Aktualności

VIII Rajd Rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego z pobytem w Stepnicy

dodano: 2018-04-24 08:33:44

VIII Rajd Rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniu 22 kwietnia 2018 r. Stepnica gościła około 400 uczestników VIII Rajdu Rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego. Trasa rajdu to 270 kilometrów (150 km pierwszego dnia oraz 120 km drugiego dnia), prowadząca przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu jechali w grupach turystycznym tempem (20-25 km/h), aby wspólnie delektować się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego. W rajdzie liczną grupę ok. 125 uczestników stanowili rowerzyści ze Śląska. Swoją obecność potwierdzili na tym niezwykłym wydarzeniu także rowerzyści z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, kujawsko – pomorskiego oraz lubelskiego. Organizatorem rajdu była Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS. W programie rajdu uwzględniono przejazd przez naszą gminę z odpoczynkiem na przystani żeglarskiej im. Kapitana Roberta Hilgendorfa Stepnicy. Podczas wizyty w naszej gminie uczestnicy otrzymali od przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Stepnica mapki gminy z planem miasta i szlakami rowerowymi.

 

 

czytaj więcej » VIII Rajd Rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego z pobytem w Stepnicy

Informacja dla mieszkańców Gminy Stepnica

dodano: 2018-04-23 00:00:00

Informacja dla mieszkańców Gminy Stepnica

Informujemy, że 2 MAJA 2018 r. (środa)
Urząd Miasta i Gminy,
Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy
oraz Agencja PKO BP
będą NIECZYNNE.

 

czytaj więcej » Informacja dla mieszkańców Gminy Stepnica

VI Festiwal Tańca "Ameryka bliżej nas"

dodano: 2018-04-22 00:00:00

Festiwal tańca. Link prowadzi do powiększonej wersji.Woogie boogie... Już po raz szósty w dniu 19 kwietnia 2018 r. nasze przedszkolaki ze Stepnicy wzięły udział w Festiwalu Tańca, który odbył się w Goleniowskim Domu Kultury. ,,Ameryka bliżej nas " takie było tegoroczne hasło. Nasze dzieci postawiły na woogie boogie. Przedszkolaki w świetnych kostiumach z dynamiczną choreografią dały czadu na scenie!!! W festiwalu brały udział inne przedszkola min. z Goleniowa i Maszewa. Ich występy również były czarujące!!!! Organizatorzy zasługują na ogromne brawa, ponieważ wszyscy świetnie się bawiliśmy. Oczywiście wszystkie dzieci za piękne występy otrzymały nagrody. Jestem dumna z moich tancerzy !!!

Karolina Czubachowska

czytaj więcej » VI Festiwal Tańca "Ameryka bliżej nas"

Pies do adopcji !

dodano: 2018-04-22 00:00:00

Szukamy domu dla psa znalezionego w centrum Stepnicy w dniu 09.04.2018 r. Samica rasy mieszanej, w wieku ok. 3 lat, umaszczenie czarno- rude. Bardzo przyjazna, spokojna, trochę płochliwa. Apelujemy do wszystkich ludzi o wielkich sercach o pomoc w znalezieniu nowego domu dla zwierzęcia. Osoba gotowa pokochać i zaopiekować się  psem proszona jest o kontakt z pracownikiem tutejszego urzędu pod nr tel. 91 4188 521 w. 25 lub 502 046 647. Zwierzę zostało zaszczepione, dodatkowo osoba, która zaadoptuje zwierzę, zostanie zwolniona z podatku od posiadania psów. Nie pozwólmy, by ta urocza psina trafiła do schroniska !!!

czytaj więcej » Pies do adopcji !

Lato w teatrze

dodano: 2018-04-17 11:29:25

Lato w teatrze.

Lato w Stepnicy zapowiada się bardzo teatralne. Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy otrzymał dofinansowanie w wysokości 40.000,00 zł w ramach programu „Lato w teatrze+”,organizowanym przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego z Warszawy. W dodatku projekt pod nazwą „Tworzę więc JESTEM”, autorstwa Michała Krzywaźni – instruktora, reżysera oraz twórcy Teatru w Krzywym Zwierciadle, uzyskał uznanie Komisji Ekspertów powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w wyniku przyznanej punktacji uzyskał drugą pozycję na liście 132 wniosków dopuszczonych do oceny merytorycznej.

Link do wyników:

http://latowteatrze.pl/o_programie,lista_beneficjentow,lista_beneficjentow.html

czytaj więcej » Lato w teatrze