj więcej » Stawiamy na ekologię

Poszukiwany właściciel psa

dodano: 2023-01-25 11:44:02

pies Dnia 16.01.2023 r. została znaleziona suczka, która błąkała się w okolicach Kopic. Piesek jest bardzo przyjazny, ma około 1 roku.

Osoby znające miejsce pochodzenia psa lub właściciela proszone są o pilny kontakt z Komendantem Straży Miejskiej w Stepnicy pod nr tel. 510 253 280 lub pracownikiem urzędu nr tel. 502 440 944.

Ogłoszenie nieaktualne. Piesek trafił do adopcji.

czytaj więcej » Poszukiwany właściciel psa

OSP Stepnica z nowym samochodem

dodano: 2023-01-24 14:44:19

samochód przekazany OSP Stepnica

Zachodniopomorski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Tomczyk przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy w użyczenie lekki samochód pożarniczy ratowniczo-rozpoznawczy marki NISSAN PICKUP. Samochód rok produkcji 2005 posiada silnik diesla o mocy 130 km i napęd na dwie osie co bardzo duże znaczenie w trudnych warunkach terenowych. Samochód był eksploatowany przez Komendę Powiatową PSP w Kamieniu Pomorskim jest w bardzo dobrym stanie technicznym o przebiegu 107 tys. km.

Samochód będzie wykorzystywany do holowania łodzi ratowniczej na miejsce slipowania, oraz do holowania przyczepki mobilnej wyposażonej w bufor wodny 13,5 litrów wraz z pompami pożarniczymi. Samochód jest wersją 5 osobową, będzie wyposażony w podręczny sprzęt gaśniczy, opryskiwacze plecakowe, piły do drewna, sprzęt do ratownictwa medycznego.

czytaj więcej » OSP Stepnica z nowym samochodem