Aktualności

Skorzystaj ze szkoleń zawodowych

dodano: 2024-02-23 14:17:16

szkolenie Informuję, że Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy podjął współpracę z Policealną Szkołą Socjoterapii w Koszalinie. W ramach współpracy zapraszam mieszkańców Gminy Stepnica do skorzystania z bezpłatnej oferty kształcenia zawodowego kierowaną do kadry szeroko rozumianej pomocy społecznej ale także szkół, przedszkoli, żłobków, świetlic terapeutycznych, klubów dziecięcych.

Oferta jest kierowana zarówno do osób aktywnych i nieaktywnych zawodowo. Do osób, które chcą nabyć nowe kwalifikacje zawodowe, jak i osób, które chcą poszerzyć swoja wiedzę w zawodzie:

czytaj więcej » Skorzystaj ze szkoleń zawodowych

Przyłącz się do akcji - krew!

dodano: 2024-02-23 09:16:24

plakat informujący o zbirce krwi w sobotę 2 marca W sobotę 2 marca 2024 r. w godz. od 10.00 do 14.00 odbędzie się kwartalna zbiórka krwi w Stepnicy przy Dworcu PKS.

 Zapraszamy wszystkie osoby zdrowe w wieku 18-65 lat, aby przyłączyły się do akcji.  

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem krwi powstrzymasz się od palenia papierosów.

Łączy nas krew, która ratuje życie! Zostań dawcą.

Co trzeba wiedzieć żeby zostać krwiodawcą.

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

 

czytaj więcej » Przyłącz się do akcji - krew!

23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

dodano: 2024-02-22 11:03:05

objawy depresjiDepresja ma wiele twarzy. Może widzisz ją codziennie w lustrze, mijasz na korytarzu lub gdy przeglądasz social media. W Polsce mamy ponad 1,2 miliona takich twarzy.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją to doskonały moment do rozmowy o tej trudnej chorobie, okazania wsparcia i zatrzymania się na chwilę, poobserwowania siebie i bliskich. Niestety, dla wielu ludzi depresja nadal jest oznaką słabości, tematem wstydliwym i dlatego zamiatanym pod dywan.

Jednak depresja to schorzenie, które można porównać do innych chorób takich jak grypa, Alzheimer, cukrzyca czy padaczka. Posiada swoje określone definicje, kryteria diagnozy i metody leczenia. Pomimo tego, że objawy depresji czasem nie są widoczne na pierwszy rzut oka, nie czyni jej to mniej ważną od innych dolegliwości. Dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku czy statusu materialnego.

czytaj więcej » 23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Sieć wodno-kanalizacyjna w Miłowie oraz kontenerowa stacja zlewcza w Stepnicy

dodano: 2024-02-22 10:48:52

stacja zlewcza na oczyszczalni ścieków Czy wiecie Państwo co przedstawiają te zdjęcia? Są to zdjęcia  sieci,  przepompowni  ścieków do tej sieci i stacji zlewczej na oczyszczalni. A co to oznacza? Oznacza to nic innego jak zakończenie inwestycji, polegającej na budowie sieci wodno-kanalizacyjnej (grawitacyjnej oraz tłocznej wraz z przepompownią ścieków), która umożliwi zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzenie ścieków z nowobudowanych budynków mieszkalnych w miejscowości Miłowo. Natomiast w Stepnicy na oczyszczalni ścieków wybudowano kontenerową stację zlewczą. Obiekt ten jest niezbędnym wyposażeniem, pozwalającym na pomiar oddawanych ścieków z wozów asenizacyjnych, przyjmowanych ze zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Stepnica. Stacja zlewcza będzie przyjmować również osady z oczyszczalni ścieków w miejscowości Budzień i Widzieńsko.

Inwestycja ta o wartości 885.142,44 zł  była dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

czytaj więcej » Sieć wodno-kanalizacyjna w Miłowie oraz kontenerowa stacja zlewcza w Stepnicy

Blisko telefonu. Daleko od dziecka.

dodano: 2024-02-21 17:43:25

zdjecię do kampanii blisko telefonu daleko od dziecka Czy znane Ci są z życia takie sceny, jakie przedstawiają załączone zdjęcia ? Czy widzisz je u bliskich, a może u siebie ? Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak nadmiarowe korzystanie z telefonu wpływa na rozwój dziecka i co możesz zrobić, żeby to zmienić, wejdź na stronę kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która 20 lutego br. ruszyła pod nazwą „Blisko telefonu. Daleko od dziecka”.

Mariola Kwiryng

Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

czytaj więcej » Blisko telefonu. Daleko od dziecka.